“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti saspringtā cīņā piedzīvo neveiksmi pret “Tartu Universitāti”

Svētdien, 3. novembrī, “Pafbet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti saspringtā cīņā ar rezultātu 63:65 piedzīvoja neveiksmi pret “Tartu Universitāti”. Mača pēdējā uzbrukumā valmierieši centās izraut neizšķirtu ar Roberta Blumberga bumbas triecienu grozā no augšas, taču mājinieki nosargāja savu grozu izšķirošajā spēles brīdī.

Maču abas komandas uzsāka ar sekmīgu groza piešaudi no tālās distances. Valmieriešiem ātrus divus trejačus guva Valters Vēveris, bet brīdi vēlāk ar precīzu tālmetienu pievienojās arī Edmunds Elksnis. Pirmās ceturtdaļas vidū Roberta Zeiles vadītā komanda bija vadībā ar divu punktu pārsvaru, taču mājiniekiem sekmīgāka padevās desmitminūtes izskaņa, kuras beigās “Tartu Universitātes” basketbolists trāpīja metienu teju no laukuma centra ar atsitienu pret vairogu. Pēc pirmā ceturkšņa valmierieši bija iedzinējos ar 15:24.

Otro desmitminūti valmierieši iesāka ar septiņu punktu izrāvienu, pietuvojoties līdz divu punktu atstatumam. Mājiniekiem savus punktus gan izdevās gūt konstanti no groza tuvuma, kas ļāva Prita Venes vienībai saglabāt sev vēlamu rezultātu. Vien pašās ceturtdaļas beigās Blumbergs raidīja grozā sarežģītu sirēnlauzi, ļaujot komandām pārtraukumā doties pie neizšķirta rezultāta – 37:37.

Mača trešais ceturksnis viesu komandai aizritēja nerezultatīvi. Līdz pirmajiem gūtajiem punktiem pagāja trīs ar pusi minūtes, Blumbergam triecot grozā tā saukto gaisiņu. Vēl divas minūtes vēlāk nāca Jāņa Engera trīs punkti no tālās distances. Ceturtdaļas beigās gan igauņi guva trīs punktus ar soda metieniem, pirms izšķirošās mača daļas nostādot valmieriešus iedzinējos ar 48:55.

Pēdējā ceturtdaļā vidzemnieki vēlējās starpību strauji samazināt ar trīs punktu metieniem, taču bumba spītīgi atteicās krist grozā. “Tartu Universitāte” ceturtdaļas vidū bija priekšā ar astoņiem punktiem, bet četras minūtes līdz spēles beigām tālmetienu beidzot izdevās trāpīt Engeram. Pusotru minūti līdz beigām Klāvs Dubults pietuvoja valmieriešus līdz trīs punktu atstatumam, bet mājinieki uzreiz atbildēja ar bumbas triecienu grozā no augšas. Spēles pēdējā minūtē pretinieku metienu bloķēja Blumbrergs, kurš ātrajā pārejā nonāca brīvā stūra tālmetiena pozīcijā un raidīja bumbu grozā – viena metiena atstatums 63:65. Tartu komandas pēdējā uzbrukumā Blumbergs pārtvēra bumbu, dodot valmieriešiem iespēju izraut uzvaru. Pēc mājinieku pārkāpuma “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem palika trīs sekundes mača likteņa mainīšanai. Tika nolemts mēģināt izraut pagarinājumu ar Blūmberga bumbas triecienu grozā no augšas, taču Tartu komandas aizsargs pamanījās pēdējā brīdī ar pirkstu galiem aizskart piespēli, nosargājot mājinieku uzvaru.

Valmieriešu rindās rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Valters Vēveris, bet pa desmit punktiem sakrāja Valters Liepiņš un Roberts Blumbergs.

“Tartu Universitāte” – “Valmiera Glass/ViA” 65:63 (24:15, 13:22, 18:11, 10:15)
 Vēveris 12, Blumbergs 10, Liepiņš 10, Elksnis 8, Dubults 8, Engers 8, Krastiņš 7, Riekstiņš, Brokāns, Stašāns.

Nākamo spēli “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīs savā laukumā, sestdien pulksten 19:00 tiekoties ar Latvijas čempionvienību “VEF Rīga”.