Valmieras Ziņas

Valmieras novadā 2021. gadā reģistrēti 486 jaundzimušie; kādus vārdus izvēlējušies vecāki?

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras novadā 2021. gadā reģistrēti 486 jaundzimušie, viņu vidū arī divi dvīņu pāri. Salīdzinot ar 2020. gadu, 2021. gadā piedzimuši par 29 bērniem mazāk (2020. gadā 515).

Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Ieva Miķīte-Plusniņa atzīmē, ka Valmierā pirmo reizi pēdējo 10 gadu laikā jaundzimušo meiteņu skaits attiecībā pret zēnu skaitu ir lielāks (izņemot 2019. gadu, kad reģistrētie jaundzimušie bija līdzsvarā).

Vecāki saviem bērniem 2021. gadā devuši gan neparastus, gan latviskus vārdus. Neparastākie zēnu vārdi: Īzaks, Balders, Kelvins, Eliots, Ardijs, Damirs, Tors, Teo, savukārt meitenēm: Mia, Letija, Keitlīna, Elija, Emija, Everlia, Trūdija, Enise, Bella. Starp latviskajiem vārdiem zēnu vidū joprojām iecienīti: Kārlis, Jānis, Eduards, Artūrs, Klāvs, Mārtiņš, Oskars, Emīls, Lauris, Teodors, Austris, Miķelis. Latviskie meiteņu vārdi 2021. gadā: Ada, Ance, Anna, Ieva, Lauma, Līva, Māra, Matilde, Tina, Līvija, Alma, Made. “Lai, dodot vārdu bērnam, mērķis ir bērna labsajūta un radītais prieks, bērnam vārdu nēsājot! Lai dotais vārds patiesi bērniņu sargā un dara laimīgu!” vēl I. Miķīte-Plusniņa.

2021. gadā Valmieras novadā reģistrēti 1156 mirušie, kas ir par 207 gadījumiem vairāk nekā 2020. gadā (2020. gadā – 949 miršanas gadījumi, 2019. gadā – 1002 miršanas gadījumi). Salīdzinot miršanas reģistrāciju gada griezumā, vislielākais mirušo skaits bija oktobrī.

Par spīti sarežģītajai epidemioloģiskajai situācijai, 2021. gadā Valmieras novadā reģistrētas 302 laulības, gadu iepriekš – 2020. gadā 326 laulības, kas ir par 24 laulībām mazāk.

Valmierā laulājušies 202 reizes, no tām 13 baznīcā. Visvairāk laulības reģistrētas vasaras mēnešos augustā, jūlijā un jūnijā, vismazāk – novembrī un februārī. Arī šogad Valmierā norisinājās dubultās laulības reģistrācija, kad laulājās divi pāri vienlaikus. Nodaļas vadītāja I.Miķīte-Plusniņa atzīmē: “Arī 2021. gadā bija pāri, kuri apzināti laulājās Covid-19 ierobežojumu laikā, klātesot tikai pārim un diviem pilngadīgiem lieciniekiem, veltot savu kāzu dienu sev. Laulību arī reģistrēja vairāki pāri, kas jau ilgus gadus ir kopā, bet Covid-19 situācijas dēļ izvērtējuši savas vērtības un to, kas patiesi svarīgi – ģimeni.”

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri