Valmieras Ziņas

Valmieras Uzņēmēju klubā viesojas Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle

Lasīšanas laiks: 4 min

Piektdien, 28. janvārī, Valmierā viesojās jaunievēlētais Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle, tiekoties ar Nacionālā apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Valmieras nodaļas biedriem, bet pievakarē – ar Valmieras Uzņēmēju kluba biedriem, klātesot arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Jānim Baikam un citiem pašvaldības pārstāvjiem.

Galvenā sarunas tēma bija Eiropas zaļais kurss. Roberts Zīle uzsvēra, ka alternatīvu zaļajam kursam viņš nesaredz, cenšoties mazināt klimata maiņas ietekmi, taču viņš uzskata, ka Eiropas Savienības plānotie pasākumi ir ļoti sasteigti. EP viceprezidents pauda savas bažas par pērnā gada jūlijā Eiropas Komisija publiskoto “Fit for 55” pakotni, kas sastāv no 13 tiesību aktiem, kuri palīdzētu sasniegt Eiropas Savienības kopējo mērķi – līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par vismaz 55% salīdzinājumā ar 1990. gadu, kā arī veicinātu virzību uz Eiropas Savienības klimatneitralitāti 2050. gadā. Lai gan pakotne ir tikai projekts, kuru pašlaik izskata Eiropas Parlaments un Eiropas Padome, tajā paredzētas vairākas normas, kas Latvijas iedzīvotājiem nav izdevīgas.

Transporta nozarē visvairāk iedzīvotājus skars jaunā regula, kas paredz, ka no 2030. gada vairs nevarēs ražot jaunas automašīnas ar iekšdedzes dzinēju privātai lietošanai, no 2035. gada – arī komerciālai lietošanai. Regula arī paredz, ka ir jāuzbūvē ik pēc noteikta kilometru skaita elektriskās un ūdeņraža uzlādes stacijas. Taču nav skaidrs, kurš finansēs šīs dārgās infrastruktūras izveidi. Neizdevīgā situācijā varētu nonākt Latvija un citas Austrumeiropas valstis, jo iedzīvotāju maksātspēja un līdz ar to pieprasījums pēc elektroauto vai ūdeņraža auto būs mazāk, nekā turīgajās valstīs. Tāpat iedzīvotāju skaits un satiksmes intensitāte Latvijā ir mazāka, nekā Rietumeiropā. Pret šo plānu varētu būt arī turīgās Ziemeļvalstis, kur liela daļa teritorijas ir mazapdzīvota.

Roberts Zīle prognozē, ka, ieviešot pakotni līdzšinējā variantā, palielināsies Latvijas iedzīvotāju izdevumi par transportu, jo degviela kļūs dārgāka. Nespējot iegādāties dārgos elektroautomobīļus, cilvēkiem nāksies mainīt savus ieradumus. Viņi varēs atļauties daudz retāk izmantot personīgo automašīnu ikdienā un ceļošanai. Būtiska ietekme pakotnei varētu būt uz lauksaimniecības sektoru, gala rezultātā sadārdzinot pārtiku.

Roberts Zīle saskata problēmas Eiropas zaļā kursa plānotajā politikā enerģētikas jomā. Regulas projekts paredz elektroenerģijas ražošanā izmantot vismaz 40% atjaunīgo energoresursu. Latvija jau pašlaik 52% elektrības ražo no atjaunīgajiem resursiem, tādēļ par šo prasību nav bažu, taču grūtības sagādās mērķis samazināt emisijas par 55%, salīdzinot ar 1990. gadu.

Dramatiski pieaugot energoresursu cenai, daudzus Latvijas iedzīvotājus no pārmērīgām izmaksās par siltumenerģiju pašlaik glābj vietējā kurināmā – šķeldas – izmantošana apkurei. Taču “Fit for 55” pakotnē šķelda netiek uzskatīta par klasisku enerģētiski atjaunīgo resursu. Turklāt paredzēts iekļaut jaunajā emisijas tirdzniecības sistēmā fosilās degvielas tirgotājus un ēkas, kas tiek apkurinātas ar fosilo kurināmo. Līdz ar to arī šķelda nebūs tik izdevīga apkurei.

Atbildot uz Jāņa Baika un uzņēmēju jautājumu par to, kādā virzienā būtu jāiet Latvijai enerģētikas jomā, Roberts Zīle pauda, ka pašreizējos apstākļos noteikti būtu jāattīsta plašāka šķeldas izmantošana enerģijas ražošanai. Savukārt vēja enerģijas izmantošana nav viennozīmīgi vērtējama. Vēja parku izveidē pašlaik ļoti aktīvi darbojas ārzemju uzņēmumi. Taču Latvijas ekonomikai tas nedod lielu ieguvumu. Peļņa nonāk ārzemju uzņēmumu kontos, bet elektrība nekļūst lētāka, jo tiek tirgota Eiropas mēroga elektroenerģijas biržā “Nord Pool” par tirgus cenām. Roberts Zīle uzskata, ka “Latvenergo” vajadzētu iesaistīties vēja enerģijas biznesā. Tādējādi iegūto peļņu caur dividendēm varētu izmantot valsts, novirzot to budžeta izdevumu sadaļā iedzīvotāju vajadzībām.

Iespēju kļūt enerģētiski patstāvīgākiem un samazināt izmaksas par elektroenerģiju Roberts Zīle saskata saules enerģijas ieguves plašākā izmantošanā. Atšķirībā no vēja parku izveides, saules paneļus var uzstādīt ne tikai uzņēmumi un pašvaldības, bet arī iedzīvotāji savos īpašumos. Valsts uzdevums būtu izveidot atbalsta programmu saules enerģijas izmantošanas attīstībai. Savukārt “Latvenergo” būtu jānosaka izdevīgāki nosacījumi saražotās elektroenerģijas nodošanai tīklā un “uzkrājuma” izmantošanai.

Tikšanās otrajā daļā uzņēmēji ar Robertu Zīli apsprieda arī citus ekonomiskos un politiskos jautājumus. Vairāki uzņēmēji pauda neapmierinātību, ka Latvijas un arī Eiropas Savienības līmenī daudzi jautājumi tiek izlemti, neņemot vērā uzņēmēju viedokli. EP viceprezidents atzina, ka šī ir problēma, jo sevišķi Eiropas Savienības līmenī, kur politiku lielā mērā nosaka ietekmīgas Rietumeiropas valstis un lielu uzņēmumu lobiji. Viņaprāt, savas pozīcijas Latvijas uzņēmēji var aizstāvēt, caur lielākajām Latvijas uzņēmēju organizācijā un, meklējot sabiedrotos citās Eiropas valstīs.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,G.Apiņa ielā 27b. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,G.Apiņa ielā,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.+371 29643136. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 27B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-06 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 29643136 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā  Īpašuma apsaimniekošanas speciālistu Vaidavas pagastā uz nenoteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: nodrošināt Pārvaldes pārziņā nodotās kustamās mantas un nekustamā īpašuma (tai skaitā Pārvaldes pagasta teritorijā esošo pašvaldības iestāžu ēku, būvju, pašvaldības dzīvojamā fonda, ceļu u.c. objektu) apsaimniekošanu, uzturēšanu; gādāt par Pārvaldes teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību (Pašvaldības ielu, ceļu un laukumu uzturēšanu, ielu, laukumu un citu publiskai lietošanai paredzētu teritoriju apgaismošanu, parku, skvēru un zaļo zonu ierīkošanu); organizēt un uzraudzīt saimnieciskos darbus un nodrošināt to izpildi, kā arī nodrošināt dažādu saimniecisko materiālu iegādi un uzraudzīt to izlietošanu; piedalīties kārtējā gada budžeta sagatavošanas izstrādē; piedalīties būvniecības projektu sagatavošanā un uzraudzīšanā; veikt ceļu, ēku remontdarbu tāmju sagatavošanu; pieņemt iesniegumus, sūdzības un priekšlikumus no iedzīvotājiem un juridiskām personām, nodrošināt atbildes sagatavošanu iesniedzējiem; un ja Tev ir: augstākā vai profesionālā vidējā izglītība (vēlams inženierzinātnēs un / vai nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un uzturēšanas jomā); praktiskas iemaņas īpašuma apsaimniekošanā, celtniecības un remonta darbos, darbu tāmes sagatavošanā; prasmes un pieredze darbā ar normatīvajiem aktiem, dokumentu sagatavošanā, budžeta sastādīšanā; spēja pārzināt un vadīt saimniecisko darbību Pārvaldes Vaidavas pagasta teritorijā; teicamas latviešu valodas zināšanas; labas komunikācijas un sadarbības prasmes; teicamas darba plānošanas un organizatoriskās prasmes; B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes Īpašuma apsaimniekošanas speciālista Vaidavas pagastā amatam”, līdz 2022.gada 8.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 25771128 vai 26442994. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Dzīvojamo māju/ īpašumu apsaimniekošanas SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola ar 1.septembri aicina darbā matemātikas skolotāju (2022./2023. mācību gadam). Ja Jūs vēlaties: • pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; • plānot un organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši skolas mērķiem un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar skolas darbiniekiem, izglītojamajiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, psiholoģiskā noturība; • precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • darba līgums uz nenoteiktu laiku pilnas slodzes darbam (30 stundas); • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē; • atalgojumu EUR 919 mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā (adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Matemātikas skolotāja/-as vakancei” līdz 2022.gada 17. jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 29286619. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Mūsu partneri