Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedra” tiesā iesniedz pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa plāna grozījumiem

Lasīšanas laiks: 4 min

Stikla šķiedras ražotāja AS “Valmieras stikla šķiedra” tiesā ir iesniegusi pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plāna grozījumu apstiprināšanu, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Sabiedrība ir saņēmusi 100% nodrošināto kreditoru un 78,5% nenodrošināto kreditoru piekrišanu uzņēmuma TAP plānam piemērotajiem grozījumiem. “Valmieras stikla šķiedra” augstu vērtē līdzšinējo atbalstu un izsaka lielu pateicību saviem kreditoriem un citām ieinteresētajām pusēm.

Vidzemes rajona tiesa pieteikumu izskatīs rakstveida procesā 2020.gada 14.maijā.

Jau ziņots, ka “Valmieras stikla šķiedra” ar grozījumiem tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plānā apņēmusies līdz šī gada beigām nodrošināt ASV meitasuzņēmuma pārdošanu. Iepriekšējā TAP plānā ASV meitasuzņēmuma pārdošana bija plānota līdz 31.martam.

TAP plāna grozījumos teikts, ka “Valmieras stikla šķiedra” apņemas turpināt veicināt ASV meitassabiedrības mantas pārdošanas procesu un nodrošināt, ka ne vēlāk kā līdz 2020.gada 31.decembrim nodrošināto kreditoru galvenā prasījuma izpildei no ASV meitassabiedrības mantas atsavināšanas tiks izlietota mantas pārdošanas summa ne mazāk kā 17 500 000 ASV dolāru apmērā, vai arī naudas līdzekļi mazākā apmērā, ja nodrošinātie kreditori tam ir rakstveidā piekrituši.

Plānā šā gada pavasarī paredzētie pamatsummas maksājumi nodrošinātājiem kreditoriem atlikti uz laiku līdz 2021.gada 31.oktobrim. TAP īstenošanas laikā uzņēmums maksās atlīdzību par nodrošināto kreditoru tiesību ierobežošanu TAP laikā, kā arī komisijas maksu par spēkā esošo galvojumu izmantošanu.

TAP plāna grozījumos teikts, ka “Valmieras stikla šķiedra” līdz 2020.gada 30.novembrim piesaista finansējums līdz desmit miljoniem eiro, lai nodrošinātu uzņēmuma ilgtspējīgas ekonomiskās aktivitātes, to skaitā finansējumu kapitālieguldījumam.

Ar grozījumiem tiek prognozēts, ka “Valmieras stikla šķiedras” ieņēmumi TAP īstenošanas periodā būs 174 188 286 eiro. TAP īstenošanas laikā plānotie kopējie uzņēmuma izdevumi būs 168 745 021,87 eiro.

Plānā paredzētās metodes un maksājumu grafiks attiecībā pret nenodrošinātajiem kreditoriem un saistītajām personām paliek nemainīgs.

Uzņēmumam TAP plāna grozījumi bija nepieciešami, jo “Valmieras stikla šķiedra” nav īstenojusi TAP plānā paredzētās apņemšanās ne vēlāk kā līdz 31.martam pārdot tai piederošās kapitāla daļas ASV meitassabiedrībā un/vai nodrošināt tās ieķīlātās mantas atsavināšanu un/vai piesaistīt finanšu līdzekļus no trešajām personām par kopējo naudas summu, kas nebūs mazāka par 35 miljoniem eiro un līdz 31.martam nodrošināt papildu naudas līdzekļu piesaisti piecu miljonu apmērā.

“Valmieras stikla šķiedra” informē, ka ir veikusi TAP plānā paredzētos maksājumus visiem nenodrošinātajiem kreditoriem plānā noteiktajos apmēros un termiņos, savukārt, ar nodrošinātajiem kreditoriem ir vienojusies par plānā paredzēto janvāra un februāra galveno prasījumu maksājumu atlikšanu uz 2021.gada 31.oktobri.

“Valmieras stikla šķiedra”, sadarbojoties ar nodrošinātajiem kreditoriem, šobrīd ir TAP plāna grozījumu izstrādes beigu stadijā, un plāno izsūtīt plāna grozījumus visiem kreditoriem iespējami īsos termiņos. Plāna grozījumi pēc būtības skars tikai atsevišķas TAP plāna sadaļas, kas skar saistību izpildi pret nodrošinātajiem kreditoriem. Savukārt maksājumu saistību izpildes apmērs un termiņi pret nenodrošinātajiem kreditoriem netiks mainīti.

“Valmieras stikla šķiedra” pamato nepieciešamību ieviest iepriekš minētās izmaiņas TAP plānā sakarā ar to, ka 2020.gada 14.janvārī “Valmieras stikla šķiedra” sasauca ārkārtas akcionāru sapulci, kurā tika plānots pieņemt lēmumu par konvertējamo obligāciju emisiju, tādā veidā īstenojot TAP plānā ietverto pienākumu par finanšu līdzekļu piesaisti. Sabiedrības vairākuma akcionāri 2020.gada 29.janvārī paziņoja, ka ir uzsākuši darījuma sarunas ar potenciālajiem investoriem par “Valmieras stikla šķiedras” stratēģisko nākotni.

Ņemot vērā jaunos apstākļus, lēmums par konvertējamo obligāciju emisiju, kas ierosināts pieņemšanai ārkārtas akcionāru sapulcē 14.februārī, paralēli sarunām ar potenciālajiem investoriem nevarēja tikt pieņemts, tādēļ 31.janvārī “Valmieras stikla šķiedra” atcēla izziņoto sapulci.

ASV meitassabiedrības mantas atsavināšanas procesā mantas pārdošanas līgums tika parakstīts tikai 2.martā. Mantas pārdošanas darījuma izpilde ir atkarīga no ASV tiesas apstiprinājuma, kuru plānots saņemt aprīlī. Līdz ar to naudas līdzekļi no ASV meitassabiedrības mantas nevarēja tikt iegūti līdz TAP plānā noteiktajam termiņam – 31.martam.

“Valmieras stikla šķiedra” skaidro, ka TAP plāna grozījumi netiks veikti pamatojoties uz pašreizējo Covid-19 situāciju, tomēr TAP plānā tiks ņemti vērā un ietverti situācijas apstākļi un to ietekme.

LETA jau ziņoja, ka Vidzemes rajona tiesa 2019.gada 18.oktobrī apstiprināja “Valmieras stikla šķiedras” tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu. Kompānija nonākusi finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV.

“Valmieras stikla šķiedras” ASV meitasuzņēmums “P-D Valmiera Glass USA Corp.” 2020.gada 2.martā ir parakstījis līgumu ar uzņēmumu “Saint-Gobain Adfors America, Inc.” par būtībā visu Dublinā, Džordžijas štatā, ASV esošo aktīvu pārdošanu. Kopējā darījuma summa ir 17,5 miljoni ASV dolāru (15,727 miljoni eiro) plus papildu atlīdzība saskaņā ar aktīvu pirkuma līgumu.

“Valmieras stikla šķiedra” koncerns 2018.gadā strādāja ar 114,245 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,2% mazāk nekā 2017.gadā, un cieta zaudējumus 114,711 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš. Kompānijas revidents – “KPMG Baltics” – atteicies sniegt atzinumu par koncerna finanšu pārskatu.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corporation” un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām darbā TRANSPORTLĪDZEKĻU VADĪTĀJU  uz nenoteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: veikt transportlīdzekļu pārņemšanu no autobusa vadītāja nogādāt transportlīdzekļus mazgāšanai un salona tīrīšanai veikt transportlīdzekļu nogādāšanu norādītajās stāvvietās PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas vadītāja apliecība profesionālā transportlīdzekļu vadītāja kategorija (95. kods) digitālā tahogrāfa karte darba pieredze darbā ar D kategorijas transportlīdzekļiem labas komunikācijas un sadarbības prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 900 - 1100 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas summēto darba laiku, saskaņā ar darba grafiku: dežūra 1530 – 0000 (dežūra 8 stundas) apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „ Transportlīdzekļu vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-06 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

Nāc mācīties par AUTOBUSA VADĪTĀJU! Aicina komandai pievienoties B transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vismaz 24 gadi vēlama vidējā vai profesionālā izglītība B kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība pieredze, vadot B kategorijas transportlīdzekli labas saskarsmes un komunikācijas prasmes APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums jāveic pirmā iemaksa EUR 100 finansiālais atbalsts: uzņēmums sedz atlikušo mācību maksu (~ EUR 2000), no kuras EUR 1200 mums atmaksāsi divu gadu laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības, CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95. kods) apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 kalendārie gadi DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem kvalitatīva pasažieru apkalpošana UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darbavietu Vidzemes reģionā darba samaksu mēnesī līdz 1900 EUR (bruto) daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā veselības apdrošināšanas iespējas pilnas sociālās garantijas apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV iesniegt: sūtot elektroniski info@vtu-valmiera.lv vai personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. INFORMĀCIJA T. 29231565 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

Mūsu partneri