Valmieras Ziņas

“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” virslīgā ar minimālu uzvaru pārspēj “Liepāju”

Lasīšanas laiks: 4 min

“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” svētdien Vidzemes Olimpiskā centra stadionā “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 24.kārtas mačā divu kaimiņu turnīra tabulā mačā ar 2:1 (1:0) pārspēja “Liepāju”, par diviem punktiem apsteidzot liepājniekus arī turnīra tabulā.

Pirmais puslaiks labāks padevās mājiniekiem. Liepājnieki ātri sapelnīja divas dzeltenās kartītes, kas tika Raivim Andrim Jurkovskim un Sedinam Ketā. Puslaika vidū nepieskatīts pie viesu soda laukuma robežas palika valmieriešu portugālis Žorže Teišeira, kurš no metriem 16 sita pa vārtiem. Vārtsargs Vladislavs Lazarevs neko nespēja glābt – 1:0 mājinieku labā. Ar šādu rezultātu skatāmā futbolā noritošās spēles pirmais puslaiks arī beidzās.

Tikko bija sācies otrais puslaiks, kad pirmo dzelteno “plāksteri” nopelnīja arī valmierieši. Tā 46.minūtē tika Ērikam Punculam. Viņš gan reabilitējās 58.minūtē, kad pēc Teišeiras piespēles no laukuma kreisās puses Punculis pa labo pusi ieskrēja soda laukumā un trāpīja bumbu garām Jurkovskim vārtu tālajā stūrī – 2:0. Tajā pašā minūtē “Liepāja” vienus vārtus atguva – standartsituācijas izspēlē pēc Amansio Forteša piespēles no laukuma labās puses ar kreiso kāju bumba soda laukumā atrada Vugaru Askerovu, kurš to ar galvu viegli palaboja, raidot vārtos – 2:1. Atlikušajās mača minūtēs vairāk uzbruka “Liepājas” futbolisti, vēl vienu dzelteno kartiņu mājiniekiem nopelnīja Boriss Bogdaškins, taču uzvaru atņemt valmieriešiem nespēja.

Valmierieši sezonu iesāka veiksmīgi un vienubrīd bija trešajā vietā, bet pēdējie mēneši Vidzemes komandai bijuši nesekmīgi, jo pēc 22.maija astoņās virslīgas spēlēs svinēta vien viena uzvara. Šajā nogrieznī valmieriešiem bez vienībā panākuma pār “Jelgavu” (1:0) ir četri zaudējumi un trīs neizšķirti.

Turpretī “Liepāja” virslīgā nebija zaudējusi kopš 15.jūnija, šajā laikā izcīnot trīs uzvaras un divreiz cīnoties neizšķirti. Šonedēļ kurzemnieki izstājās no UEFA Eiropas līgas, kvalifikācijas otrajā kārtā atzīsto Zviedrijas kluba “Norrkoping” pārākumu.

Valmieras komandas vadības grožus šosezon uzņēmies Tamazs Pertija, bet Liepājas vienību kopš maija sākuma vada Aleksandrs Starkovs. Pertija vēju pilsētas vienību vadīja vēl pirms kļūšanas par Valmieras kluba stūrmani, pērn ap šo laiku pametot Liepājas komandu.

Sakrāto brīdinājumu dēļ “Liepājai” nevarēja palīdzēt viens no vadošajiem spēkiem uzbrukumā Danu Spataru, bet valmieriešiem šī paša iemesla dēļ nespēlēja centra aizsargs Leonardu Silva Lelis.

Pirmajā aplī ar 1:0 uzvarēja “Valmiera Glass”/ViA vienība, bet otrajā aplī “Liepāja” revanšējās, gūstot virsroku ar tādu pašu rezultātu. Abos līdzšinējos mačos uzvarējušas mājinieces.

Jau ziņots, ka šīs kārtas ievadā “Metta” sestdien “Daugavas” stadionā spēlēja neizšķirti 1:1 ar divkārtējo valsts čempioni Jūrmalas “Spartaku”.

Šīs kārtas nākamajā spēlē pirmdien “Daugavpils” savā laukumā cīnīsies ar RFS. Svētdien bija paredzēta “Riga” un “Ventspils” tikšanās, bet šīs abas komandas sasniegušas UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešo kārtu, tādējādi duelis pārcelts uz 18.septembri. Šo kārtu izlaiž “Jelgava”.

Ar 41 punktiem 20 spēlēs kopvērtējuma vadībā ir “Riga” komanda, kurai ar 38 punktiem 21 cīņā seko RFS. Tālāk ar 31 punktu 21 spēlē ir “Ventspils” un “Spartaka” komandas, piektajā vietā ar 30 punktiem 21 mačā ir “Valmiera Glass”/ViA, bet 28 punkti 21 duelī ir “Liepājai”. Septītā ar 23 punktiem ir 21 maču aizvadījusī “Jelgava”, tālāk ar 21 punktu 20 dueļos seko “Daugavpils”, bet pēdējā ar 19 punktiem 22 cīņās ir “Metta”.

Kā zināms, šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus. Šajā sezonā futbola virslīgas spēles atgriezušās arī kanālā “Sportacentrs.com TV” un Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV 7).

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 5.vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā remontstrādnieku/-ci (pilnas likmes darba slodze) uz noteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 3, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • uzraudzīt inženierkomunikāciju (apkures, ūdens un kanalizācijas sistēmu, sanitāro mezglu, elektroinstalāciju) darbību, operatīvi novērst bojājumus; • veikt regulāru darba telpu uzraudzību un nepieciešamos remontdarbus; • sniegt tehnisko atbalstu Iestādes pasākumu un citu rīkoto aktivitāšu sagatavošanas un nodrošināšanas procesā; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējā profesionālā izglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • vismaz 2 gadu pieredze saimniecisko remontdarbu un palīgdarbu veikšanā; • zināšanas par ēku inženierkomunikācijām un darbā lietojamo instrumentu darbības principiem; • vēlama sīku elektroinstalāciju remontdarbu pieredze; • spēja veikt fizisku darbu, strādāt patstāvīgi un komandā; • B kategorijas autovadītāja tiesības; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 780,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam nosūtīt uz e-pastu: v5vadm@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras 5.vidusskolā, adrese: Raiņa ielā 3, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums remontstrādnieka/-ces amatam” līdz 2026.gada 9.augustam. Tālrunis papildu informācijai: 64225806. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-09 Kontaktpersona: v5vadm@valmiera.edu.lv 64225806

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Audita un kvalitātes vadības nodaļas iekšējo auditori/-u (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme:  .) izvērtēt un sniegt atzinumus par Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) mantas un finanšu līdzekļu izmantošanas efektivitāti, sniegt priekšlikumus tās uzlabošanai; .) patstāvīgi veikt plānotās un tematiskās pārbaudes Pašvaldības institūcijās, atbilstoši apstiprinātajam darba plānam; .) sniegt neatkarīgu un objektīvu novērtējumu par iekšējās kontroles sistēmu, sniegt priekšlikumus tās pilnveidei; un ja Tev ir: .) augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība finanšu, grāmatvedības vai vadības zinātņu jomā; .) praktiskā darba pieredze finanšu vadības, audita veikšanas vai risku vadības jomā ne mazāka kā divi gadi valsts vai pašvaldību iestādē (norādot konkrētus piemērus motivācijas vēstulē); .) izpratne par iekšējās kontroles sistēmām; .) amata pienākumu izpildei nepieciešamo normatīvo aktu pārzināšana un izpratne to pielietošanā; .) valsts valodas prasme augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; .) teicamas prasmes darbā ar MS Office programmām; .) kompetences: teicamas komunikācijas un sadarbības prasmes; precizitāte un augsta atbildības sajūta; analītiska un loģiska domāšana; spēja strādāt ar lielu datu apjomu; spēja patstāvīgi organizēt savu darbu, noteikt mērķus, ievērot termiņus; prezentācijas prasme; mēs piedāvājam: .) atbildīgu un dinamisku darbu uz attīstību vērstā Pašvaldībā, ar iespēju rosināt un īstenot pārmaiņas Pašvaldības procesos; .) pamatalgu pārbaudes laikā 1851 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 2003 EUR pirms nodokļu nomaksas; .) iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; .) darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; .) profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”), profesionālās darbības aprakstu (CV) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Iekšējā auditora/-es amatam” līdz 2026.gada 31.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148 vai 29448574. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: IEKŠĒJAIS AUDITORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-31 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv 29448574

Mūsu partneri