Valmieras Ziņas

Valmieras Uzņēmēju klubā viesojas Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle

Lasīšanas laiks: 4 min

Piektdien, 28. janvārī, Valmierā viesojās jaunievēlētais Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle, tiekoties ar Nacionālā apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Valmieras nodaļas biedriem, bet pievakarē – ar Valmieras Uzņēmēju kluba biedriem, klātesot arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Jānim Baikam un citiem pašvaldības pārstāvjiem.

Galvenā sarunas tēma bija Eiropas zaļais kurss. Roberts Zīle uzsvēra, ka alternatīvu zaļajam kursam viņš nesaredz, cenšoties mazināt klimata maiņas ietekmi, taču viņš uzskata, ka Eiropas Savienības plānotie pasākumi ir ļoti sasteigti. EP viceprezidents pauda savas bažas par pērnā gada jūlijā Eiropas Komisija publiskoto “Fit for 55” pakotni, kas sastāv no 13 tiesību aktiem, kuri palīdzētu sasniegt Eiropas Savienības kopējo mērķi – līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par vismaz 55% salīdzinājumā ar 1990. gadu, kā arī veicinātu virzību uz Eiropas Savienības klimatneitralitāti 2050. gadā. Lai gan pakotne ir tikai projekts, kuru pašlaik izskata Eiropas Parlaments un Eiropas Padome, tajā paredzētas vairākas normas, kas Latvijas iedzīvotājiem nav izdevīgas.

Transporta nozarē visvairāk iedzīvotājus skars jaunā regula, kas paredz, ka no 2030. gada vairs nevarēs ražot jaunas automašīnas ar iekšdedzes dzinēju privātai lietošanai, no 2035. gada – arī komerciālai lietošanai. Regula arī paredz, ka ir jāuzbūvē ik pēc noteikta kilometru skaita elektriskās un ūdeņraža uzlādes stacijas. Taču nav skaidrs, kurš finansēs šīs dārgās infrastruktūras izveidi. Neizdevīgā situācijā varētu nonākt Latvija un citas Austrumeiropas valstis, jo iedzīvotāju maksātspēja un līdz ar to pieprasījums pēc elektroauto vai ūdeņraža auto būs mazāk, nekā turīgajās valstīs. Tāpat iedzīvotāju skaits un satiksmes intensitāte Latvijā ir mazāka, nekā Rietumeiropā. Pret šo plānu varētu būt arī turīgās Ziemeļvalstis, kur liela daļa teritorijas ir mazapdzīvota.

Roberts Zīle prognozē, ka, ieviešot pakotni līdzšinējā variantā, palielināsies Latvijas iedzīvotāju izdevumi par transportu, jo degviela kļūs dārgāka. Nespējot iegādāties dārgos elektroautomobīļus, cilvēkiem nāksies mainīt savus ieradumus. Viņi varēs atļauties daudz retāk izmantot personīgo automašīnu ikdienā un ceļošanai. Būtiska ietekme pakotnei varētu būt uz lauksaimniecības sektoru, gala rezultātā sadārdzinot pārtiku.

Roberts Zīle saskata problēmas Eiropas zaļā kursa plānotajā politikā enerģētikas jomā. Regulas projekts paredz elektroenerģijas ražošanā izmantot vismaz 40% atjaunīgo energoresursu. Latvija jau pašlaik 52% elektrības ražo no atjaunīgajiem resursiem, tādēļ par šo prasību nav bažu, taču grūtības sagādās mērķis samazināt emisijas par 55%, salīdzinot ar 1990. gadu.

Dramatiski pieaugot energoresursu cenai, daudzus Latvijas iedzīvotājus no pārmērīgām izmaksās par siltumenerģiju pašlaik glābj vietējā kurināmā – šķeldas – izmantošana apkurei. Taču “Fit for 55” pakotnē šķelda netiek uzskatīta par klasisku enerģētiski atjaunīgo resursu. Turklāt paredzēts iekļaut jaunajā emisijas tirdzniecības sistēmā fosilās degvielas tirgotājus un ēkas, kas tiek apkurinātas ar fosilo kurināmo. Līdz ar to arī šķelda nebūs tik izdevīga apkurei.

Atbildot uz Jāņa Baika un uzņēmēju jautājumu par to, kādā virzienā būtu jāiet Latvijai enerģētikas jomā, Roberts Zīle pauda, ka pašreizējos apstākļos noteikti būtu jāattīsta plašāka šķeldas izmantošana enerģijas ražošanai. Savukārt vēja enerģijas izmantošana nav viennozīmīgi vērtējama. Vēja parku izveidē pašlaik ļoti aktīvi darbojas ārzemju uzņēmumi. Taču Latvijas ekonomikai tas nedod lielu ieguvumu. Peļņa nonāk ārzemju uzņēmumu kontos, bet elektrība nekļūst lētāka, jo tiek tirgota Eiropas mēroga elektroenerģijas biržā “Nord Pool” par tirgus cenām. Roberts Zīle uzskata, ka “Latvenergo” vajadzētu iesaistīties vēja enerģijas biznesā. Tādējādi iegūto peļņu caur dividendēm varētu izmantot valsts, novirzot to budžeta izdevumu sadaļā iedzīvotāju vajadzībām.

Iespēju kļūt enerģētiski patstāvīgākiem un samazināt izmaksas par elektroenerģiju Roberts Zīle saskata saules enerģijas ieguves plašākā izmantošanā. Atšķirībā no vēja parku izveides, saules paneļus var uzstādīt ne tikai uzņēmumi un pašvaldības, bet arī iedzīvotāji savos īpašumos. Valsts uzdevums būtu izveidot atbalsta programmu saules enerģijas izmantošanas attīstībai. Savukārt “Latvenergo” būtu jānosaka izdevīgāki nosacījumi saražotās elektroenerģijas nodošanai tīklā un “uzkrājuma” izmantošanai.

Tikšanās otrajā daļā uzņēmēji ar Robertu Zīli apsprieda arī citus ekonomiskos un politiskos jautājumus. Vairāki uzņēmēji pauda neapmierinātību, ka Latvijas un arī Eiropas Savienības līmenī daudzi jautājumi tiek izlemti, neņemot vērā uzņēmēju viedokli. EP viceprezidents atzina, ka šī ir problēma, jo sevišķi Eiropas Savienības līmenī, kur politiku lielā mērā nosaka ietekmīgas Rietumeiropas valstis un lielu uzņēmumu lobiji. Viņaprāt, savas pozīcijas Latvijas uzņēmēji var aizstāvēt, caur lielākajām Latvijas uzņēmēju organizācijā un, meklējot sabiedrotos citās Eiropas valstīs.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri