“Valmieras” futbolisti mačā Daugavpilī nostiprinās Latvijas čempionāta otrajā vietā

“Valmieras” futbolisti svētdien, 26.septembrī, mačā Daugavpilī nostiprinājās “Optibet” Latvijas futbola virslīgas otrajā vietā.

Čempionāta vicelīdere “Valmiera” viesos ar 5:1 (0:0) pārspēja “Daugavpili”.

Divus vārtus viesu labā guva Džibrils Gejs, pa vieniem – Ibrahims Sovs, Masaki Murata un Raimonds Krollis. Savukārt mājinieku labā “golu” iesita Matija Pejovičs.

Spēli ar bīstamākiem uzbrukumiem sāka daugavpilieši, taču vārtus ieņemt neizdevās.

Uzvarētājs izšķīrās īsā laikā otrajā puslaikā. Vispirms 50.minūtē pēc stūra sitiena no labās puses pēc vairākiem sitieniem pa vārtiem Raimonds Krollis sita pa vārtiem, bet vārtu priekšā bumbu vārtos ielaboja Gejs.

Maisam gals bija vaļā. Pēc četrām minūtēm pretuzbrukumā pēc Papē Fala piespēles no kreisās laukuma puses Gejs no soda laukuma vidus pārvirzīja bumbu vārtos – 2:0.

59.minūtē pēc ilgākas mājinieku vārtu apsēšanas un vairākiem sitieniem pa tiem vārtus guva Sovs, bet piecas minūtes vēlāk ātrajā uzbrukumā pa labo pusi vārtus no vārtsarga laukuma līnijas guva Murata – 4:0 viesu labā.

80.minūtē Krollis vārtus guva pats, no tuva attāluma pārspējot vārtsargu Frenku Orolu pretkustībā pēc piespēles soda laukumā no labās puses.

83.minūtē daugavpilieši guva goda vārtus. Ar stūra sitienu no kreisās puses Oļģerds Raščevskis nogādāja bumbu tieši uz galvas augumā raženajam melnkalniešu aizsargam Matijam Pejovičam, kurš to raidīja vārtos – 1:5.

Virslīgā pirmo vietu ar 53 punktiem 21 duelī ieņem RFS. 51 punkts 23 spēlēs ir “Valmierai”, 44 punkti 21 un 24 spēlēs ir “Riga” un “Liepājas” vienībām. Tālāk ar 30 punktiem 23 spēlēs seko “Spartaks”, bet 28 punkti 23 cīņās ir “Daugavpilij”. 18 punkti 23 mačos ir “Metta”, bet Daugavpils “Noah Jurmala” ar trim punktiem 28 mačos ir pēdējā vietā.

Valmieras komandai iepriekšējā cīņā izdevās atņemt punktus kopvērtējuma līderei RFS (1:1). Savukārt Daugavpils vienība pirms svētdienas cīņas bija piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas, pēdējā uzvaru izcīnot pirms vairāk nekā diviem mēnešiem.

Vidzemes komandas labākais vārtu guvējs ar desmit precīziem sitieniem līdz svētdienas mačam bija Ibrahims Sovs, astoņreiz izcēlies Raimonds Krollis, bet sešreiz – Džibrils Gejs. Pretiniekiem ar četriem gūtiem vārtiem ražīgākais bija Dele Izraēls.

Sezonas pirmā savstarpējā spēle Valmierā noslēdzās ar neizšķirtu 2:2, ko kompensācijas laikā izrāva Sovs. Pēc tam Daugavpilī valmierieši atspēlējās no vēlas nonākšanas iedzinējos un uzvarēja ar 2:1, bet jūnija sākumā Tamaza Pertijas vadītie vīri bija pārāki ar 4:0.

Pirmajā 23.kārtas spēlē sestdien “Riga” ar 0:1 zaudēja “Liepājai”, bet svētdien paredzētajā Daugavpils “Noah Jurmala” un RFS spēlē tehniskā uzvara piešķirta rīdziniekiem.

Vēl svētdien Jūrmalas “Spartaks” Slokas stadionā mēro spēkus ar “Metta” vienību.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā vispirms par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām “Ventspils”, bet pēc tam – arī skandāliem apvītā Daugavpils “Noah Jurmala”.

Šī gada virslīgas čempions tiks noskaidrots četru apļu turnīrā.