Valmieras Ziņas

Valmierā sākusies spēlfilmas “Jumprava. Lielais notikums” filmēšana

Šonedēļ Valmierā sākusies spēlfilmas “Jumprava. Lielais notikums” filmēšana. Pirmās filmēšanas vietas izvēle nav nejauša, jo Valmierai ir īpaša nozīme grupas “Jumprava” stāstā. Tieši šeit meklējami grupas pirmsākumi – sākotnēji Aigara Grāvera un Aigara Krēslas muzikālie eksperimenti Valmieras slimnīcas vokāli instrumentālajā ansamblī “Vitamīns”.

Visi četri grupas dalībnieki bija klāt arī pirmajā filmēšanas dienā. Aigars Grāvers un Aigars Krēsla “Valmieras Ziņām” atklāja, kā radusies ideja par filmu.

Aigars Krēsla: Ideja par filmu vispirms radās mūsu menedžerim Ivo Baumanim. Turklāt mums ir priekšrocība, ka ir pašiem savs režisors. Aigars Grauba nebija skubināms, viņš šo ideju pārtvēra un bija gatavs īstenot.

Aigars Grāvers: Man daži cilvēki ir teikuši – kā tad tā – par sevi filmu veidojat, kas ir gluži kā piemineklis sev. Labāk mums pašiem to veidot, kamēr esam dzīvi un varam visu kontrolēt, nevis pēc 50 gadiem, kad nebūs kam pajautāt, kā īsti bija. Kāpēc gan nepaskatīties uz sevi no malas!? Es uztveru to kā rotaļu.

Ko jūs vēlaties filmā parādīt?

A.K. Filma būs sava laikmeta un situācijas atspoguļojums, kurā caurvijas grupas tapšanas un attīstības process.

A.G. Šis būs stāsts, kā tajā laikā vispār grupas tapa, kā radīja mūziku, kā spēja izdzīvot. Mums tolaik nebija paraugu, pēc kā līdzināties. Nebija YouTube, kur paskatīties. Kā mēs paši jutām un sapratām, tā darījām. Filma stāstīs par laika posmu no grupas dibināšanas 1984.gadā līdz 1991.gadam. Nedaudz pieskarsimies arī mūsdienām.

Vai skatītājs varēs uzzināt kaut ko jaunu un iepriekš nezināmu par “Jumpravas” vēsturi?

A.G. Filmas sižetu, protams, neatklāšu, bet šis tas jauns noteikti būs redzams. Atklāsim dažas lietas par mūsu sadzīvi. Tolaik jau nebija “Privātās Dzīves”. Tādēļ, pieļauju, ka skatītājiem, kas arī piedzīvojuši tos laikus, varētu būt daži jaunatklājumi.

Kā tika atlasīti aktieri? Vai jūs arī piedalījāties?

A.G. Es vairāk piedalījos atlasē. Bija pieteikušies ap 100 pretendentiem. Izvēlējāmies pēc ģīmja un līdzības. Vērtējām gan izskatu, gan arī to, kā muzicē un vai ir aktiera dotības.

A.K. Svarīgi, lai katras lomas atveidotājs mācētu spēlēt konkrēto mūzikas instrumentu un filmā tas izskatītos ticami. Manuprāt, atlases rezultāts ir veiksmīgs.

Un kā jums izdevās atrast filmēšanas vietas un rekvizītus, lai arī vide būtu autentiska?

A.G. Valmierā ir saglabājušās vairākas vietas, kas izskatās ļoti autentiski filmās apskatītajam laika periodam. Viena no tām ZET zāle, kur sākām filmēšanu. Bijām apskatīties Vidzemes slimnīcas kultūras nama zāli, kas saglabājusi savu vēsturisko izskatu. Arī tur notiks filmēšana.

A.K. Kā saka Aigars Grauba, kino ir mānīšanās māksla. ZET zāle filmā būs Jumpravas kultūras nams. Tolaik tika būvēti tipveida projekti, tādēļ līdzīgas vietas Latvijā vēl var atrast.

No vecās skaņu tehnikas gan mums nebija daudz kas saglabājies. Tādēļ bijām izsludinājuši meklēšanas akciju, lūdzot cilvēkiem aizdot sev piederošos mūzikas instrumentus un citus priekšmetus. Cilvēki bija atsaucīgi un atradām gan bungas, gan sintezatorus un daudz ko citu. Tukumā atradām veselu noliktavu pilnu ar vecām mantām, kas mums ļoti nederēja rekvizītu atlasei. Ko neizdevās atrast, veidojām no jauna.

Žurnālistiem bija iespēja arī ielūkoties filmēšanas laukumā. Pusdienas laika pauzē izdevās aprunāties ar filmas režisoru Aigaru Graubu un aktieriem.

Aigars Grauba atklāja, ka virzība uz filmu sākusies ar grāmatas tapšanu par grupu “Jumprava”. Pēc tam Jānim Balodim un Valteram Sīlim radusies doma par teātra izrādi.

“Skatoties uzrādi, es ieraudzīju mūs visus jaunā gaismā. Pirms izrādes veidojot scenāriju, mūs intervēja atsevišķi. Tādēļ izrādē man bija daudz pārsteigumu, jo es nezināju, ko Grāvis, Ašais un Stīvais bija stāstījuši. Pagrieziena punkts filmas veidošanas virzienā man bija, lasot atsauksmes par izrādi. Cilvēki tur rakstīja nevis par “Jumpravu”, bet par sevi tajā laikā.

Tad es sapratu, ka “Jumpravas” mūzika ir bijusi kāds tāds dabīgais konservants, kas saglabājis cilvēku atmiņas cauri gadiem. Mēs esam pavadošā grupa dziesmām, kas sen vairs nepieder mums. Dziesmās cilvēki glabā savu dzīves pieredzi.

Viens no filmas vēstījumiem būs mīlestība uz mūziku. Gribam parādīt jaunajai paaudzei, cik grūts un sarežģīts bija mūsu ceļš, tomēr mudinot arī viņus sekot sirdsbalsij un mēģināt izlauzt ceļu mūzikā. Kad mēs sakām savu ceļu, Latvijā bija tikai divi 16 celiņu magnetofoni – Latvijas radio un ierakstu studijā “Melodija”. Tos abus kontrolēja Čeka un cenzūra. Šodien jauniešiem ir pieejams viss. Vai labas mūzikas ir kļuvis vairāk?  Joprojām savs ceļš ir jāizlauž. Un to ir jāsāk darīt 15, 16, 17 gados. Trīsdesmitgadīgs onkulītis vairs nevar kļūt par rokstāru”, joko režisors.

Atklājot sajūtas, veidojot filmu par sevi, Aigars Grauba saka:

“Visa grupa cenšas uz to raudzīties distancēti. Kolektīvā apziņa “Jumpravā” darbojas tā jocīgi. Kā jau teicu, mums atmiņas ir noglabātas dažādās vietās cietajā diskā. Gatavojoties filmēšanai, mēs kopā lasījām scenāriju. Bija tik dīvaini uzzināt, kas kuram cietajā diskā ir noglabāts. Lai gan es neko tādu neatceros, Grāvis apgalvo, kas tas noteikti tā ir bijis. Vai arī manā atmiņā notikums ir noglabāts pavisam citādāk, neko to atceras Stīvais. Tādā veidā mūsu kolektīvā atmiņa ļāva izveidot filmas stāstu. Filmēšanas procesā stāsts tiek koriģēts. Tiklīdz kāds kaut ko atceras, mums ir iespēja veikt izmaiņas. Cenšamies saglabāt autentiskumu ir visā. Pultis, kabeļi, somas – visu mēģinām atrast. Izmantojot iespēju, vēlreiz aicinu sūtīt uz filmas Facebook lapu “Jumpravas” koncertu foto un videoierakstus no tiem laikiem, kas mums noderēs filmas veidošanā.

Arhīvs un personīgās atmiņas ir svarīgs līdzdalībnieks šajā stāstā. Pašlaik tas glabājas kasetēs un lentās šķūnīšos un drīz pazudīs. Tādēļ lūdzu visiem to sūtīt mums, lai atmiņas tiktu saglabātas un caur filmu nodotas tālāk nākotnē.”

Grupas “Jumprava” četrotni filmā attēlos Gatis Grāvers, Roberts Vanags, Raimonds Celms un Rihards Zelezņevs. Kā zināms, pirmos gadus grupas pamatsastāvā bija arī Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis, kurus filmā atveidos Mārtiņš Zvirbulis un Gvido Valters.

Aktieri atklāj, ka iejusties viņu vecāku jaunības dienu elku tēlos ir fantastiska sajūta. Aigara Grāvera dēls Gatis Grāvers pastāstīja, ka viņam iejusties tēlā ir viegli, neesot sajūtas, ka būtu kaut kas jātēlo. Savukārt Gvido Valters atzīst, ka piedalīties šajā filmā ir liels gods. Lai iejustos Aigara Voitišķa tēlā, viņš ir saticis mūziķi un iepazinis viņu tuvāk.

Grupas “Carnival Youth” mūziķis Roberts Vanags atklāj, ka viņu Aigara Graubas lomai uzrunājis pats režisors. Viņš lūdzis arī ieteikt citus jauniešus no mūziķu vidus, kuri varētu būt piemēroti dalībai filmā.

Ne visiem no jaunajiem aktieriem šī ir pirmā pieredze kino jomā. Latvijas Nacionālā teātra Raimonds Celms, kurš filmā atveido Aināru Ašmani, jau ir filmējies “Dvēseļu putenī”, kā arī ir piedalījies Latvijas Nacionālā teātra izrādē “Zem diviem karogiem”, kas stāsta par grupu “Jumprava”. Iespējams, ka tieši tādēļ viņš uzaicināts piedalīties arī filmas veidošanā.

Filma top ar Nacionālā kino centra un Valmieras pašvaldības atbalstu un sadarbībā ar Latvijas televīziju. Aigars Grauba saka lielu paldies Valmierai par sniegto atbalstu: “Visur, kur mēs ejam, durvis atveras. Vispār Valmiera ir pilsēta, kur būtu jāveido astoņdesmito gadu kultūras namu zāļu globālo bāzi. Šeit ir vismaz sešas zāles, kas ir saglabājušās autentiskā izskatā. Un mēs tajā filmēsim. Viena no tām būs leģendārais Valmieras slimnīcas kultūras nams, kur sākās “Jumpravas” stāsts.”

Šogad filmēšana norisināsies piecas dienas, divas no tām Valmierā. Otrā filmēšanas sesija Valmiera būs nākamā gada pavasarī un vasarā, bet skatītāji filmu varēs redzēt 2022.gadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Piedāvājam: - vadīt saliedētu 10-12 cilvēku komandu; - jaunus profesionālus izaicinājumus un darbavietu stabilā uzņēmumā; - interesantu un atbildīgu darbu vadošā uzņēmumā savā nozarē; - aktīvu un dinamisku darba vidi; - profesionālas izaugsmes iespējas un mācības kvalifikācijas paaugstināšanai; - transporta kompensāciju; - amata līmenim, Jūsu kvalifikācijai atbilstošu bruto atalgojumu no 1800 – 2000 EUR un sociālās garantijas. Sagaidām: - kandidātu ar augstāko izglītību; - darba pieredzi līdzvērtīgā amatā, vēlams nodaļas vadītāja vai tehnisku projektu vadītāja amatos; - vēlama darba pieredze ražošanas uzņēmumā; - prasme plānot un organizēt komandas darbu, kontrolēt darba izpildes termiņus un kvalitāti; - labas komunikācijas prasmes un spēja rast risinājumus nestandarta situācijās; - labas latviešu, krievu un angļu valodas zināšanas; - labas iemaņas darbā ar datoru un datu apstrādi/analīzi; Galvenie pienākumi: - organizēt, kontrolēt, un pilnveidot ražotnes darbu, saskaņā ar izvirzītajiem uzņēmuma mērķiem; - atlasīt, vadīt un motivēt ražošanas personālu; - rūpēties par uzņēmuma ražošanas iekārtu un sistēmu nepārtrauktu darbību; - plānot un kontrolēt izejmateriālu sagādi un izlietojumu; - izstrādāt un ieviest uzņēmumā efektīvu ražošanas kvalitātes sistēmu pēc pasaulē vadošajiem standartiem (LEAN, TOC); - analizēt darbības rezultātus un sagatavot ieteikumus uzlabojumu veikšanai. Sūti CV un pieteikuma vēstuli ar norādi “Ražošanas vadītājs” uz darbs@vaidava.lv līdz 09.02.2021. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un www.vaidava.lv. SIA “VAIDAVA CERAMICS”, Reģ.Nr. 44103003533. Profesija: RAŽOŠANAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ezera iela 2, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-09 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu: darbs@vaidava.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā PĀRDOŠANAS ASISTENTU Mēs sagaidām, ka Tev ir: vismaz divu gadu pieredze pārdošanā, vēlams starptautiskā vidē; augstākā izglītība vai esi ceļā uz to; latviešu, angļu un vācu valodas zināšanas; organizēta, komunikabla un uz klienta vajadzībām orientēta personība; stresa noturība, jo darbs būs intensīvs un ātri būs jāaptver daudz jaunas informācijas. Tavi darba pienākumi: veikt klientu pasūtījumu apstrādi un apstiprinājumu sagatavošanu; ievadīt un atjaunot klientu un produktu informāciju ERP sistēmā, kontrolēt pasūtījumu piegādes daudzumus un termiņus; strādāt cieši kopā ar uzņēmuma pārdošanas, iepirkšanas un ražošanas nodaļām; asistēt pārdošanā iesaistītajiem ikdienas darbā, tai skaitā, pārskatu sagatavošanā. Mēs piedāvājam: iespēju profesionāli pilnveidoties un strādāt ar starptautiskiem klientiem; pilna laika darbu ar darba samaksu sākot no 1400 EUR/bruto, kā arī piemaksas atkarībā no mērķu sasniegšanas; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA "Padtex Insulation" komandas, tad gaidīsim Tavu CV un pieteikuma vēstuli, minot, kāpēc tieši Tu esi mūsu meklētais cilvēks, uz e-pastu: alise@padtex.lv Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka personīgi sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases procesa nākamajai kārtai. Piesakoties izsludinātajai vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot informāciju uz e-pastu alise@padtex.lv Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Darba sākšanas datums: 2021-02-01 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: cnc metālapstrādes darbgaldu iestatītāju- operatoru Galvenie pienākumi: Apstrādes procesa programmu sastādīšana, detaļu izgatavošana (frēzēšanas, izvirpošanas, urbšanas u.c. darbi) uz vertikālās frēzēšanas apstrādes centra DOOSAN DNM 400 ar Fanuc vadības sistēmu; Darbgalda iestatīšana un regulēšana, izvēloties detaļu izgatavošanai piemērotus griezējinstrumentus un palīgierīces; Detaļu parametru kontrolēšana, izstrādājumu kvalitātes atbilstības nodrošināšana. Prasības: Pieredze darbā ar ciparu programmas vadības darbgaldiem; Izpratne un zināšanas par detaļu mehānisko apstrādi; Rasējumu lasītprasme; Vēlama atbilstoša izglītība vai atbilstošas programmas pēdējo kursu students; Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas un prasmes; Uzņēmība, atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā; Regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un prasmēm atbilstošu ikmēneša atalgojumu no 900 Eur; Sociālās garantijas, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, citus papildu labumus; Apmācības iespējas; Sakārtotu darba vidi; Palīdzību dzīvesvietas atrašanā. Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē.  Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: FRĒZĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-19 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri