Valmieras Ziņas

Valmierā muzicēšanai pieejamas trīs publiskās klavieres (papildināts)

Pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā 4, pie Valmieras Mūzikas skolas un kāpņu galā pie Dzirnavu ezeriņa netālu no Valmieras Veselības centra ikvienam interesentam muzicēšanai pieejamas publiskās klavieres.

Tās, sagaidot desmit gadu jubileju, pilsētai dāvina Valmieras novada fonds (VNF) ar domubiedriem. Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka klavieres atklātas ar 24 stundu klavierspēles maratonu, kas pie Vidzemes Augstskolas ar džeza improvizāciju un skatītāju kopkori izskanēja svētdien, 26.jūlijā, plkst.17.00.

Beigusies publisko klavieru finansējuma piesaistes kampaņa platformā “Projektu banka”, kurā iegūtie līdzekļi – 343 eiro, tiks izlietoti klavieru nodrošināšanai ilgākā laika posmā. Organizētāji pateicas arī atbalstītājiem “Rīgas krāsu un laku rūpnīcai”, SIA “Delve2” un SIA “Agroserviss Valmiera”. Īpašs paldies idejas autoram Mārcim Bogdanovam par ieguldīto enerģiju ieceres realizācijā, informē VNF.

“Publiskās klavieres Valmierā ārpus telpām atradīsies līdz pat rudenim. Ikviens interesents aicināts radīt muzikāli patīkamu atmosfēru apkārtējiem pie Vidzemes Augstskolas, Dzirnavu ezeriņa un Valmieras Mūzikas skolas, jo tieši tur ir publiskās klavieres. Rudenī vienas no klavierēm tiks pārceltas uz iekštelpām Tautas Harmonijas Centrā, bet pārējās savu “apsaimniekotāju” ziemas periodā vēl meklē,”

pastāstīja pasākuma idejas autors Mārcis Bogdanovs, VNF brīvprātīgais.

Pie augstskolas esošās klavieres apgleznoja Edvīns Lazdiņš, bet pārējās divas – Valmieras mākslas skolas skolotājas Inese Andersone un Silvija Melnūdre.

Lai klavieres kalpotu ilgi, VNF aicina valmieriešus palīdzēt uzraudzīt klavieres – pēc klavierspēles aizvērt vāku, bet, tuvojoties lietum, pārklāt klavierēm piestiprināto aizsargplēvi. Nevajag baidīties plēvi ņemt nost, ja vēlas instrumentu uzspēlēt, aicina VNF.

VNF pirms desmit gadiem aizsāka stiprināt kopienu filantropijas tradīcijas, rosinot iedzīvotājus un uzņēmumus ziedot citu iedzīvotāju iniciētiem un vietējai sabiedrībai aktuāliem projektiem. Līdz šim fonds atbalstījis 170 iedzīvotāju iniciatīvas par 110 tūkstošiem eiro Valmierā un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novados. Trīs publiskās klavieres ir VNF un domubiedru dāvinājums valmieriešiem fonda desmit gadu jubilejā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri