Valmieras Ziņas

Valmierā uzsāks Mālu ielas posma pārbūvi

Augusta sākumā tiks uzsākta Mālu ielas posma no Beātes ielas līdz Matīšu šosejai pārbūve. Tā uzlabos gan iedzīvotāju pārvietošanās apstākļus un drošību, gan ielu izmantojošo komersantu vajadzības pēc ērtas satiksmes infrastruktūras, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Līdz ar daudzdzīvokļu īres namu Mālu ielā 1 un Ķieģeļu ielā 8 uzcelšanu, pārbūvējamā Mālu ielas posmā ir ievērojami pieaugusi gājēju un automašīnu satiksmes intensitāte. Tā kā ielas posms veido īsāko maršrutu, savienojot centru ar šo pilsētas daļu, iela ir maršruta svarīga daļa arī tuvumā esošo izglītības iestāžu audzēkņiem, Jāņparka iedzīvotājiem un citiem. Ielas vidējā fiksētā satiksmes intensitāte tās pārbūves projekta izstrādes laikā bija 700 transporta vienības diennaktī, no kurām 15% bija kravas transports. 2020.gada februāra beigās atkārtoti veiktais mērījums rādīja, ka satiksmes intensitāte palielinājusies līdz vidēji 1839 automašīnām diennaktī.

Minētajā Mālu ielas posmā līdz šim braukšanas ātruma ierobežojums bija 30 km/h, kā arī pie SOS bērnu ciemata bija uzstādīti braukšanas ātrumu ierobežojoši ātrumvaļņi. Taču, lai nodrošinātu nepieciešamos uzlabojumus, Mālu ielas posmam no Beātes ielas līdz Matīšu šosejai 2018.gadā tika izstrādāts pārbūves būvprojekts un šogad, paredzot pašvaldības budžeta līdzekļus un piesaistot Valsts kases aizdevumu, tika rasta iespēja to īstenot.

Visa pārbūvējamā posma labajā pusē virzienā uz Matīšu šoseju ielai tiks izbūvēta gājēju ietve ar velojoslu. Lai atvieglotu automašīnu kustību, tiks sakārtotas esošās ielas nobrauktuves un pieslēgumi. Uzlabojot pārredzamību un satiksmes drošību, atbilstoši teritorijas plānojumam tiks izbūvēts jauns Ganību ielas pieslēgums Mālu ielai, esošo pieslēgumu saglabājot kā piekļuvi atsevišķiem privātīpašumiem. Pārbūves laikā tiks atjaunotas apakšzemes komunikācijas un izbūvēts LED apgaismojums.

Esošais Mālu ielas cietais virsmas segums, kas tika ieklāts 2014.gadā, veicot ielas divkāršo apstrādi ar šķembām un bitumena emulsiju, bija viens no pirmajiem, kam eksperimentālā kārtā cietais virmas segums tika iegūts ar šo divkāršās virsmas apstrādes metodi. Ielas posma ekspluatācija pierādīja, ka šāds cietā seguma veids nav piemērots ielām ar intensīvu automašīnu satiksmi, tāpēc pēc pārbūves ielas posmam būs asfaltbetona segums.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem Mālu ielas posma pārbūvi veiks SIA “ASFALTBŪVE” par kopējo līgumsummu 496 596,22 EUR ar PVN. Atbilstoši tirgus izpētes rezultātiem Mālu ielas pārbūves būvuzraudzību nodrošinās SIA “GEO CONSULTANTS” par kopējo līgumsummu 6050,00 EUR ar PVN.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālajām spējām atbilstošu izglītības procesu, īstenojot pirmsskolas izglītības vadlīnijas; plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; sadarboties ar bērnu vecākiem, grupas un iestādes personālu, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām( Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; prasme strādāt komandā; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2021.gada 16.jūlijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-16

Mūsu partneri