Valmieras Ziņas

Valmierā sociālās mājas telpās sākusi darboties atskurbtuve

2019.gada 30.maija Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē tika nolemts biedrībai “Latvijas Samariešu apvienība” bezatlīdzības lietošanā līdz 2021.gada 31.maijam, nodot telpas Ūdens ielā 2C atskurbšanas pakalpojuma sniegšanai, ko tā uzsāka no šī gada 10.jūnija, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Speciāli iekārtotās pirmā stāva telpās tiks nodrošināts pakalpojums personu atskurbšanai no alkoholiskā reibuma. Pakalpojumā iekļauta nepārtraukta personu uzraudzība, nepieciešamības gadījumā pirmās palīdzības sniegšana un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukšana. Tāpat tiks nodrošinātas personīgās higiēnas iespējas – labierīcības un duša. Atskurbšanas pakalpojums tiks nodrošināts diennakts režīmā.

Atskurbšanas pakalpojumu vienlaikus varēs saņemt līdz 10 personām. Pakalpojums tiks nodrošināts telpās ar atsevišķu slēgtu ieeju, turklāt tās ir nodalītas no pārējās ēkas.

Atskurbšanas pakalpojums tiks sniegts personām, kuras tā saņemšanai uz speciāli izveidotajām telpām nogādās Valmieras pilsētas pašvaldības policijas vai Valsts policijas darbinieki. To nosaka likuma “Par policiju” 12.panta pirmās daļas 9.punkts, kas paredz personas, kuras alkohola lietošanas rezultātā zaudējušas spēju patstāvīgi pārvietoties vai orientēties vai var nodarīt kaitējumu apkārtējiem vai pašas sev, nogādāt iestādēs, kas sniedz atskurbšanas pakalpojumus, ārstniecības iestādēs vai mājoklī. Telpas, kurās saņemts atskurbšanas pakalpojums, persona varēs atstāt vien tad, kad pakalpojuma sniedzējs būs pārliecinājies, ka zudis apdraudējums apkārtējiem un personas veselības stāvoklis nerada šaubas.

Atskurbināšanas pakalpojums vienai personai diennaktī izmaksās 17 eiro. Cenā nav iekļautas izmaksas par komunālajiem pakalpojumiem un telpu uzturēšanas izdevumiem, ko segs Valmieras pilsētas pašvaldība. Jāpiemin, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija turpina nodrošināt esošo līdzekļu kompensēšanas kārtību, piešķirot pašvaldībām reizi gadā finansējumu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” par iepriekšējā gadā faktiski veiktajiem uzdevumiem, kas radušies pašvaldībām, nodrošinot atskurbšanas pakalpojumu par katru atskurbšanas telpā ievietoto personu, kas ir 15 eiro.     

Iedzīvotājus aicina nebūt vienaldzīgiem un informēt Valmieras pilsētas pašvaldības policiju par personām, kuras atrodas sabiedriskās vietās alkohola reibumā, zvanot uz Valmieras pilsētas pašvaldības policijas Operatīvās informācijas centra bezmaksas atbalsta tālruni 8484 vai Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110. Izvērtējot saņemto informāciju, policijas darbinieki lems par atbilstošu tālāko rīcību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri