”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” piekāpjas ”BK Liepāja” Eiropas Ziemeļu basketbola līgas mačā

Lasīšanas laiks: 3 min

20.oktobra vakarā, ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komanda aizvadīja savu otro spēli šosezon Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros. Valmieras Olimpiskajā Centrā tika uzņemta ”BK Liepāja” vienība, kura šoreiz valmieriešus sarūgtināja. Principiālā mačā, valmierieši piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 69:82, informē ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”.

Valmierieši ar ”BK Liepāja” vienreiz tikās jau pavisam nesen. 16.oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā, ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” izcīnīja uzvaru ar rezultātu 82:80 pret ”BK Liepāja” atlētiem. Liepājnieki vienmēr ir bijuši principiāli pretinieki valmieriešiem un arī šī spēle bija saspringta un nervus kutinoša.

Spēli krietni veiksmīgāk iesāka viesi. Viņiem padevās lielisks uzbrukums uz kuru valmieriešiem neizdevās rast atbildi. Tāpat kā iepriekšējā tikšanās reizē, tā arī šoreiz Roberts Bērziņš liepājnieku rindās demonstrēja lielisku spēli. Viņa rezultativitāte ļāva viesiem ar 12:21 atrasties vadībā pēc pirmajām 10 nospēlētajām minūtēm.

Otro ceturksni valmierieši iesāka krietni aktīvāk un enerģiskāk, taču tika pieļautas neuzmanības kļūdas. Lai arī rezultatīvi spēlēja leģionārs Sīdžejs Kārters, valmieriešiem neizdevās pietuvoties viesiem. Puslaikam noslēdzoties, uz tablo nelabvēlīgs rezultāts – 28:41. Stūrī valmieriešus dzina tik ļoti daudz pieļautās kļūdas. Kamēr viesiem bija vien 5 tehniskie brāķi jeb kļūdas, valmieriešiem tās bija 17.

Otrā puslaika sākumā, valmierieši ātri sasniedza piezīmju normu. Jau trešajā minūtē, viesi varēja vairākkārt stāties uz soda metiena līnijas, kas ļāva viņiem veikt vēl vienu izrāvienu. Kļūdu daudzums nozīmēja, ka viesi varēja izdarīt vairāk metienus nekā valmierieši un tas viņiem arī deva rezultātu. Lai gan trešā ceturtdaļa ritēja samērā vienlīdzīgi, viesi joprojām bija vadībā arī pēc 30 nospēlētām mača minūtēm – 48:60.

Izšķirošajā ceturtdaļā, valmierieši laukumā laida arī rezervistus. Lai gan valmierieši enerģiski metās atspēlēties, laika bija parāk maz. ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti joprojām pieļāva kļūdas un veiksme šajā mačā stāvēja blakus ”BK Liepāja” basketbolistiem. Neveiksmīgā spēlē sāpīgs zaudējums ar rezultātu 69:82.

Pozitīvais šajā mačā bija tas, ka beidzot atraisījās arī valmieriešu leģionārs Sīdžejs Kārters. Amerikāņu basketbolists bija spējīgs gūt 15 punktus, izcīnīt 1 atlēkušo bumbu, atdot 3 rezultatīvas piespēles un pārtvert 1 bumbu. Par spēli pret ”BK Liepāja” viņš izteicās īsi: ”Vēl viena grūta spēle mūsu komandai. Jāpaņem šī spēle kā mācība – visas pieļautās kļūdas kārtīgi jāizrunā un jādodas treniņā, lai nākamajā spēlē tās neatkārtotos.”

Kārteram šī bija piektā spēle ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” rindās. Lai gan pirmās spēles nebija pārliecinošas, viņš beidzot ir atvēries. Par spēlēšanu Valmierā viņš bija pozitīvs: ”Beidzot jūtos laukumā kā es pats. Komandas biedri un treneri manī tic un grib, lai es vairāk laukumā spēlēju savu spēli. Esmu ieguvis pārliecību un ticu sev un komandai.”

”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – ”BK Liepāja” 69:82 (12:21, 16:20, 20:19, 21:22)
Kārters 15, Jonāts 13, J.Kaufmanis 8, Liepiņš 7, Dubults 7, Greitāns 6, Iļjins 6, Engers 3, E.Kaufmanis 2, Apsītis 2, Elksnītis, Šķesters

Nākamo spēli valmierieši aizvadīs 23.oktobra plkst 18:00, kad Igaunijā cīnīsies pret ”AVIS UTILITAS Rapla” vienību ”Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Valmierieši būs apņēmības pilni atbraukt no Igaunijas ar uzvaru! Cīņas tiešraidi varēs vērot tv.delfi.ee mājaslapā.