Valmieras Ziņas

Valmierā norisinās konference par lauku telpas attīstību

12. un 13.septembrī Valmierā norisinās starptautiskā konference “Lauku telpas attīstība un sabiedrības virzīta vietējā attīstība”.

Konferences ietvaros 12.septembrī notika pieredzes apmaiņas brauciens, apmeklējot LEADER, ERAF (LIAA) un Lauku attīstības programmas projektus Limbažu, Smiltenes un Valmieras apkārtnē.

Savukārt 13.septembrī Valmieras Kultūras centrā norisinās seminārs, kurā piedalās arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis, Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis un Valsts Lauku tīkla Sekretariāta vadītājs Edgars Linde.

“Lauku telpas attīstība nav atkarīga tikai no Zemkopības ministrijas un lauksaimniecībai piešķirtā finansējuma. Šī jautājuma risināšana ietver gan pašvaldību iesaisti, gan ceļu tīkla attīstību, medicīnas un izglītības pieejamības nodrošināšanu, kā arī daudz citus jautājumus.

Ir nepieciešama visu ministriju un atbildīgo institūciju sadarbība. Cik pārdomāti mēs kopā strādāsim, tādu rezultātu mēs varam sagaidīt nākotnē,” uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Ministru prezidents atzina, ka depopulācija ir viens no lielākajiem izaicinājumiem laukos, taču to nevar vērtēt vienpusēji. “Nenoliedzami iedzīvotāju kustība notiek un notiks. Taču liela loma iedzīvotāju piesaistē reģioniem ir pašvaldībām un uzņēmējiem. Tādēļ man ir patiess prieks apmeklēt jaunizveidotās industriālās teritorijas, piemēram, Madonā, Gulbenē, Alūksnē, kas piesaista darbiniekus un neļauj aizplūst iedzīvotājiem. Tāpat jāpiemin arī citus atbalsta mehānismus, piemēram, ārsti rezidenti saņem nedaudz lielāku samaksu par darbu lauku slimnīcās. Alūksnē var apliecināt, ka tas ir palīdzējis piesaistīt jaunos mediķus.

Taču aicinu mazajām pašvaldībām “neatņemt pases” cilvēkiem. Neturiet viņus pie sevis, bet ļaujiet viņiem atrast sevi. Kas gribēs, tāpat aizies, bet varbūt kāds cits nāks viņa vietā, lai dzīvotu un strādātu laukos.”

Ministru prezidents arī norādīja, ka cilvēku noturēšana novadā nevar būt par argumentu izglītības iestādes saglabāšanai.

“Nav jēgas pretoties tiem procesiem, ko nevari iespaidot, bet vajag tos pavērst sev par labu,”

piebilda M.Kučinskis

J.Dūklavs piekrīt M.Kučinska viedoklim, ka depopulācijas problēmas risināšanai nav vienas universālas “receptes”:

“Katrā lauku teritorijā ir dažādi, kas ir pirmais – vista vai ola. Ne vienmēr infrastruktūras un pakalpojumu pieejamība nosaka to, ka iedzīvotāji paliks dzīvot kādā teritorijā. Ir piemēri, kad notiek otrādi.

Pašā pierobežā Latgalē ir vairākas lauku saimniecības, kur strādā ap 100 cilvēkiem. To īpašnieki nedomā vien par to, kā vairāk nopelnīt un pirkt sev īpašumus. Viņi ļoti daudz rūpējas par saviem darbiniekiem, nodrošinot ēdināšanu, organizējot atpūtas un sporta pasākumus. Tur ir izveidota tāda infrastruktūra, kas nav pieejama daudzās Latvijas pilsētiņās un ciemos. Cilvēki nebrauc projām no šādām vietām, kur ir darbs un par viņiem rūpējas. Tādēļ uzskatu, ka lauku telpas attīstības virziens notiek pareizi.

Pamazām domāšana mainās un arī lielie ražotāji saprot, ka tiem ir nepieciešama apkārtējā vide, kur darboties. Tie nevar pastāvēt vieni, kā koks lauka vidū.”

Mārtiņš Cimermanis, komentējot M.Kučinska aicinājumu “neatņemt pases” iedzīvotājiem, aicināja pašvaldības būs atbildīgām par savu iedzīvotāju nākotni un neizmantot izglītību kā instrumentu, lai noturētu tos pašvaldībā. Viņš minēja piemērus, ka dažas pašvaldības plāno skolēnu autobusu maršrutus tā, lai skolēni noteikti apmeklē vietējo skolu, bet tiem nav pieejama skola pilsētā. Taču vecāki tāpat izvēlas saviem bērniem to skolu, kas piedāvā labāku izglītību.

Gints Kaminskis uzsvēra, ka būtiska loma novadu attīstībai ir pašvaldību sadarbība ar uzņēmējiem, kā ļoti veiksmīgu piemēru minot Smilteni.

“Veicinot uzņēmējdarbību, radot labvēlīgu vidi ne tikai darbiniekiem, bet visiem ģimenes locekļiem, notiek izaugsme.”

Runājot par izglītību, Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs uzskata, ka ir nepieciešams vienots plānojums, lai katra pašvaldība necenstos par katru cenu saglabāt skolas, lai gan skolēnu skaits tajās nav pietiekams.

Konferences turpinājumā dalībnieki varēja uzzināt par Austrijas pieredzi lauku telpas attīstībā un viedajiem ciemiem Austrijā un Somijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Darbinieku darba tiesiskās attiecības regulē Darba likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem amatam nepieciešama augstākā medicīniskā izglītība – sertificēts ārsts specialitātē; latviešu valodu zināšanas C līmeņa 2. pakāpē; veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 10.03.2009. noteikumi Nr.219 "Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude"); datorprasmes; labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu, darba samaksa norādīta par pilnu slodzi; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 28 kalendāra dienas; papildatvaļinājums – ja darbs saistīts ar īpašu risku – 3 darba dienas; papildatvaļinājums – ja aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam – 3 darba dienas; papildatvaļinājums – ja aprūpē ir mazāk par trim bērniem vecumā līdz 14 gadiem - ne mazāk par vienu darba dienu; veselības apdrošināšana; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: PSIHIATRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Kontaktpersona: CV nosūtīšanai: ievp@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv,  valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amatam nepieciešama augstākā izglītība – augstākās izglītības diploms par akreditētas bakalaura studiju programmas un akreditētas maģistra studiju programmas psiholoģijā apguvi vismaz 200 kredītpunktu apjomā, turklāt vismaz viena no šīm programmām ir profesionālā studiju programma; latviešu valodas zināšanas C līmeņa 2. pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta. labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības amata pienākumu veikšanai; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: CV nosūtīšanai: ievp@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv , valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amatam nepieciešama vismaz vidējā izglītība un izglītība civilās un militārās aizsardzības izglītības tematiskajā jomā; latviešu valodas zināšanas vismaz B līmeņa 1.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta. labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības amata pienākumu veikšanai; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 3 Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: CV nosūtīšanai: ievp@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri