Valmieras Ziņas

Valmieras pilsētas pašvaldības paziņojums par situāciju, kas radusies saistībā ar SIA “Saimniecība 24” dzīvojamo māju pārvaldīšanu

Valmieras pilsētas pašvaldība saņem iedzīvotāju vēstules ar jautājumiem, kas notiks ar SIA “Saimniecība 24”. Mēs rūpīgi sekojam līdzi situācijai. Gribam viest vairāk skaidrības par iedzīvotāju tiesībām un pienākumiem.

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums nosaka, ka dzīvokļu īpašnieku kopa ir tā, kas dod pilnvarojumu pārvaldniekam. Šajā gadījumā astoņas dzīvojamās mājas, kas ir Valmierā, ir pilnvarojušas SIA “Saimniecība 24” vest mājas pārvaldību un kārtot mājas lietu. Viena no obligātajām darbībām, ko veic pārvaldnieks, ir mājas lietas vešana. Tā ir informācija, kā iedzīvotāji maksājuši rēķinus, kādi ir mājas skaitītāju rādījumi, mājas ieņēmumu un izdevumu pārskats, kāds ir mājas uzkrājums. Ja iedzīvotāji nav lēmuši citādāk, visa informācija ir atrodama mājas lietā. Parasti mājas lieta glabājas pie pārvaldnieka, kur ar to jebkurš dzīvokļa īpašnieks var brīvi iepazīties. Tātad arī jums ir visas tiesības SIA “Saimniecība 24” lūgt iespēju iepazīties ar jūsu mājas lietu un noskaidrot situāciju. Likums nosaka, ka visiem dokumentiem ir jābūt mājas pārvaldītāja rīcībā.

Ja mājas iedzīvotāji ir apmaksājuši izrakstītos rēķinus, bet nauda nav nonākusi pakalpojuma sniedzēja rīcībā, tas nozīmē, ka veidojas parāds.

Par jautājumiem par SIA “Saimniecība 24” vēlamies paskaidrot, ka SIA “Saimniecība 24” ir privāta kapitālsabiedrība, kurā ne pašvaldībai, ne kādai tās kapitālsabiedrībai nepieder daļas. Attiecīgi pašvaldības un SIA “Valmieras ūdens” rīcībā nav informācijas par saistībām, kuras SIA “Saimniecība 24” ir uzņēmusies daudzdzīvokļu māju īpašnieku vārdā. Pārvaldnieka pienākums ir māju iedzīvotājiem sniegt pilnīgu informāciju par mājas norēķiniem, par visiem parādiem, uzkrājumiem. Aicinām vērsties SIA “Saimniecība 24”, lai šo situāciju noskaidrotu.

Attiecībā par SIA “Valmieras ūdens” rīcību. SIA “Valmieras ūdens” sniedz un sniegs visus pakalpojumus mājām neatkarīgi no šīs situācijas. Mēs kopā sekojam līdzi notiekošajam, centīsimies ātrāk viest skaidrību.

Valmieras pilsētas pašvaldības rīcībā ir informācija par parādu summām, bet būs darbs noskaidrot, ko iedzīvotāji ir samaksājuši, ko nav. Tiesībsargājošās iestādes veic darbu, lai noskaidrotu situāciju. No savas puses gribam piebilst, ka šis gads ir īpašs saistībā ar Covid-19. Martā labklājības ministre Ramona Petraviča pašvaldībām nosūtīja vēstuli, aicinot izrādīt pretimnākšanu iedzīvotājiem saistībā ar komunāliem maksājumiem. Ministre mudināja pašvaldības dot ģimenēm iespēju krīzi pārvarēt, jo “daudziem šajā ārkārtējā situācijā darba zaudēšanas dēļ ir ierobežoti iztikas līdzekļi, kas liedz apmaksāt rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem. Aicinu pašvaldības būt pretimnākošas un sniegt maksimāli iespējamo palīdzību un atbalstu, lai nepadziļinātu krīzi”. Tā pauda ministre.

Ņemot vērā SIA “Saimniecība 24” lūgumu, vēršoties pie SIA “Valmieras ūdens”, par to, ka iedzīvotāju kavēto maksājumu dēļ ir grūtības ar norēķinu veikšanu par komunālajiem pakalpojumiem, starp SIA “Valmieras ūdens” un SIA “Saimniecība 24” tika slēgta vienošanās, kādos termiņos tiks dzēsts parāds. 2020.gada septembrī SIA “Saimniecība 24” pārtrauca pildīt vienošanos, tādēļ SIA “Valmieras ūdens” 2020.gada 16.septembrī tai nosūtīja brīdinājumu, ar kuru SIA “Saimniecība 24” tika informēta par neizpildīto saistību aktuālo apmēru un to, ka vienošanās ir zaudējusi spēku. Ar brīdinājumu SIA “Saimniecība 24” tika arī pieprasīta visa parāda nekavējoša atmaksa.

Informējam, ka pašvaldība dzīvokļu īpašniekiem nodrošina nepieciešamās konsultācijas par māju apsaimniekošanas jautājumiem, un kontaktinformācija saziņai – Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītājas vietnieks Ilmārs Eglītis, tālr.nr.20220247. Ja ir jautājumi SIA “Valmieras ūdens”, lūdzam sazināties ar Klientu daļas vadītāju Dagni Muižnieku pa tālruni 29377137.

Kādi būs tālākie soļi? Skatoties pēc situācijas, noteikti ir jāveic dziļāka situācijas izpēte SIA “Saimniecība 24” par aktuālajiem parādiem, tad ar māju jaunajiem apsaimniekotājiem varam sēsties pie sarunu galda, lai šo situāciju risinātu.

Valmieras pilsētas pašvaldības vārdā gribu teikt, ka pašvaldība šajā situācijā malā nepaliks, kopā ar dzīvokļu īpašniekiem risināsim radušos situāciju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri