Valmieras Ziņas

Valmierā sociālās mājas telpās sākusi darboties atskurbtuve

2019.gada 30.maija Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē tika nolemts biedrībai “Latvijas Samariešu apvienība” bezatlīdzības lietošanā līdz 2021.gada 31.maijam, nodot telpas Ūdens ielā 2C atskurbšanas pakalpojuma sniegšanai, ko tā uzsāka no šī gada 10.jūnija, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Speciāli iekārtotās pirmā stāva telpās tiks nodrošināts pakalpojums personu atskurbšanai no alkoholiskā reibuma. Pakalpojumā iekļauta nepārtraukta personu uzraudzība, nepieciešamības gadījumā pirmās palīdzības sniegšana un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukšana. Tāpat tiks nodrošinātas personīgās higiēnas iespējas – labierīcības un duša. Atskurbšanas pakalpojums tiks nodrošināts diennakts režīmā.

Atskurbšanas pakalpojumu vienlaikus varēs saņemt līdz 10 personām. Pakalpojums tiks nodrošināts telpās ar atsevišķu slēgtu ieeju, turklāt tās ir nodalītas no pārējās ēkas.

Atskurbšanas pakalpojums tiks sniegts personām, kuras tā saņemšanai uz speciāli izveidotajām telpām nogādās Valmieras pilsētas pašvaldības policijas vai Valsts policijas darbinieki. To nosaka likuma “Par policiju” 12.panta pirmās daļas 9.punkts, kas paredz personas, kuras alkohola lietošanas rezultātā zaudējušas spēju patstāvīgi pārvietoties vai orientēties vai var nodarīt kaitējumu apkārtējiem vai pašas sev, nogādāt iestādēs, kas sniedz atskurbšanas pakalpojumus, ārstniecības iestādēs vai mājoklī. Telpas, kurās saņemts atskurbšanas pakalpojums, persona varēs atstāt vien tad, kad pakalpojuma sniedzējs būs pārliecinājies, ka zudis apdraudējums apkārtējiem un personas veselības stāvoklis nerada šaubas.

Atskurbināšanas pakalpojums vienai personai diennaktī izmaksās 17 eiro. Cenā nav iekļautas izmaksas par komunālajiem pakalpojumiem un telpu uzturēšanas izdevumiem, ko segs Valmieras pilsētas pašvaldība. Jāpiemin, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija turpina nodrošināt esošo līdzekļu kompensēšanas kārtību, piešķirot pašvaldībām reizi gadā finansējumu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” par iepriekšējā gadā faktiski veiktajiem uzdevumiem, kas radušies pašvaldībām, nodrošinot atskurbšanas pakalpojumu par katru atskurbšanas telpā ievietoto personu, kas ir 15 eiro.     

Iedzīvotājus aicina nebūt vienaldzīgiem un informēt Valmieras pilsētas pašvaldības policiju par personām, kuras atrodas sabiedriskās vietās alkohola reibumā, zvanot uz Valmieras pilsētas pašvaldības policijas Operatīvās informācijas centra bezmaksas atbalsta tālruni 8484 vai Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110. Izvērtējot saņemto informāciju, policijas darbinieki lems par atbilstošu tālāko rīcību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “BEST WOOD Europa” aicina darbā apkures/ katlu KURINĀTĀJU. Darba apraksts: Apkures iekārtu apkalpošana, kurināšana. Sekot apkures iekārtu kontroles aparatūras rādītājiem saskaņā ar katlu ekspluatācijas noteikumiem un instrukcijām. Sekot apkures iekārtu armatūru, cirkulācijas sūkņu, dūmsūkņa, skursteņa un dūmvadu tehniskajam stāvoklim un to drošai ekspluatācijai. Veikt apkures iekārtu uzturēšanu pastāvīgā darba kārtībā. Fiksēt uzskaites datus reģistrācijas žurnālos. Prasības kandidātiem: Augsta atbildības sajūta. Apkures krāšņu/ katlu kurinātāja sertifikāts/operatora apliecība. Pieredze profesijā. Uzņēmums piedāvā: Stabilu darba vietu. Konkurētspējīgu atalgojumu. Daļēji apmaksātas pusdienas. Apmaksātus ceļa izdevumus no Valmieras. Ražotnes atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laika veids: maiņu darbs. Alga: EUR 4,25 bruto stundā (papildus piemaksas par apzinīgi veiktu darbu). Pieteikšanās: sūtīt CV norādi “Kurinātājs_Brenguļi” uz e-pastu bwe@bwe.lv līdz 2019.gada 27.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 24966076. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: APKURES /KRĀŠŅU KURINĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Zālītes, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pasta adresi bwe@bwe.lv, t. 24966076.

Mūsu partneri