Valmieras Ziņas

Valmieras pilsētas komunikāciju tīklos investēts vairāk nekā pusotrs miljons eiro

Lasīšanas laiks: 3 min

Viens no SIA “Valmieras ūdens” svarīgākajiem uzdevumiem 2020. gadā bija izbūvēt siltumtrasi, lai pievienotu Dakstiņu ielā jaunuzbūvēto katlumāju Valmieras pilsētas siltumenerģijas pārvades sistēmai. Vērienīgie būvdarbi tika pabeigti līdz jaunajai apkures sezonai, paralēli veicot ūdensvada, kanalizācijas un lietus kanalizācijas tīklu paplašināšanu un pārbūvi, lai arī turpmāk varētu nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvu centralizēti piegādāto pakalpojumu sniegšanu. 2020. gadā veikto būvdarbu apjoms, kuru realizēja SIA “Woltec”, naudas izteiksmē sastāda 1,54 miljonus euro bez PVN, informē SIA “Valmieras ūdens”.

SIA “Valmieras ūdens” Attīstības daļas vadītājs Nauris Kalniņš:

“Apakšzemes komunikāciju tīklu izbūvē no jaunās Dakstiņu ielas katlu mājas līdz Andreja Upīša ielai, t.sk. Beātes un Dārza ielās esam veikuši investīcijas vairāk nekā pusotra miljona apmērā, lai paplašinātu, atjaunotu un sakārtotu siltumapgādes, ūdensapgādes, sadzīves kanalizācijas, kā arī lietus kanalizācijas sistēmas Valmieras pilsētā. Iedzīvotājiem tas nozīmē kvalitatīvāku, drošāku pilsētvidi, kurā varam nodrošināt centralizēto pakalpojumu nepārtrauktību un maksimāli samazināt avārijas situāciju risku, kas saistīts ar esošo komunikāciju tīklu nolietojumu. Turklāt nepieciešamība paplašināt siltumapgādes sistēmu veicināja to projektu realizāciju, kas saistīta ar Beātes un Dārza ielu labiekārtošanu. Savukārt pilsētas centrā esošās katlumājas likvidācija ne tikai uzlabos gaisa kvalitāti samazinātā piesārņojuma dēļ, bet arī sniegs plašākas iespējas attīstībai un jaunām investīcijām centra teritorijā, tā papildinot jau veiktās Vecpuišu parka labiekārtošanas aktivitātes.”

Lai pievienotu Dakstiņu ielā jaunuzbūvēto katlumāju Valmieras pilsētas siltumenerģijas pārvades sistēmai, tika izbūvēta un pārbūvēta maģistrālā siltumtrase 1487,4 metru garumā posmā no nama Beātes ielā 13 līdz Dakstiņu ielai 1. Vēl papildus tika pārbūvēti siltumapgādes pievadi uz daudzstāvu dzīvojamām ēkām 184,5 metru garumā. Lai efektīvāk izmantotu aktīvo būvniecību minētajā rajonā, paralēli tika veikta ūdensvada, kanalizācijas un lietus kanalizācijas tīklu būvniecība. Beātes ielas posmā no Andreja Upīša ielas līdz Dārza ielai, kā arī Dārza ielas posmā no Rīgas ielas līdz Beātes ielai kopumā tika izbūvēti un pārbūvēti 845 metri ūdensvada, uzstādīti seši virszemes hidranti, sadzīves kanalizācijas tīklu 415,7 metru garumā, kā arī 229,7 metri lietus kanalizācijas.

Saskaņā ar 23.08.2018 noslēgto līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) SIA “Valmieras ūdens” realizēja projektu “Siltumenerģijas pārvades sistēmas pārbūve Valmieras pilsētā” (Nr.4.3.1.0/18/A/019), kura mērķis bija savienot esošās katlumājas Rīgas ielā 25 siltumtīklus ar jaunbūvējamu katlu māju Dakstiņu ielā 1. Projekta ietvaros tiks izbūvēti jauni siltumtrases posmi Dakstiņu, Ķieģeļu, Limbažu, Beātes un Dārza ielās, kā arī rekonstruēti esošie siltumtrases posmi Annas, Miera, Kārļa, Garā, Rīgas un A. Upīša ielās. Septembrī tika pabeigti siltumtrases maģistrālo tīklu un pievadu montāžas darbi Valmieras pilsētas centra rajonā, kā arī visu namu pieslēgšana jaunajai siltumtrasei, tāpēc jaunajā apkures sezonā iedzīvotāji siltumenerģiju saņem no jaunās katlumājas. Projekta mērķis ir veicināt energoefektivitāti un atjaunojamo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē, un būvdarbi tiks veikti, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu. Plānots, ka projektā kopumā paredzētie būvdarbi tiks pabeigti līdz 2021. gada jūlijam.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (darba vietas adrese: Jāņa Enkmaņa ielā 14, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt Iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai Iestādē; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasme; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 17. augustam personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Enkmaņa iela 14, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-17

Mūsu partneri