Valmieras Ziņas

Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi vēl daudz laimes Latvijai!

Tuvojoties valsts svētkiem, gribam lepoties ar mūsu zemi un iedzīvotājiem, valmieriešiem un sporta skolas audzēkņiem!

Valmieras Bērnu sporta skolā ik gadu savas sportiskās gaitas uzsāk daudzi jaunie sportisti, kuru augstie sasniegumi tiek novērtēti ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Pieņemot izaicinājumus un attīstot talantus, nereti jaunie sportisti savu ceļu turpina ārzemju skolās, taču došanās prom no Tēvzemes ne vienmēr nozīmē  vienaldzību pret savām mājām un Latviju, bet gan vēlmi nest Latvijas un Valmieras vārdu Pasaulē.

Sveicot Latviju simtgadē, aicinājām Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņus un Latvijas izlašu dalībniekus, kuru tālākais dzīves ceļš vedis uz citām zemēm, dalīties savos sveicienos Latvijai, tās iedzīvotājiem un Bērnu sporta skolas audzēkņiem.

Kopā ar sveicieniem Latvijas simtgadē basketboliste Ivanda Hudjakova un vieglatlēte Kristīne Strazdīte, studējošas Amerikā, bet no Andoras – basketbolists Valters Vēveris, dalās sajūtās par to, kā ir būt latvietim ārzemēs un kāpēc viņu sporta gaitas turpinās ārzemēs.

“Septiņu gadu vecumā uzsāku savas sportista gaitas VBSS, un nu jau 14. gadu spēlēju basketbolu. Pašlaik atrodos Amerikā, kur mācos un spēlēju Vincennes Universitātē. Pavadot jau otro gadu citā pasaules malā, tā manī raisa dažādas sajūtas. Protams, ir lieliski redzēt ko jaunu un nebijušu, bet ļoti bieži pietrūkst māju sajūta. Mana izvēle studēt Amerikā nenāca viegli, jo sākumā tas viss likās tik nereāli un pat biedējoši, bet esmu laimīga par šo iespēju, kuru es nepalaidu garām.

Būt latvietei ārzemēs man nozīmē ļoti daudz. Patiesībā lielākajai daļai no amerikāņiem nav ne jausmas, kas tā tāda Latvija ir, un katru reizi stāstot un aprakstot savu valsti es jūtos lepna par mūsu mazo, neatkarīgo valsti. Vienmēr atmiņā man būs vasaras, kuru laikā piedalījos valstsvienību čempionātos. Vispatīkamākais mirklis ir, kad visa komanda roku rokā pirms spēles dzied Latvijas himnu, un tad rodas šī patriotiskā sajūta, cik lieli mēs patiesībā esam! Es ilgojos pēc visa – ģimenes, draugiem, dabas, ēdiena.

Šajā Latvijas dzimšanas dienā katram latvietim es novēlu aizdomāties, cik patiesībā mēs esam liela valsts, ar savu valodu, tradīcijām, novērtēt, cienīt un mīlēt ikvienu, kas mums ir apkārt! Vienkārši lepoties ar Latviju un vienmēr par to runāt ar paceltu galvu!”

/Ivanda Hudjakova/

“Savas sportista gaitas es uzsāku Valmierā, airēšanas slalomā, jo mamma ir šī sporta trenere un man nebija citas izejas. Pašlaik dzīvoju Elonā, Ziemeļkarolīnas štatā, Amerikā un trenējos vieglatlētikā, kur manas disciplīnas ir lodes grūšana un diska mešana. Ir brīži, kad uznāk tāds kā vājuma brīdis un gribas visu pamest, jo ir diezgan baisi atrasties pilnīgi otrā pasaules galā vienai pašai, bet tādi brīži ir ļoti reti un pārsvarā šeit jūtos labi. Es izvēlējos turpināt iesākto ārzemēs, jo tā nodrošināju sev vēl vismaz 4 gadus ar sportu un vēl lielisku iespēju iegūt izglītību kamēr sportoju.

Būt latvietei ārzemēs ir nepierasti, jo visi vienmēr prasa no kurienes esmu un tad man ir ļoti ilgi jāskaidro, jo viņi nekad nav dzirdējuši par mūsu valsti. Man vienmēr ir liels prieks uzvilkt Latvijas izlases sporta tērpu un darīt to, kas man padodas un vēl pārstāvēt savu valsti. Pārstāvot savas valsts izlasi, vienmēr izjūtu pacilātības sajūtu un lielu piederību. Man par mājām visvairāk atgādina bildes pie sienas manā jaunajā guļamistabā. Visvairāk ilgojos pēc ģimenes un draugiem. Viņi vienmēr ir atbalstījuši mani un bijuši blakus, kad man tas bija nepieciešams.

Sporta skolas audzēkņiem novēlu veiksmi, cīņas sparu un godam nest sporta skolas un Valmieras vārdu pasaulē. Būt lepniem par savu valsti ne tikai svētkos, bet arī ikdienā un visiem kopā darot arī turpmāk labus darbus sev un citiem.”

/Kristīne Strazdīte/

“Savas sportista gaitas basketbolā es uzsāku un slīpēju savā dzimtajā pilsētā – Valmierā. Pašlaik dzīvoju Andorrā (Andorra La Vella). Esmu noslēdzis līgumu ar ACB klubu “MoraBanc Andorra”, līdz ar to trenējos un spēlēju Spānijā. Atrasties tik tālu no mājām, protams, ir nedaudz bēdīgi. Pietrūkst ģimene, tuvākie draugi. Vienīgais veids, kā varu sazināties ar viņiem, ir caur telefonu vai video zvaniem, kurus izmantoju katru dienu. Ilgojos arī pēc Valmieras, savām mājām. Taču tajā pašā laikā, tāda nošķirtība labi palīdz fokusēties uz saviem mērķiem. Nav jādomā par blakus lietām. Varu maksimāli pievērsties sev, savam ķermenim un treniņu procesam, protams, neaizmirstot par mācībām. Katru dienu spert soli uz priekšu, pievēršot uzmanību arī mazajām lietām, kas sportā nosaka ievērojamu atšķirību. Nolēmu doties prom no Latvijas, jo saņēmu labu piedāvājumu, no vietas un organizācijas, kas man ļoti patika. Iespēja spēlēt Spānijā, pāriet uz savādākiem basketbola ūdeņiem, bija pārāk vilinoša, lai teiktu “nē”. Kopā ar ģimeni, treneri un aģentu nolēmām, ka man tas būtu pareizākais solis.

Runājot par spēlēšanu Latvijas izlasē – tas ir milzīgs gods ar kuru kopā nāk liela atbildība. Tas ir pienākums, katru reizi iziet laukumā, darīt visu, kas savos spēkos, lai aizstāvētu savu valsti un iepriecinātu līdzjutējus. Sajūtas, dodoties laukumā ar saviem draugiem, spēlējot pret citu valstu izlasēm un dzirdot, kā arī sajūtot savas tautas atbalstu, ir neaprakstāmas!

Mans novēlējums mūsu iedzīvotājiem, sportistiem un audzēkņiem būtu – ticēt sev, uzstādīt sev daudz mazus mērķus, kas palīdzētu nokļūt līdz lielajiem, lai arī kādā jomā tie būtu. Sapņot, bet tajā pašā laikā strādāt, trenēties, mācīties, lai savus sapņus sasniegtu. Jauki pavadīt valsts svētkus kopā ar savām ģimenēm un tuvajiem, jo viņi ir tie, kas mūs grūdīs uz priekšu, atbalstīs un palīdzēs tad, kad nepieciešams.”

/Valters Vēveris/

Daudz laimes, Latvija!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja aicina darbā juristu/i - zvērināta tiesu izpildītāja palīgu/dzi Darba pienākumi: · dažādu juridisku dokumentu sagatavošana un analīze saistībā ar nolēmumu izpildi; · darbs ar Izpildu lietu reģistru; · personu konsultēšana ar nolēmumu izpildi saistītos jautājumos pa tālruni un klātienē; · zvērināta tiesu izpildītāja aizvietošana pēc zvērināta tiesu izpildītāja palīga amata iegūšanas. Prasības: · augstākā izglītība Tiesību zinātnēs (maģistra grāds); · teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; · labas zināšanas lietvedībā un iemaņas darbā ar datoru; · punktualitāte, augsta atbildības sajūta un precizitāte; · vēlme strādāt komandā un noturība pret stresu; · prasme patstāvīgi plānot darbu, nosakot prioritātes darbību veikšanai. Piedāvājam: · dinamisku un atbildīgu darbu; · darbs ar attīstības un karjeras izaugsmes iespējām; · pilnu slodzi – 8 stundu darba dienu; · darba vietu Valmierā; · bruto alga no 800,00 EUR – 1300,00 EUR. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt līdz 2020.gada 4.februārim uz e-pastu: liga.kavite@lzti.lv ar norādi “jurista vakance”. Informējam, ka sazināsimies tikai ar otrās atlases kārtas kandidātiem. Kandidāti, ar kuriem nesazināsimies divu nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām, nav izturējuši pirmās atlases kārtu. Otrās atlases kārtas kandidāti uz pārrunām tiks uzaicināti telefoniski. Profesija: JURISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-04 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu liga.kavite@lzti.lv

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku pirmsskolas izglītības iestādes psihologu/-i (turpmāk – psihologs), darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera (30 stundas nedēļā)) Ja Tev ir vēlme: · veikt psihologa darba pienākumus Iestādē; · strādāt ar vispārējo un speciālo programmu bērniem, atbilstoši izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem individuālajā atbalstā; · darboties Iestādes Atbalsta komandas darbā; · plānot un realizēt savu darbu saskaņā ar Iestādē realizējamo pirmsskolas izglītības programmu, Iestādes nolikumu un izvirzītajiem gada galvenajiem uzdevumiem; · sadarboties ar Iestādes pedagogiem, speciālistiem un izglītojamo vecākiem; · konsultēt bērnu vecākus un kolēģus; · pilnveidot Iestādes attīstošo vidi, materiālo un metodisko bāzi; · regulāri pilnveidot savu izglītību un profesionālo kvalifikāciju; · veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; un ja Tev ir: · apliecinājums par patstāvīgu psihologa profesionālo darbību - augstākās izglītības diploms par akreditētas bakalaura studiju programmas un akreditētas maģistra studiju programmas psiholoģijā apguvi, turklāt vismaz viena no šīm programmām ir profesionālā studiju programma; · reģistrācija psihologu reģistrā un psihologa sertifikāts noteiktā darbības jomā; · par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar bērniem pirmsskolas izglītības iestādē · valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; · prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; · atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; · spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; · spēja cieņpilni komunicēt ar bērniem un pieaugušajiem; · spēja savā darbā izmantot jaunākās mācību metodes; · prasmes darbā ar datoru ( MS Word, PowerPoint un interneta pārlūkprogrammām) un interaktīvajiem rīkiem; mēs piedāvājam: atalgojums 750.00 euro pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; jauku un draudzīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2020. gada 31.janvārim personīgi (adrese: Beātes iela 42, Valmiera) vai e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29151878 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-01-31

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku pirmsskolas skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera (pilna slodze (40 stundas nedēļā)) Ja Tev ir vēlme: organizēt ,atbalstīt pedagoģisko darbu, novērot bērnus un grupu ikdienas gaitās; rūpēties par bērniem un grupas vidi; pilnveidot Iestādes attīstošo vidi, materiālo un metodisko bāzi; regulāri pilnveidot savu izglītību un profesionālo kvalifikāciju; pildīt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; un ja Tev ir: · izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr. 569); pieredze darbā ar pirmsskolas vecuma bērniem; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; vēlamās īpašības - mīlestība pret bērniem, rakstura noteiktība, spēja strādāt komandā un sadarboties; mēs piedāvājam: atalgojums 750.00 euro pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; jauku un draudzīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2020. gada 31.janvārim personīgi (adrese: Beātes iela 42, Valmiera) vai e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29151878 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-01-31

Mūsu partneri