Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības veiksmes stāsts – Mārcis Bogdanovs

Lasīšanas laiks: 5 min

Neskatoties uz pēdējā laika izaicinājumiem tūrisma nozarei, Valmieras novadā  joprojām varam lepoties ar aizrautīgiem un radošiem uzņēmējiem, kuri veiksmīgi realizējuši savas idejas un aizvien turpina piedāvāt dažādus tūrisma produktus. Valmieras novada Tūrisma pārvalde ik mēnesi pastāstīs kādu iedvesmas stāstu un iepazīstinās ar Valmieras novada tūrisma nozarē strādājošajiem entuziastiem.

Mārcis Bogdanovs – radošs, aktīvs, entuziasma piepildīts uzņēmējs – veiksmīgi realizējis dažādus tūrisma piedāvājumus Valmierā, sākot ar pirmo izlaušanās spēli Valmierā “Timemachine 1961”, pēc tam nodibinot savu Piedzīvojumu kompāniju “Timemachine” un realizējot arī tādus piedzīvojumu tūrisma piedāvājumus kā izklaides un pasākumu vietu “Spēļu muzejs”, unikālu ekskursiju ar spēles elementiem “Valmieras eXkursija”, izlaušanās spēli “Baiļu māja”, piedzīvojumu spēli komandām “Dinozauru paslēpes”, apartamentu dzīvokli “Timemachine Apartment”, atpūtas un pasākumu vietu “Šķūnis”, kā arī, sadarbojoties ar Virtuālās realitātes spēļu istabu, veido spēļu piedāvājumus platformā noker.lv. Tas viss nācis ar neatlaidīgu darbošanos, uzdrīkstēšanos un plaši atvērtu sirdi jaunām iespējām.

Iesākot sarunu, Mārcis stāsta, ka radošums viņā attīstījies jau kopš agras bērnības, kad apmeklējis gan dejošanas nodarbības un mūzikas skolu, gan aktīvi sportojis. Vēlāk, jau pieaugušā vecumā, nav bijusi ideja ne par biznesu, ne par tūrismu, un kā gandrīz katrs valmierietis strādājis  “Valmieras stikla šķiedrā”.  Tad radās iespēja piedalīties Valmieras novada fonda projektā, kur varēja radošumu vēl vairāk attīstīt, bet, kad projekts bija noslēdzies un iegūts neliels finansiāls pamats, atkal bija jānostājas izvēles priekšā – atsākt kādreizējo darbu vai tomēr radīt kaut ko jaunu, interesantu un pašam savu. 

Ideja par izlaušanās spēles izveidi Mārcim radās kādu laiku pirms tam, kad tāda veida spēles vispār tika piedāvātas Latvijā un bija salīdzinoši maz arī Eiropā. Tomēr bailes par to, ka sākt Latvijā kaut ko jaunu, nav ļoti prātīgi, toreiz ņēma virsroku. Kopš sākotnējās idejas rašanās bija pagājis pusotrs gads un pienācis laiks, kad Rīgā šādas spēles jau bija ļoti populāras, bet Valmierā un Vidzemes pusē nebija nevienas.  Bija īstais brīdis uzdrīkstēties, un 2016. gadā no maija līdz augustam tapa izlaušanās spēle “Timemachine 1961”, kas izrādījās nopietns pieteikums Mārča radošās uzņēmējdarbības sākumam tūrismā.  Vizuāli un tehniski vienkārši pasniegtais izlaušanās spēles piedzīvojums sasniedza negaidīti lielu apmeklētāju interesi. Pēc pirmo komandu spēlēm jau bija skaidrs, ko varētu uzlabot, bet labās atsauksmes aizgāja “no mutes mutē”, un jau trešajā dienā ar piedāvājumu iepazīstināt visu Latviju bija atbraukusi Latvijas Televīzija. Par pirmsākumiem plašāk izlasīt un virtuāli izspēlēt spēli „Timemachine 1961” var šajā vietnē: ej.uz/TimemachineSakums.

Mārcis atzīst, ka grūtākais nācis pēc tam, kad kaut kas ir izveidots, bet nepārtraukti ir jādomā, kā to papildināt, uzlabot, lai interesentiem būtu vēlme atgriezties: “Visu laiku ir jādomā solis uz priekšu un jāģenerē jaunas idejas, jo tūrismā nevar dzīvot uz lauriem ilgāk par gadu. Tad tas viss palēnām aiziet pa burbuli”. Jaunu ideju radīšana Mārcim ir ikdiena, un viņš pats bilst, ka tās rodas dabiski un lielākoties kustībā. Ja kaut kur ir tukšums, to vajag aizpildīt. Tā arī organiski radušās un realizētas daudzas idejas. Tāpat tās diezgan dabīgi ir beigušās brīžos, kad jau klusībā bijis nodoms, ka konkrētais piedāvājums vairs nav tik pieprasīts un prātā jau raisījušās jaunas idejas – tā ir nākusi vai nu Covid-19 krīze vai ir bijuši citi ierobežojoši faktori, piemēram, telpu ekspluatācijas noteikumos. Pieņemot lietu būtību kā pašsaprotamu, Mārcis nav apstājies attīstībā, bet gājis uz priekšu, attīstot un realizējot jau nākamās biznesa idejas. 

Lai gan šobrīd Mārcis savā uzņēmējdarbības pamatā darbojas viens, tomēr nenoliedz, ka liela nozīme ir sadarbībai un dažādu kontaktu dibināšanai, kas bieži rodas ļoti dabiski dažādu procesu virzīšanas ietvaros. Tā, piemēram, izveidojusies lieliska sadarbība ar Valmieras Virtuālās realitātes spēļu istabu, un šobrīd tā rezultējusies ar jaunu lokācijas spēļu platformu noker.lv.

Sadarbības rezultātā varēja tapt izlaušanās spēle “Baiļu māja”. “Reiz skrēju garām kādai daudzus gadus pamestai ēkai Valmierā un aizdomājos, ka būšana šeit vienmēr ir raisījusi neomulīgu sajūtu. Sapratu, ka šajā ēkā gribu tikt iekšā un kaut ko izveidot. Sazinājos ar ēkas īpašnieku, kurš jau daudzus gadus to cenšas pārdot, un jau nākamajā dienā varējām doties to aplūkot un vienoties par izdevīgiem nosacījumiem – ēku ik gadu vasaras periodā izmantot tūrisma aktivitātēm, kamēr tā tiek pārdota,” atceras Mārcis.

Savus viesus Mārcis raksturo šādi: “Pie manis brauc piedzīvojumu meklētāji un entuziasti. Pārsvarā tas ir aktīvais cilvēks, kurš grib kaut ko interesantāku.” Procentuāli lielākā daļa ir Latvijas mērķauditorija, tomēr arī ārzemju viesi ir nozīmīga daļa. Mārča piedzīvojumu spēles ir izspēlējuši tādi unikāli ārvalstu viesi kā Šveices tobrīd labākā florbola komanda, ASV armijas karavīri ar draugiem un viens no labākajiem pasaules izlaušanās spēļu testētāju pāriem no Dienvidkorejas.

Ja visu sāktu no jauna, Mārcis min vien to, ka gribētos, lai būtu sanācis dažas lietas un aktivitātes ātrāk realizēt, kā arī būtu plašāk reklamējies. Lai gan informācijas izplatīšana “no mutes mutē” ir ļoti nozīmīga, neatsverama daļa ir arī sociālajiem medijiem (Facebook, Instagram), mājas lapai, booking.comairbnb.lv un informācijai Valmieras novada tūrisma vortālā visit.valmiera.lv.

Vienkāršība, labsirdība un uzticēšanās cilvēkiem no Mārča izstaro arī mūsu sarunas laikā, kurā uzzinām, ka, papildu visam, viņš savu laiku velta arī sociālajam darbam, strādājot par asistentu diviem cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī izvadā “Zupas virtuves” pusdienas pensionāriem. 

Sarunas nobeigumā Mārcis uzsver, ka veiksme ir pats labākais, ko citiem vispār var novēlēt, un to arī ikvienam vēl: “Tas, kur mēs piedzimstam, kā dzīvojam, lielā mērā ir veiksmes faktors. Kāds to sauc par veiksmi, kāds par sakritību, kāds par Dieva palīdzību. Es daudz domāju un daru, bet man šķiet, ka liela nozīme ir arī tam, ka viss nejauši notiek tieši tā, kā vajag”.

Nākamajā Valmieras novada Tūrisma uzņēmēju veiksmes stāstā būs iespējams uzzināt “Sudrabkalnu Viesistabas” saimnieces Judītes Bukšas stāstu, kura savu uzņēmējdarbību realizē Kocēnos.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-03 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā medicīnas māsu. Ja Jūs vēlaties: • nodrošināt Iestādi ar medikamentiem un medicīnisko aprīkojumu saskaņā ar tiesību normatīvajiem aktiem; • veikt izglītojamo veselības stāvokļa novērtēšanu; • organizēt un veikt izglītojamo profilaktiskos pasākumus; • kontrolēt higiēnas prasību izpildi saskaņā ar tiesību normatīvajiem aktiem; • uzraudzīt izglītojamo ēdināšanu; • nodrošināt infekciju kontroli; • veikt izglītojamo aprūpi saslimšanu vai traumu gadījumos; • veikt aprūpi izglītojamiem ar īpašām vajadzībām; • nodrošināt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu; • organizēt profilaktiski izglītojošo darbu; un Jums ir: • veikta reģistrācija kā ārstniecības personai, kura ieguvusi izglītības iestāžu māsas vai ambulatorās aprūpes māsas sertifikātu; • spēja savas kompetences ietvaros veikt profilaktiskos, aprūpes un ārstniecības pasākumus izglītojamo veselības uzturēšanai un uzlabošanai izglītības iestādēs; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: atbildības sajūta un precizitāte; spēja strādāt komandā; labas komunikācijas spējas, sadarbības prasmes; spēja plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • pilnas likmes darba slodzi - 40 stundas nedēļā: • atalgojumu 1116 EUR (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.851 „Noteikumi par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu veselības aprūpes jomā nodarbinātajiem); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu draudzīgā kolektīvā. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: v2v@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras 2.idusskolas kancelejā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Medicīnas māsas vakancei” līdz 2023.gada 6.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64281559. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: MĀSA/ vispārējās aprūpes MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-06

Mūsu partneri