Valmieras Ziņas

Valmierā jauno katlu māju būvēs Rietekļa ielā 1

Lasīšanas laiks: 4 min

2022. gada 27. oktobrī Valmieras novada pašvaldības domes deputāti apstiprināja grozījumus 2022. gada 31. marta lēmumā Nr. 252 “Par konceptuālu atbalstu jauna siltumenerģijas ražošanas avota būvniecībai”, konceptuāli atbalstot jaunas katlu mājas būvniecību zemes vienībā Rietekļa ielā 1, Valmierā (kadastra apzīmējums Nr. 96010030203), un katlu mājai nepieciešamās infrastruktūras izveidi zemes vienībā Rīgas ielā 93B, Valmierā (kadastra apzīmējums Nr. 96010030202), portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Močs.

Līdz ar šo domes lēmumu spēku zaudē grozījumi lēmumā Nr.252 (28.04.2022.) par konceptuālu atbalstu jaunas katlu mājas būvniecību zemes vienībā Ausekļa ielā 30, Valmierā, kā arī 2022. gada 29. septembra domes lēmums uzsākt lokālplānojuma izstrādi zemes vienībai Ausekļa ielā 30, Valmierā ar mērķi grozīt Valmieras pilsētas teritorijas plānojumā (no 2017. gada) noteikto funkcionālo zonējumu zemes vienības daļai, kas paredzēta jaunas katlu mājas un tai nepieciešamās infrastruktūras būvniecības ieceres realizēšanai.

Saskaņā ar Valmieras pilsētas teritorijas plānojumu zemes vienībai Rietekļa ielā 1 noteikts rūpnieciskas apbūves teritorijas statuss, tādēļ nav nepieciešams izstrādāt jaunu lokālplānojumu ar mērķi grozīt zemes vienības funkcionālo zonējumu katlu mājas būvniecības ieceres īstenošanai.

Dome arī nolēma uzdot Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldei uzsākt Rietekļa ielas pārbūves būvprojekta izstrādi, tai skaitā paredzot katlu mājai nepieciešamo komunikāciju izbūvi.

Savukārt pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA “Valmieras ūdens” uzdots uzsākt siltumtrases pārbūvi Vaidavas ielā atbilstoši plānotajai katlu mājas būvniecības iecerei, izveidojot savienojumu ar esošajiem siltumtīkliem, siltumenerģijas pārvades un sadales nodrošināšanai.

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Jau kopš 2014. gada Valmierā ir notikusi mērķtiecīga pāreja uz vietēja kurināmā izmantošanu siltumenerģijas ražošanā. 2015. gadā tika atklāta pirmā šķeldas katlumāja – Pārgaujā, savukārt 2020. gadā darbu sāka otra šķeldas katlumāja – Gaujas labajā krastā. Pašlaik AS “Valmieras Enerģija” katlumājas nodrošina 82,8% pilsētas siltumapgādei nepieciešamā siltuma un 90% siltumenerģijas saražo, kurinot šķeldu. No AS “Valmieras piens” tiek pirkti 15,7% nepieciešamās siltumenerģijas, bet vēl 1,5% – no SIA “ITA Ltd”. Tā kā AS “Valmieras piens” katlumāja izmanto dabasgāzi, kurai ir vairākkārt pieaugusi cena, tas būtiski ietekmē kopējo siltumenerģijas tarifu Valmierā visiem centrālās siltumenerģijas lietotājiem. Lai nākotnē varētu nodrošināties pret dabasgāzes cenu svārstību ietekmi uz siltumenerģijas tarifu un pabeigtu pāreju uz vietējo kurināmo, ir nepieciešams būvēt trešo šķeldas katlumāju pilsētā.

Sākotnēji tika plānots būvēt jauno katlumāju Ausekļa ielā 30, kas atrodas vistuvāk jau esošajiem inženiertīkliem, jo bija steidzami nepieciešams konceptuāli paredzēt vietu būvniecībai, lai pēc iespējas ātrāk atrisinātu jautājumu par stabilu un ekonomisku siltumenerģijas apgādi visā pilsētā. Taču, izvērtējot pilsētas turpmākās attīstības plānošanas potenciālu šajā apkaimē un ņemot vērā visus apstākļus, kā arī nopietni uztverot un izvērtējot iedzīvotāju iebildumus par konkrēto vietu, pašvaldība izvēlējās piemērotāku vietu jaunajai katlumājai. Lai arī tas paredz lielākus ieguldījumus inženiertīklu izbūvē, tomēr izvēlētā vieta sniegs lielākas priekšrocības katlumājas ekspluatācijas laikā.

Paredzēts, ka katlumāja apgādās ar siltumenerģiju ne vien Ausekļa ielas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kvartālu un uzņēmumu “Valmieras piens”, bet arī iestādes, uzņēmumus un nākotnē iecerētās dzīvojamās mājas Eduarda Lācera, Alvila Freimaņa un Somu ielas apkaimē.”

Zanda Lapsa, Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas vadītāja, galvenā arhitekte: “Nepieciešamība būvēt jauno katlumāju mudināja paraudzīties plašāk uz šīs apkaimes attīstības plāniem ilgtermiņā atbilstoši gan iedzīvotāju, gan industrijas vajadzībām. Tādējādi tika atrasta piemērotāka katlumājas atrašanās vieta, kas ir tālāk no dzīvojamās zonas, viesnīcas un Valmieras Olimpiskā centra, lai novērstu neērtības iedzīvotājiem un satiksmes plūsmas palielināšanos šajā kvartālā.

Katlumāju plānots būvēt rūpnieciskas apbūves teritorijā, tāpēc nav nepieciešams izstrādāt jaunu lokālplānojumu, kas ietaupīs vismaz 9 mēnešus laika, tādējādi būtiski paātrinot būvniecības procesu. Izvēlētā būvniecības vieta ir labāka arī, vērtējot no ainaviskā viedokļa, jo katlumāja ir tehniska būve, ko vajadzētu nomaskēt, nevis izcelt.

Līdz ar katlumājas būvniecību, tiks uzlabota infrastruktūra, pārbūvējot Rietekļa ielu un izbūvējot jaunas inženierkomunikācijas. Tādējādi tiks nodrošinātas iespējas uzņēmējdarbības attīstībai šajā teritorijā.

Savukārt zemes vienība Ausekļa ielā 30 ir pilsētvides attīstībai nozīmīga vieta, kas ir jāsaglabā kā dzīvojamām mājām paredzēta teritorija, it sevišķi ņemot vērā to, ka Valmierā nav daudz vietu, kur ir iespēja uzbūvēt daudzdzīvokļu mājas, bet pieprasījums pieaugs.”

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AICINA PIEVIENOTIES APDROŠINĀŠANAS KONSULTANTUS VALMIERĀ Ja uzskati sevi par veiksmīgu pārdošanas speciālistu vai vēlies par tādu kļūt un Tevi interesē apdrošināšanas pakalpojumi - pievienojies Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāles komandai! Ko dara apdrošināšanas konsultants? • Piedāvājot klientiem vispiemērotākos dzīvības un veselības apdrošināšanas pakalpojumus, nodrošina mūsu klientiem, viņu ģimenes locekļiem un uzņēmumu darbiniekiem drošību un finansiālo aizsardzību neparedzētās dzīvas situācijās Kas raksturo veiksmīgu konsultantu? • Lielisks sarunu partneris ar interesi ikdienā komunicēt ar dažādiem cilvēkiem • Vēlme mērķtiecīgi strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu • Augsta motivācija un iniciatīva • Rezultatīva pieredze pārdošanā • Vidējā vai augstākā izglītība • Latviešu un krievu valodas zināšanas Ko iegūst apdrošināšanas konsultants? • Mācības darbam un pašizaugsmei • Mentoru, kurš palīdz uzsākt veiksmīgu sadarbību • Draudzīgu un profesionālu vidi • Darba samaksu no 700 līdz 1500+ EUR bruto, kas sastāv no pamatalgas un mainīgās daļas, kura atkarīga no pārdošanas rezultāta Par mums Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas un mūža pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanā fiziskām un juridiskām personām. Compensa Life ir pirmā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā onkoloģisko slimību apdrošināšanu, kas pieejama vietnē oncodrop.lv. Mēs priecāsimies saņemt CV un motivācijas vēstuli līdz 2024. gada 6.martam uz e-pastu: agita.ulmane@compensalife.lv Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Nosūtot pieteikumu un CV konkursam uz izsludināto vakanci, kandidāts/te kā datu subjekts saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības tiesību aktu prasībām piekrīt iesniegto personas datu apstrādei Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiālē (juridiskā adrese: Vienības gatve 87h, Rīga, LV-1004) uz laiku, kas nav ilgāks par trīs mēnešiem no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Datu apstrādes mērķis – datu izmantošana un glabāšana personāla atlases vajadzībām. Savu piekrišanu personas datu apstrādei kandidāts/te var atsaukt rakstveidā.

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sekretāru/-i uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūjienas vidusskola, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras novads.  Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu noformēšanu, veidošanu, kārtošanu, uzglabāšanu atbilstoši nomenklatūrai dokumentu pārvaldības kārtībai; • veikt ierobežotas pieejamības informācijas apstrādi; • nodrošināt inventarizācijas dokumentu pārvaldību; • organizēt un koordinēt skolēnu transporta pieprasījumus un izmaiņas, sadarbojoties ar pārvadātāju; • pārzināt Iestādes struktūru, darbības jomas, pienākumu sadali starp skolas darbiniekiem; un ja Tev ir: ● vidējā, vidējā/ profesionālā vai augstākā izglītība; ● labas latviešu valodas zināšanas; ● zināšanas par likumdošanu personu datu aizsardzībā un prasme orientēties normatīvajos aktos; ● prasme lietot dažādus tehniskos līdzekļus informācijas iegūšanā, atlasē, apkopošanā un nosūtīšanā; ● kompetences: augsta atbildības sajūta; spēja pielāgoties dažādām mainīgām situācijām; prasme strādāt komandā un plānot savu laiku; ● iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • pamatalgu pārbaudes laikā 714 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 751 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 1.martam e-pastā: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv ar norādi “Vakance – sekretārs/-e”. Tālrunis informācijai lietvedībā: 64263605. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-01

Mūsu partneri