Valmieras Ziņas

Valmieras gaļas kombināta teritorijā veidos moderno tehnoloģiju uzņēmumus

Lasīšanas laiks: 4 min

2013.gada pavasarī Krievijas korporācija “GazEnergoStroi” iegādājās bankrotējušajam SIA “Triāls” piederošo Valmieras gaļas kombinātu. Lai gan kopš šī darījuma pagājis jau vairāk, nekā gads, pagaidām ražotnes darbība nav atjaunota. Lai noskaidrotu par korporācijas plāniem attiecībā uz Valmieras gaļas kombināta nākotni, portāls “Valmieras Ziņas” uzdeva jautājumus “GazEnergoStroi” prezidentam Sergejam Čerņinam.

DSC_0020Sergejs Čerņins. / Foto:  Valmieras pilsētas pašvaldība

Kad tiks atjaunota Valmieras gaļas kombināta darbība?

Gaļas kombināta darbības atjaunošana nav atkarīga tikai no mūsu vēlmes, bet arī no politiskās un ekonomiskās situācijas. Diemžēl pārtikas ražošanas nozare vispirms cieš no ekonomiskās un politiskās nestabilitātes. Notikumi Krimā, Eiropas Savienības un Krievijas atšķirīgais viedoklis par situāciju Ukrainā padara ģeopolitiskā situāciju nestabilu, tāpēc esam pārskatījuši investīciju stratēģiju un pagaidām ieturam pauzi, kamēr situācija stabilizēsies. Ir pāragri likt punktu šim projektam, mēs rūpīgi sekojam situācijas attīstībai, un esam gatavi atgriezties pie tā, tiklīdz uzlabosies politiskie un tirgus apstākļi.

Mēs apzināmies, ka Valmieras gaļas kombināts ir uzņēmums – leģenda, tādēļ vēlamies rīkoties pēc iespējas saudzīgāk ar visu, kas ar to ir saistīts.

 

Kādi ir “GazEnergoStroi” plāni attiecībā uz bijušā Valmieras gaļas kombināta teritorijas attīstību?

Mēs plānojam lielus rekonstrukcijas darbus šajā teritorijā, izveidojot tehnoloģiju parku.

Brīdī, kad iegādājāmies šo īpašumu, gaļas pārstrādes uzņēmums nestrādāja jau ilgāk par diviem gadiem. 20 hektāru teritorijā bija izvietotas ražošanas telpas ar kopējo platību 100 000 kvadrātmetru. Avārijas stāvoklī esošās ēkas jau esam nojaukuši. Daudzas telpas ir labā stāvoklī, dažas ir nepieciešams atjaunot un ievērojami modernizēt. Mēs arī plānojam būvēt jaunus ražotņu korpusus. Tikko esam pabeiguši uzņēmuma renovācijas projekta izstrādi, un drīzumā plānojam sākt būvniecības darbus bijušā kombināta teritorijā.

Kad sāksies būvniecības darbi un kad varētu atsākties ražošana?

Uzņēmuma rekonstrukcijas projektam ceram saņemt līdzfinansējumu no Eiropas Savienības fondiem.

Maijā tika iesniegts pieteikums, un tagad mēs gaidām Eiropas Komisijas lēmumu par šo jautājumu. Aktīvais celtniecības posms sāksies, tiklīdz būsim pārliecināti, ka iegūsim līdzfinansējumu.

Kāda veida ražotnes plānots izveidot tehnoloģiju parkā?

Tie būs inovatīvi uzņēmumi, kuru darbība balstīsies uz jaunākajām, videi draudzīgajām tehnoloģijām.

Mēs plānojam kombināta teritorijā izveidot četrus uzņēmumus. Viens no tiem ražos jaunākās paaudzes kompozītu materiālus, izmantojot bazalta un stikla šķiedras. Mūsu rīcībā ir tehnoloģijas, kas ļauj ražot celtniecības materiālus, rūpnieciskos audumus, kompozītmateriālu balonus saspiestās gāzes uzglabāšanai un citus inovatīvus produktus. Otrs virziens ir tehnoloģisko līniju ražošana, kas veic oglekli saturošu materiālu un rūpniecības atkritumu pārstrādi augstvērtīgos produktos – degvielā un elektrībā. Termolīzes iekārtas, kas izmanto jebkurā reģionā plaši pieejamas izejvielas – cietos sadzīves un koksnes atkritumus, plastmasas, gumijas, riepas, ražošanas atkritumus. Arī pašā tehnoloģiju parkā darbosies videi draudzīga cieto sadzīves atkritumu pārstrādes termolīzes iekārta. Tāpat parka teritorijā paredzēts ražot izplūdes gāzu katalītiskos neitralizatorus elektrostacijām, kā arī iekārtas, kas veic sadzīves un rūpniecisko notekūdeņu attīrīšanu.

Uzziņai

Korporācijas “GazEnergoStroi” Latvijā īsteno arī citus investīciju projektus, tostarp būvē divus dzīvojamo māju ciematus starp Rīgu un Jūrmalu. Pašlaik tirgū tiek piedāvāti īpašumi “Lux” klases ciematā “Jurmala Lake Club”. Pirmās 11 villas tiks nodotas ekspluatācijā šā gada rudenī. Dzīvojamais komplekss atrodas Božu ezera krastā. Ciematā darbosies fitnesa klubs, SPA centrs, baseins, tenisa korts, bērnu rotaļu laukums, bārs, veikals, kā arī parks “Vremenagoda” ar pastaigu takām, atpūtas zonām, labiekārtotu promenādi un makšķerēšanas vietām.

Kā portālā “Zurbu.net” raksta Valmieras muzeja vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa,

Valmieras gaļas kombināts sācis darbu 1927.gadā, tobrīd kā “Bekona Eksporta” kautuve un fabrika.

Padomju gados produkciju eksportēja uz Vācijas Demokrātisko Republiku, Ungāriju, Poliju, Čehoslovākiju un pat tālo Kubu. Sūtīja arī uz Rīgu, Maskavu, Ļeņingradu, Arhangeļsku, Murmansku, Astrahaņu un citām vietām. Kā ziņots citviet medijos, mainoties nosaukumiem un īpašniekiem, ar laiku kombināts kļuva par uzņēmuma “Triāls” filiāli un turpināja darbību līdz 2009.gadam, kad Valmieras rajona tiesa uzņēmumu atzina par maksātnespējīgu. Šādu prasību pieprasīja Valsts ieņēmumu dienests, jo uzņēmuma nodokļu parāds bija 674 300 latu (ap 959 442 eiro) apmērā.

2013.gadā Krievijas biogāzes ražošanas korporācija “GazEnergoStroi” pabeidza bankrotējušā SIA “Triāls” iegādes procesu.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” aicina darbā skolotāja palīgu (40 stundas nedēļā (viena likme)) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 714 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu buratino@valmiera.edu.lv, līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 29151878. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-15

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi nebaida darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,  iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas Valmieras sektora inspektora amatā (divas ierēdņa amata vietas uz noteiktu un nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē; daudzpusīgu darba pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; darbā ievadīšanas apmācību, kā arī kvalifikācijas paaugstināšanas iespējas; mēnešalgu no 932 līdz 1398 euro pirms nodokļu nomaksas; veselības apdrošināšanu, papildatvaļinājumu no astoņām līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu L.Paegles ielā 13, Valmierā. Uzticēsim Tev: kontrolēt vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un izskatīt sūdzības par piesārņojumu; kontrolēt A, B un C kategorijas piesārņojošo darbību uzņēmumu darbību atbilstību vides aizsardzības prasībām; veikt pārbaudes par labāko tehnisko paņēmienu piemērošanu; sagatavot dokumentus un administratīvos aktus par vides aizsardzības un dabas resursu izmantošanu. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams vides zinātnē, dabas zinībās vai vides inženierzinātnēs, taču izskatīsim arī pieteikumus ar augstāko izglītību citās jomās; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības nozarē pēdējo piecu gadu laikā tiks uzskatīta par priekšrocību, novērtēsim iepriekšēju pieredzi dokumentācijas sagatavošanā atbilstoši LR likumdošanai; labas analītiskās, komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās; augsta atbildības izjūta; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); B kategorijas vadīšanas apliecības; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Vidzemes_RVP_PKD_inspektors”) Tālrunis uzziņām: 67084310 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-18 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv

Mūsu partneri