Valmieras Ziņas

Valmieras Kultūras centrs uzsāk jauno sezonu

Augusta beigās uz pirmo jaunās sezonas tikšanos pulcējās Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu vadītāji un Kultūras centra vadība. Tikšanās laikā tika runāts par paveikto un jaunajā sezonā plānoto.

Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners: “Šī sezona mums ir nozīmīga – tā aizritēs Kultūras centra 55. jubilejas zīmē. Septembrī visi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi uzsāk klātienes mēģinājumus, sākas arī rudens koncertsezona. Lai arī šoruden tiekamies jaunos un citādos apstākļos nekā ierasts, esam optimisma pilni un gatavi klātienē satikt gan pašdarbniekus, gan pasākumu apmeklētājus. Mūsu prioritāte būs drošs un pārdomāts mēģinājumu process un koncertdarbība, ievērojot sanitārā protokola prasības un pulcēšanās ierobežojumus. No iestādes puses esam sagatavojuši visus nepieciešamos apstākļus veiksmīgai mēģinājumu un koncertdarbības norisei, taču vienlaikus aicinām apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem. Finiša taisnē ir darbs pie Valmieras Kultūras centra pārbūves būvprojekta izstrādes, un tiek meklētas iespējas piesaistīt finansējumu projekta īstenošanai. Pagaidām grūti prognozēt, kad reāli varētu uzsākties ēkas pārbūves darbi, bet ir skaidrs, ka Valmieras pilsētas pašvaldība Kultūras centra pārbūvi virzīs kā primāro investīciju projektu jaunajā Eiropas Savienības finanšu plānošanas periodā.”.

Septembrī, uz mēģinājumiem aicinot gan esošos, gan jaunus dalībniekus, radošo sezonu uzsāk visi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. Ikviens, kurš jūt sevī radošu nemieru un vēlmi izpausties, laipni gaidīts kādā no kolektīviem. Ar informāciju par mēģinājumu norisi var iepazīties Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv .

2020./2021. gada sezonā vairāki kolektīvi svinēs kopā būšanas jubilejas. Jauniešu koris “Skan” 20 gadu jubileju atzīmēs koncertā 28. novembrī, arī kamerkoris “Kaķi” svinēs 20 gadu jubileju, bet vidējās paaudzes deju kolektīvam “Pastalnieki” – 40. Jubilāri šajā sezonā ir arī abas studijas – Tautas Lietišķās mākslas studijai “Valmiera” -75, bet Tautas Tēlotājas mākslas studijai – 65.

Rudens koncertsezona Valmieras Kultūras centrā sāksies 5. septembrī plkst. 20.30 ar mūsdienu deju grupas “Baltā” koncertu “Stāsti dejā”. Tāpat 5. septembrī no plkst.10.00 ikviens aicināts uz ziedaino jostu un celaiņu aušanas darbnīcu Tautas Lietišķās mākslas studijas “Valmiera” telpās Rūpniecības ielā 25C. 12. septembrī uz koncertu “Pavasaris septembrī” Sv. Sīmaņa baznīcā aicina jauktais koris “Valmiera”, savukārt 13. septembrī Valmieras Kultūras centrā notiks Tēva dienas svinības, bet Valmieras muzejā – tradicionālās dziedāšanas meistarklase projekta “Gara gaisma” ietvaros. Līdz 31. oktobrim aicinām apmeklēt mākslinieces Katrīnas Gailes izstādi “Viļņošanās , bet 18. un 19. septembrī norisināsies Vidzemes Uzņēmēju dienas. Oktobrī Valmieras Kultūras centrā ar koncertiem viesosies grupas “Ducele”, “Baritoni”, Aivars Hermanis un citi skatuves mākslinieki. Rudenī skanēs arī spāņu un latino grupas “Los Nens” koncerts “Pasion Espanola”, muzikāla koncertprogramma “Dieva dēli. Saules meitas”, kā arī etno kokļu kopas koncerts “Gara gaisma” un notiks vairāki pasākumi bērniem. Viens no tiem būs koncertuzvedumu cikls bērniem “Krāsainā pasaule”, kas norisināsies ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Jāpiebilst, ka 2019. gadā gan Valmieras Kultūras centra telpās, gan brīvdabā norisinājušies 224 pasākumi, kopējais norišu apmeklējums bija 112 355 cilvēki.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri