Valmieras Ziņas

Valmierā uzstāsies Getisburgas koledžas simfoniskais orķestris

Lasīšanas laiks: 2 min

Baltijas koncerttūres ietvaros, Latvijā notiks divi Getisburgas (ASV) koledžas Sandermana mūzikas konservatorijas simfoniskais orķestra (The Gettysburg College Sunderman Conservatory Symphony Orchestra) koncerti ar pūtēju un sitamo instrumentu orķestra (The Sunderman Conservatory Wind Symphony) piedalīšanos, portālu “Valmieras Ziņas” informēja koncerta organizatori.

Koncerti “Divas pasaules pasaulē: Amerika un Eiropa” ir bez maksas un  notiks 8.janvārī Rīgā, Lielajā ģildē un 10.janvārī Valmieras kultūras centrā. 

Daudzpusīgajā koncertprogrammā klausītāji varēs gan atpazīt jau zināmos Eiropas komponistus Klodu Debisī un Otorīno Respīgi skaņdarbu pārlikumus pūtēju orķestrim, gan arī iepazīt ASV krāšņo mūzikas paleti, kurā klasiskie militārie marši būs ciešā sazobē  ar latīņamerikānisko un džezisko  muzikālo šķautni.

 Īpaša vieta programmā ir atvēlēta mūsdienu Amerikas populāriem komponistiem, kuru daiļrades tematikas lokā klausītājs atpazīs cilvēciskās emociju kolīzijas, vienkāršās dzīves vērojumus apvienojumā ar skaudru reālitātes atgādinājumu – par netaisnīgo karu Ukrainā stāstīs Braiena Belmdžesa (Brian Balmagess) skaņdarbs “Kritušo svētnīca. Kijeva 2014” (Shrine of the Fallen. Kiev 2014).

Koncertā Rīgā, 8.janvārī , koncerta otrajā daļā piedalīsies arī Sandermana mūzikas konservatorijas pūtēju orķestris  (The Sunderman Conservatory Wind Symphony), kas atkāpsies no noteiktas skaņdarbu secības principa un koncertā skanēs pūtēju orķestra mūziķu spontāni izvēlēti skaņdarbi.  Tas būs koncerts ar pārsteigumu!

Savukārt 10.janvāra koncerts Valmieras kultūras centrā notiek “Ziemas mūzikas festivāla” ietvaros, kas no 9.-15.janvārim norisināsies Valmierā, Valmieras kultūras centrā. 

Getisburgas (ASV)  koledžas simfoniskais orķestris ir Getisburgas koledžas Sundermana konservatorijas orķestra programmas kodols ko vada diriģents Cesars Leal ( César Leal). Orķestris izpilda dažādus skaņdarbus, kas atspoguļo gan Sundermana konservatorijas stingros izpildījuma standartus, gan orķestra lomu plašākā Getisburgas koledžas brīvās mākslas kopienā.

Orķestris nodrošina platformu gan Sundermana Konservatorijas studentiem, gan pasniedzējiem solistiem. Studentu solisti tiek atlasīti ikgadējā Sundermana Konservatorijas koncertu konkursā.

Sundermana Konservatorijas pūtēju orķestris vada Rasela Makutčona (Dr. Russell McCutcheon). Pūtēju simfonisko orķestri veido rūpīgi izraudzīta 40-45 mūziķu grupa, kas regulāri dodas starptautiskās koncertturnejās.

Koncerti notiks 8.janvārī Rīgā, Lielajā ģildē un 10.janvārī Valmierā, Valmieras kultūras centrā.  

Ielūgumi – bez maksas visās “Biļešu Paradīzes” kasēs

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri