Valmieras Ziņas

Valmierā pateicas aizbildņiem, adoptētājiem un audžuģimenēm

13.novembrī Valmieras muzejā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Valmieras bāriņtiesas priekšsēdētāja Ilze Polka godināja Valmieras bāriņtiesas dibinātās un izveidotās audžuģimenes, aizbildņus un adoptētājus, kuri izrādījuši sirds siltumu, uzņemoties rūpes par bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

“Valmiera ir ģimenēm draudzīga, šeit pieejamas pilna cikla izglītības iespējas, tajā skaitā daudzveidīgas profesionālās un interešu izglītības iespējas, medicīnas pakalpojumi, dažādas brīvā laika pavadīšanas, atpūtas iespējas un dabas tuvums. Mūsu mērķis ir, lai katrs bērns Valmierā augtu ģimeniskā vidē. Pateicoties šodien suminātajiem valmieriešiem, mums tas ir izdevies – neviens bez vecāku gādības palikušais bērns Valmierā nav ievietots bērnunamā. Vēlamies Valmierā aizsākt jaunu tradīciju, lai pateiktos uzņēmīgajiem valmieriešiem par augsti vērtējamu pienākumu veikšanu labākai Latvijas nākotnei. Paldies par dāvāto mīlestību, ieguldīto enerģiju un māju sajūtas radīšanu bērniem, uzņemoties vecāku lomu!” pauda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Daļa no Valmieras bāriņtiesas darbinieku pienākumiem ir saistīti ar bērnu ārpusģimenes aprūpes veicējiem, priekšsēdētāja Ilze Polka norādīja, ka Valmierai ir ļoti paveicies ar viņiem. Neatlaidība, pacietība un drosme ir tas, kas viņus raksturo.

 “Valmieras bāriņtiesa sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes Ģimenes atbalsta nodaļu un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru “AIRI vecākiem” nodrošina visus nepieciešamos bērnu ārpusģimenes aprūpes veicēju atbalsta pasākumus, apmācības un konsultācijas, lai bērniem nodrošinātu iespēju augt un attīstīties piemērotā ģimeniskā vidē. Mums ir pāris, kurš gatavojās un gaidīja rindā četrus gadus līdz varēja adoptēt savu mazulīti, audžuģimene ar lielu pieredzi, kura izaudzinājusi ļoti daudz bērnus, vēlāk specializējoties arī krīzes audžuģimenes pienākumu veikšanā. Ir arī audžuģimene, kura īpaši specializējās, lai ģimenē uzņemtu bērnus ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, vairākas audžuģimenes, kuras vienlaicīgi uzņēmušas arī vairākus vienas ģimenes bērnus, lai viņi netiktu izšķirti un varētu izaugt kopā, īpaši jāpiemin Valmieras ģimenes, kuras adoptējušas vienu bērnu vai vairākus brāļus un māsas ar smagiem veselības traucējumiem – šie ir tikai daži no pašaizliedzīgajiem piemēriem, kas ir lepošanās vērti,” norāda Valmieras bāriņtiesas priekšsēdētāja Ilze Polka, piebilstot, ka viņas un kolēģu darbā šis ir patīkamākais brīdis, kad vari palīdzēt bez aprūpes palikušam bērnam atrast mājas un nokļūt ģimenē, kur viņš ir gaidīts un tiek lolots.

Valmierieši, kuri veic bērnu ārpusģimenes aprūpi, godināšanas pasākumā saņēma “Biļešu paradīzes” dāvanu kartes, lai varētu atpūsties, smelties prieku un iedvesmu, apmeklējot teātra izrādi, koncertu vai citu sev tīkamu pasākumu Valmierā vai citviet Latvijā, kā arī Valmieras 2020.gada sienas kalendāru nākamā gada kopīgo ģimenes notikumu  plānošanai. Tāpat arī Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi klātesošos iepriecināja ar muzikālu sveicienu.

Bērnu ārpusģimenes aprūpes veicēju godināšanas mērķis ir pateikties adoptētājiem, aizbildņiem, audžuģimenēm Valmierā par atbildības uzņemšanos, rūpējoties par bez vecāku gādības palikušiem bērniem, veicināt bērnu ārpusģimenes aprūpes veikšanas reputāciju, kā arī stiprināt ģimenes kā vērtības lomu sabiedrībā.

Valmieras bāriņtiesa aicina ikvienu, kurš apsver iespēju kļūt par bērnu ārpusģimenes aprūpes veicēju, sazināties ar Valmieras bāriņtiesas darbiniekiem, rakstot e-pastu barintiesa@valmiera.lv vai zvanot pa tālruni 64207179, 64207159. Plašāka informācija un informatīvie materiāli pieejami mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Pārvaldes struktūra un kontakti” – “Bāriņtiesa”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri