Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības veiksmes stāsts – Mārcis Bogdanovs

Lasīšanas laiks: 5 min

Neskatoties uz pēdējā laika izaicinājumiem tūrisma nozarei, Valmieras novadā  joprojām varam lepoties ar aizrautīgiem un radošiem uzņēmējiem, kuri veiksmīgi realizējuši savas idejas un aizvien turpina piedāvāt dažādus tūrisma produktus. Valmieras novada Tūrisma pārvalde ik mēnesi pastāstīs kādu iedvesmas stāstu un iepazīstinās ar Valmieras novada tūrisma nozarē strādājošajiem entuziastiem.

Mārcis Bogdanovs – radošs, aktīvs, entuziasma piepildīts uzņēmējs – veiksmīgi realizējis dažādus tūrisma piedāvājumus Valmierā, sākot ar pirmo izlaušanās spēli Valmierā “Timemachine 1961”, pēc tam nodibinot savu Piedzīvojumu kompāniju “Timemachine” un realizējot arī tādus piedzīvojumu tūrisma piedāvājumus kā izklaides un pasākumu vietu “Spēļu muzejs”, unikālu ekskursiju ar spēles elementiem “Valmieras eXkursija”, izlaušanās spēli “Baiļu māja”, piedzīvojumu spēli komandām “Dinozauru paslēpes”, apartamentu dzīvokli “Timemachine Apartment”, atpūtas un pasākumu vietu “Šķūnis”, kā arī, sadarbojoties ar Virtuālās realitātes spēļu istabu, veido spēļu piedāvājumus platformā noker.lv. Tas viss nācis ar neatlaidīgu darbošanos, uzdrīkstēšanos un plaši atvērtu sirdi jaunām iespējām.

Iesākot sarunu, Mārcis stāsta, ka radošums viņā attīstījies jau kopš agras bērnības, kad apmeklējis gan dejošanas nodarbības un mūzikas skolu, gan aktīvi sportojis. Vēlāk, jau pieaugušā vecumā, nav bijusi ideja ne par biznesu, ne par tūrismu, un kā gandrīz katrs valmierietis strādājis  “Valmieras stikla šķiedrā”.  Tad radās iespēja piedalīties Valmieras novada fonda projektā, kur varēja radošumu vēl vairāk attīstīt, bet, kad projekts bija noslēdzies un iegūts neliels finansiāls pamats, atkal bija jānostājas izvēles priekšā – atsākt kādreizējo darbu vai tomēr radīt kaut ko jaunu, interesantu un pašam savu. 

Ideja par izlaušanās spēles izveidi Mārcim radās kādu laiku pirms tam, kad tāda veida spēles vispār tika piedāvātas Latvijā un bija salīdzinoši maz arī Eiropā. Tomēr bailes par to, ka sākt Latvijā kaut ko jaunu, nav ļoti prātīgi, toreiz ņēma virsroku. Kopš sākotnējās idejas rašanās bija pagājis pusotrs gads un pienācis laiks, kad Rīgā šādas spēles jau bija ļoti populāras, bet Valmierā un Vidzemes pusē nebija nevienas.  Bija īstais brīdis uzdrīkstēties, un 2016. gadā no maija līdz augustam tapa izlaušanās spēle “Timemachine 1961”, kas izrādījās nopietns pieteikums Mārča radošās uzņēmējdarbības sākumam tūrismā.  Vizuāli un tehniski vienkārši pasniegtais izlaušanās spēles piedzīvojums sasniedza negaidīti lielu apmeklētāju interesi. Pēc pirmo komandu spēlēm jau bija skaidrs, ko varētu uzlabot, bet labās atsauksmes aizgāja “no mutes mutē”, un jau trešajā dienā ar piedāvājumu iepazīstināt visu Latviju bija atbraukusi Latvijas Televīzija. Par pirmsākumiem plašāk izlasīt un virtuāli izspēlēt spēli „Timemachine 1961” var šajā vietnē: ej.uz/TimemachineSakums.

Mārcis atzīst, ka grūtākais nācis pēc tam, kad kaut kas ir izveidots, bet nepārtraukti ir jādomā, kā to papildināt, uzlabot, lai interesentiem būtu vēlme atgriezties: “Visu laiku ir jādomā solis uz priekšu un jāģenerē jaunas idejas, jo tūrismā nevar dzīvot uz lauriem ilgāk par gadu. Tad tas viss palēnām aiziet pa burbuli”. Jaunu ideju radīšana Mārcim ir ikdiena, un viņš pats bilst, ka tās rodas dabiski un lielākoties kustībā. Ja kaut kur ir tukšums, to vajag aizpildīt. Tā arī organiski radušās un realizētas daudzas idejas. Tāpat tās diezgan dabīgi ir beigušās brīžos, kad jau klusībā bijis nodoms, ka konkrētais piedāvājums vairs nav tik pieprasīts un prātā jau raisījušās jaunas idejas – tā ir nākusi vai nu Covid-19 krīze vai ir bijuši citi ierobežojoši faktori, piemēram, telpu ekspluatācijas noteikumos. Pieņemot lietu būtību kā pašsaprotamu, Mārcis nav apstājies attīstībā, bet gājis uz priekšu, attīstot un realizējot jau nākamās biznesa idejas. 

Lai gan šobrīd Mārcis savā uzņēmējdarbības pamatā darbojas viens, tomēr nenoliedz, ka liela nozīme ir sadarbībai un dažādu kontaktu dibināšanai, kas bieži rodas ļoti dabiski dažādu procesu virzīšanas ietvaros. Tā, piemēram, izveidojusies lieliska sadarbība ar Valmieras Virtuālās realitātes spēļu istabu, un šobrīd tā rezultējusies ar jaunu lokācijas spēļu platformu noker.lv.

Sadarbības rezultātā varēja tapt izlaušanās spēle “Baiļu māja”. “Reiz skrēju garām kādai daudzus gadus pamestai ēkai Valmierā un aizdomājos, ka būšana šeit vienmēr ir raisījusi neomulīgu sajūtu. Sapratu, ka šajā ēkā gribu tikt iekšā un kaut ko izveidot. Sazinājos ar ēkas īpašnieku, kurš jau daudzus gadus to cenšas pārdot, un jau nākamajā dienā varējām doties to aplūkot un vienoties par izdevīgiem nosacījumiem – ēku ik gadu vasaras periodā izmantot tūrisma aktivitātēm, kamēr tā tiek pārdota,” atceras Mārcis.

Savus viesus Mārcis raksturo šādi: “Pie manis brauc piedzīvojumu meklētāji un entuziasti. Pārsvarā tas ir aktīvais cilvēks, kurš grib kaut ko interesantāku.” Procentuāli lielākā daļa ir Latvijas mērķauditorija, tomēr arī ārzemju viesi ir nozīmīga daļa. Mārča piedzīvojumu spēles ir izspēlējuši tādi unikāli ārvalstu viesi kā Šveices tobrīd labākā florbola komanda, ASV armijas karavīri ar draugiem un viens no labākajiem pasaules izlaušanās spēļu testētāju pāriem no Dienvidkorejas.

Ja visu sāktu no jauna, Mārcis min vien to, ka gribētos, lai būtu sanācis dažas lietas un aktivitātes ātrāk realizēt, kā arī būtu plašāk reklamējies. Lai gan informācijas izplatīšana “no mutes mutē” ir ļoti nozīmīga, neatsverama daļa ir arī sociālajiem medijiem (Facebook, Instagram), mājas lapai, booking.comairbnb.lv un informācijai Valmieras novada tūrisma vortālā visit.valmiera.lv.

Vienkāršība, labsirdība un uzticēšanās cilvēkiem no Mārča izstaro arī mūsu sarunas laikā, kurā uzzinām, ka, papildu visam, viņš savu laiku velta arī sociālajam darbam, strādājot par asistentu diviem cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī izvadā “Zupas virtuves” pusdienas pensionāriem. 

Sarunas nobeigumā Mārcis uzsver, ka veiksme ir pats labākais, ko citiem vispār var novēlēt, un to arī ikvienam vēl: “Tas, kur mēs piedzimstam, kā dzīvojam, lielā mērā ir veiksmes faktors. Kāds to sauc par veiksmi, kāds par sakritību, kāds par Dieva palīdzību. Es daudz domāju un daru, bet man šķiet, ka liela nozīme ir arī tam, ka viss nejauši notiek tieši tā, kā vajag”.

Nākamajā Valmieras novada Tūrisma uzņēmēju veiksmes stāstā būs iespējams uzzināt “Sudrabkalnu Viesistabas” saimnieces Judītes Bukšas stāstu, kura savu uzņēmējdarbību realizē Kocēnos.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām darbā DISPEČERU VALMIERĀ (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: pārdot braukšanas dokumentus organizēt un koordinēt autobusu ikdienas maršrutu plānošanu un izpildi nodrošināt autobusu vadītāju dienas darba uzdevumu sagatavošanu PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā vai vidējā profesionālā izglītība augsta atbildības sajūta, precizitāte un labas komunikācijas spējas labas iemaņas darbā ar datoru un elektronisko kases aparātu latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba laiku: maiņu grafiks (1. dežūra no pl. 05:20 līdz pl. 16:20, 2. dežūra no pl. 12:50 līdz pl. 21:00) darba samaksa sākot no 1050EUR ( pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „Dispečers Valmierā” iesniegt līdz 2024. gada 29. jūlijam (ieskaitot): sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera”, Reģ.nr. 40003004220, „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. 2 nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks aicināti uz tikšanos klātienē. Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: TRANSPORTA DISPEČERS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-29

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „VIDZEMES SLIMNĪCA” Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MAIŅAS VECĀKO PAVĀRU/-I  Darba pienākumi: Darba pienākumi: gatavot ēdienus pēc sastādītās ēdienkartes un kalkulācijas, atbilstoši tehnoloģiskajam procesam un diētas formām; organizēt virtuves strādnieku un pavāru darbu ēdienu gatavošanas un sadales procesā. Prasības kandidātam: vēlama iepriekšēja pieredze pavāra amatā vai profesionālās skolas students pavāra profesijas apguvē; augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā; izpratne par kvalitātes prasībām, higiēnas un paškontroles normu ievērošana; nevainojama darba kvalitāte; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: iespēja veikt atbildīgu un interesantu darbu vienā no labākajām ārstniecības iestādēm Vidzemē un TOP 10 labākā darba devēja Vidzemē; summētais darba laiks, ar iespēju elastīgi plānot darba grafiku; darba līgums uz nenoteiktu laiku; profesionālo skolu studentiem un absolventiem iespēja uzsākt karjeru un pilnveidot zināšanas; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga no 1300 EUR); papildus piemaksas; prēmijas un motivējošs labumu grozs; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 5.augustam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas p.i. Sandras Priedītes, tel. 28354712. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-05

Klondaika ir izklaides un atpūtas vietu tīkls, kas Latvijā pastāv jau gandrīz 30 gadus 14 lielākajās Latvijas pilsētās, nodrošinot saviem klientiem aizraujošu, azartisku un daudzpusīgu atpūtu gan klātienē, gan interneta kazino un sporta totalizatorā Klondaika. lv. Tagad Klondaika ir pievienojusies vienam no lielākajiem azartspēļu uzņēmumiem visā pasaulē - Entain, kurā ir vairāk kā 25 pasaulē pazīstami zīmoli - BetMGM, Bwin, Coral, Ladbrokes, Optibet, Laimz, NinjaCasino un kurā strādā vairāk kā 24 000 cilvēku 19 valstīs, piecos kontinentos un Tu vari būt viens no mums. Aicinām darbāĒKAS UZRAUGU/ KĀRTĪBAS UN FIZISKĀS DROŠĪBAS NODROŠINĀTĀJU SDTRUKTŪRVIENĪBĀ Darba pienākumi: nodrošināt kārtību un drošību. Vēl mēs Tev piedāvāsim: - interesantu, dinamisku un aizraujošu darbu strauji augošā starptautiskā uzņēmumā; - enerģiskus, azartiskus un profesionālus kolēģus; - nelaimes gadījuma apdrošināšanu no pirmās darba dienas; - mācību un attīstības iespējas, un apmaksātu mācību atvaļinājumu; - citus uzņēmuma piedāvātos labumus – veselīgus našķus darba vietā, darbinieku saliedēšanas pasākumus, darbinieku vasaras festivālu, aizraujošas un noderīgas vieslekcijas, darbinieku atlaižu karti un vēl citus unikālus labumus. Darba grafiks: ceturtdienās, piektdienās, seststdienās no 22:00 – 06:00/08:00. Mēnesī vidēji no 32 – 80 stundām. Samaksa par 32h – 233.28 bruto un samaksa par 80h – 583.20 bruto. Darba samaksa atkarīga no nostrādāto maiņu/stundu daudzuma. JA TU DZĪVO BLAKUS PILSĒTĀ MĒS APMAKSĀSIM TEV NOKĻŪŠANU NO UN UZ DARBU. Sūti savu CV uz epastu darbs@gmg.lv. Profesija: ĒKAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-17 Kontaktpersona: Linda Liljē

Mūsu partneri