Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības veiksmes stāsts – Mārcis Bogdanovs

Lasīšanas laiks: 5 min

Neskatoties uz pēdējā laika izaicinājumiem tūrisma nozarei, Valmieras novadā  joprojām varam lepoties ar aizrautīgiem un radošiem uzņēmējiem, kuri veiksmīgi realizējuši savas idejas un aizvien turpina piedāvāt dažādus tūrisma produktus. Valmieras novada Tūrisma pārvalde ik mēnesi pastāstīs kādu iedvesmas stāstu un iepazīstinās ar Valmieras novada tūrisma nozarē strādājošajiem entuziastiem.

Mārcis Bogdanovs – radošs, aktīvs, entuziasma piepildīts uzņēmējs – veiksmīgi realizējis dažādus tūrisma piedāvājumus Valmierā, sākot ar pirmo izlaušanās spēli Valmierā “Timemachine 1961”, pēc tam nodibinot savu Piedzīvojumu kompāniju “Timemachine” un realizējot arī tādus piedzīvojumu tūrisma piedāvājumus kā izklaides un pasākumu vietu “Spēļu muzejs”, unikālu ekskursiju ar spēles elementiem “Valmieras eXkursija”, izlaušanās spēli “Baiļu māja”, piedzīvojumu spēli komandām “Dinozauru paslēpes”, apartamentu dzīvokli “Timemachine Apartment”, atpūtas un pasākumu vietu “Šķūnis”, kā arī, sadarbojoties ar Virtuālās realitātes spēļu istabu, veido spēļu piedāvājumus platformā noker.lv. Tas viss nācis ar neatlaidīgu darbošanos, uzdrīkstēšanos un plaši atvērtu sirdi jaunām iespējām.

Iesākot sarunu, Mārcis stāsta, ka radošums viņā attīstījies jau kopš agras bērnības, kad apmeklējis gan dejošanas nodarbības un mūzikas skolu, gan aktīvi sportojis. Vēlāk, jau pieaugušā vecumā, nav bijusi ideja ne par biznesu, ne par tūrismu, un kā gandrīz katrs valmierietis strādājis  “Valmieras stikla šķiedrā”.  Tad radās iespēja piedalīties Valmieras novada fonda projektā, kur varēja radošumu vēl vairāk attīstīt, bet, kad projekts bija noslēdzies un iegūts neliels finansiāls pamats, atkal bija jānostājas izvēles priekšā – atsākt kādreizējo darbu vai tomēr radīt kaut ko jaunu, interesantu un pašam savu. 

Ideja par izlaušanās spēles izveidi Mārcim radās kādu laiku pirms tam, kad tāda veida spēles vispār tika piedāvātas Latvijā un bija salīdzinoši maz arī Eiropā. Tomēr bailes par to, ka sākt Latvijā kaut ko jaunu, nav ļoti prātīgi, toreiz ņēma virsroku. Kopš sākotnējās idejas rašanās bija pagājis pusotrs gads un pienācis laiks, kad Rīgā šādas spēles jau bija ļoti populāras, bet Valmierā un Vidzemes pusē nebija nevienas.  Bija īstais brīdis uzdrīkstēties, un 2016. gadā no maija līdz augustam tapa izlaušanās spēle “Timemachine 1961”, kas izrādījās nopietns pieteikums Mārča radošās uzņēmējdarbības sākumam tūrismā.  Vizuāli un tehniski vienkārši pasniegtais izlaušanās spēles piedzīvojums sasniedza negaidīti lielu apmeklētāju interesi. Pēc pirmo komandu spēlēm jau bija skaidrs, ko varētu uzlabot, bet labās atsauksmes aizgāja “no mutes mutē”, un jau trešajā dienā ar piedāvājumu iepazīstināt visu Latviju bija atbraukusi Latvijas Televīzija. Par pirmsākumiem plašāk izlasīt un virtuāli izspēlēt spēli „Timemachine 1961” var šajā vietnē: ej.uz/TimemachineSakums.

Mārcis atzīst, ka grūtākais nācis pēc tam, kad kaut kas ir izveidots, bet nepārtraukti ir jādomā, kā to papildināt, uzlabot, lai interesentiem būtu vēlme atgriezties: “Visu laiku ir jādomā solis uz priekšu un jāģenerē jaunas idejas, jo tūrismā nevar dzīvot uz lauriem ilgāk par gadu. Tad tas viss palēnām aiziet pa burbuli”. Jaunu ideju radīšana Mārcim ir ikdiena, un viņš pats bilst, ka tās rodas dabiski un lielākoties kustībā. Ja kaut kur ir tukšums, to vajag aizpildīt. Tā arī organiski radušās un realizētas daudzas idejas. Tāpat tās diezgan dabīgi ir beigušās brīžos, kad jau klusībā bijis nodoms, ka konkrētais piedāvājums vairs nav tik pieprasīts un prātā jau raisījušās jaunas idejas – tā ir nākusi vai nu Covid-19 krīze vai ir bijuši citi ierobežojoši faktori, piemēram, telpu ekspluatācijas noteikumos. Pieņemot lietu būtību kā pašsaprotamu, Mārcis nav apstājies attīstībā, bet gājis uz priekšu, attīstot un realizējot jau nākamās biznesa idejas. 

Lai gan šobrīd Mārcis savā uzņēmējdarbības pamatā darbojas viens, tomēr nenoliedz, ka liela nozīme ir sadarbībai un dažādu kontaktu dibināšanai, kas bieži rodas ļoti dabiski dažādu procesu virzīšanas ietvaros. Tā, piemēram, izveidojusies lieliska sadarbība ar Valmieras Virtuālās realitātes spēļu istabu, un šobrīd tā rezultējusies ar jaunu lokācijas spēļu platformu noker.lv.

Sadarbības rezultātā varēja tapt izlaušanās spēle “Baiļu māja”. “Reiz skrēju garām kādai daudzus gadus pamestai ēkai Valmierā un aizdomājos, ka būšana šeit vienmēr ir raisījusi neomulīgu sajūtu. Sapratu, ka šajā ēkā gribu tikt iekšā un kaut ko izveidot. Sazinājos ar ēkas īpašnieku, kurš jau daudzus gadus to cenšas pārdot, un jau nākamajā dienā varējām doties to aplūkot un vienoties par izdevīgiem nosacījumiem – ēku ik gadu vasaras periodā izmantot tūrisma aktivitātēm, kamēr tā tiek pārdota,” atceras Mārcis.

Savus viesus Mārcis raksturo šādi: “Pie manis brauc piedzīvojumu meklētāji un entuziasti. Pārsvarā tas ir aktīvais cilvēks, kurš grib kaut ko interesantāku.” Procentuāli lielākā daļa ir Latvijas mērķauditorija, tomēr arī ārzemju viesi ir nozīmīga daļa. Mārča piedzīvojumu spēles ir izspēlējuši tādi unikāli ārvalstu viesi kā Šveices tobrīd labākā florbola komanda, ASV armijas karavīri ar draugiem un viens no labākajiem pasaules izlaušanās spēļu testētāju pāriem no Dienvidkorejas.

Ja visu sāktu no jauna, Mārcis min vien to, ka gribētos, lai būtu sanācis dažas lietas un aktivitātes ātrāk realizēt, kā arī būtu plašāk reklamējies. Lai gan informācijas izplatīšana “no mutes mutē” ir ļoti nozīmīga, neatsverama daļa ir arī sociālajiem medijiem (Facebook, Instagram), mājas lapai, booking.comairbnb.lv un informācijai Valmieras novada tūrisma vortālā visit.valmiera.lv.

Vienkāršība, labsirdība un uzticēšanās cilvēkiem no Mārča izstaro arī mūsu sarunas laikā, kurā uzzinām, ka, papildu visam, viņš savu laiku velta arī sociālajam darbam, strādājot par asistentu diviem cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī izvadā “Zupas virtuves” pusdienas pensionāriem. 

Sarunas nobeigumā Mārcis uzsver, ka veiksme ir pats labākais, ko citiem vispār var novēlēt, un to arī ikvienam vēl: “Tas, kur mēs piedzimstam, kā dzīvojam, lielā mērā ir veiksmes faktors. Kāds to sauc par veiksmi, kāds par sakritību, kāds par Dieva palīdzību. Es daudz domāju un daru, bet man šķiet, ka liela nozīme ir arī tam, ka viss nejauši notiek tieši tā, kā vajag”.

Nākamajā Valmieras novada Tūrisma uzņēmēju veiksmes stāstā būs iespējams uzzināt “Sudrabkalnu Viesistabas” saimnieces Judītes Bukšas stāstu, kura savu uzņēmējdarbību realizē Kocēnos.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri