Valmieras Ziņas

Valmieras muzejā atklās izstādes “Portāls” un “Birutas stāstiņi”

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 17. februāra līdz 25. martam interesenti aicināti aplūkot divas sievišķības un iztēles bagātas izstādes – Ilzes Laizānes gleznu izstādi “Portāls” 1. stāvā un Birutas Jansones zīmējumu izstādi “Birutas stāstiņi” 2. stāvā. Ilzes Laizānes darbu izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci norisināsies 17. februārī plkst. 16.00, savukārt tikšanās ar mākslinieci Birutu Jansoni norisināsies 23. martā plkst. 16.00, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Mākslinieces Ilzes Laizānes gleznu izstādē “Portāls” jūtama krāšņa sievišķība, izvēlēto toņu daudzveidība un zināms misticisms. Mākslinieces gleznās reālais saplūst ar fantāziju, dabas motīvi bieži vien savijas ar figurālām kompozīcijām. Dabai un cilvēka klātbūtnei autores glezniecībā ir būtiska loma, tā skatītājus mudina apcerēt neredzamo pasauļu vibrācijas. Bieži vien māksliniecei ir brīnums par to, ko viņas roka radījusi uz audekla. Gleznas izstaro dzīvīgumu un vienlaikus rada noslēpumainību.

Gleznu motīvu izvēlē māksliniece iedvesmojusies no renesanses laika mākslas, savukārt savā daiļradē Ilze Laizāne seko reālisma tradīcijām, iedvesmu gūstot apkārtējā pasaulē un dabā. Darbi ir veidoti neparastā tehnikā, savienojot grafiku un eļļas krāsas. Piesātinātie, cits citu pārklājošie krāsu slāņi rada neparastus gaismas efektus un telpas dziļuma ilūziju, kurā atklājas izsmalcinātā sievišķības enerģija.

Savukārt Birutas Jansones izstādē “Birutas stāstiņi” atspoguļota zīmējumu sērija, kas radusies no 2018. līdz 2022. gadam. “Pēkšņi sagribējās zīmēt uz melna papīra un bija liela vēlēšanās parunāt, pastāstīt, par ko domāju, kas priecē, kas sāp. Izstāstīt par to, ko mēdz rakstīt dienasgrāmatā, par ko papļāpā pie tējas tases, dalīties ar to, kas man ir svarīgs. Tāda privāta saruna publiskā veidā,” stāsta māksliniece.

Ilze Laizāne Latvijas Mākslas akadēmijā studējusi trijās nodaļās: stikla (2009), glezniecības (2011) un grafikas (2014). Kopš 2018. gada māksliniece ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre un kopš 2016. gada – Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre. Kopš 2011. gada sarīkojusi vairāk nekā 16 personālizstādes Latvijā un vienu personālizstādi Francijā, Kabūrā. Šo gadu laikā ir bijušas vairāk nekā 40 izstādes, simpoziji un mākslas projekti. Māksliniece aktīvi iesaistās radošajos procesos gan Latvijā, gan aiz valsts robežām: Itālijā, Beļģijā, Austrijā, Lietuvā, Vācijā, Francijā un citur.

Biruta Jansone mācījusies Jāņa Rozentāla Mākslas skolā, Latvijas Mākslas akadēmijā iegūta mākslinieka gleznotāja pedagoga kvalifikācija, kā arī humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslā. Kopā ar vīru Jāni Robertu Jansonu 1976. gadā nodibināta Valmieras Bērnu mākslas skola, kas vadīta 15 gadus. Pamati likti filiālei, kas mākslinieces bijušās skolnieces Antras un viņas vīra Jāņa Galzonu rokās kļuvusi par Rūjienas Mākslas skolu. “Mūsu lielākais projekts bija Skaņkalnes Mākslas skola “Akmeņkalnos”, vēlāk – Mazsalacas Mākslas skola. Tur pagāja vairāk nekā 25 gadi. Paralēli audzinājām bērnus Tiju, Nilsu, Intu, priecājamies par mazbērniem un tagad jau mazmazbērniem. No 1976. gada abi radoši strādājam un aktīvi piedalāmies izstādēs Rīgā, Vidzemē un aiz Latvijas robežām,” stāsta Biruta Jansone.

Darbi ir Latvijas Mākslas fondā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Museum Ludwig Ķelnē un privātpersonu kolekcijās. 2018. gadā par nopelniem Latvijas valsts labā saņemts Atzinības krusta ordenis.

SIA „Firma Madara’89” viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu konditoram (-ei) maiznīcā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Konditorejas izstrādājumu ražošana, ievērojot receptūras un tehnoloģiskās instrukcijas; Gatavās produkcijas kontrole un pēcapstrāde. Prasības kandidātiem: Obligāta darba pieredze konditorejā nav nepieciešama; Godīgums un atbildības sajūta; Pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; Darbs maiņās no plkst. 4.00 līdz 15.00; Darba alga no EUR 900 (bruto); Piedāvājam apmācības uz vietas maiznīcā. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - konditors VALMIERĀ,Rīgas ielā vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 29 174 701. Profesija: KONDITORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-01 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai zvanīt uz WhatsApp mob.t. +37129174701

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri