Valmieras Ziņas

Valmieras pagastā ugunsgrēka dēļ evakuējas 15 cilvēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 22.janvāra plkst. 6.30 līdz 25.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 17.41 tika saņemts izsaukums uz Dzirnavu ielu Smiltenē, kur dega šķūnis 7m2 platībā. Plkst. 18.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rīgas ielu Ērgļos, kur dega vienstāva saimniecības ēkas grīda un starpsiena 7m2 platībā. Plkst. 23.25 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.48 ugunsdzēsēji glābēju palīdzība bija nepieciešama Smiltenes novada Palsmanes pagastā, kur dega autobusa motortelpa un salons 3m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja autobusa akumulatoru.

Plkst. 20.02 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāvā dzīvoklī dega grīda 5m2 platībā. No ēkas evakuējās 15 cilvēki. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 20.45 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst. 21.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Apes novadu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva dzīvojamā māja 120m2 platībā, VUGD ierašanās brīdī mājas jumts bija iebrucis. Pārmeklējot degošo ēku, tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki. Blakus esošajā pirts ēkā ugunsdzēsēji glābēji atrada cilvēku, kurš no degošās mājas bija paspējis izkļūt pirms VUGD ierašanās, taču bija cietis. Ugunsgrēkā bija cietis vēl otrs cilvēks, kurš bija centies degošajā ēkā iekļūt pirms VUGD ierašanās. Abi cietušie tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Notikuma vietā strādāja astoņi Apes un Alūksnes ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas. Plkst. 2.09 ugunsgrēks tika likvidēts.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. Iespēju izglābties sniedz dūmu detektors, kas, izveidojoties sadūmojumam, skaļi signalizē, pamodinot mājokļa iemītniekus. Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības! VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Strenčos, kur dega kūpinātava 5m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), Vecpiebalgas novadā, kur dega elektrolīnijas balsts 0,5m2 platībā, Madonā, kur autoservisā krāsnī dega sodrēji un eļļa 1m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī Limbažu novada Katvaru pagastā, kur divstāvu dzīvojamās ēkas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā. Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātu apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 89 izsaukumus – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu, 40 uz glābšanas darbiem, bet 19 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri