Valmieras Ziņas

Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola ar jauniem spēkiem un pazīstamām sejām gatava jaunajai sezonai

Lasīšanas laiks: 4 min

29. un 30. septembrī Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas(LIBL) sestajā sezonā savas pirmās spēles aizvadīs Latvijas basketbola komandas. Valmieras basketbolisti – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sestdien izbraukumā spēkosies ar “Tallinn Kalev/SNABB” komandu.

Valmieras basketbola fani jauno sezonu gaida ar nepacietību, bet arī ar zināmu piesardzību. Basketbola klubs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, pēc ne pārāk veiksmīgās pagājušās sezonas, šogad ir gatavi sevi parādīt augstākā līmenī.

Pagājušajā LBL sezonā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ceturtdaļfinālā sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 piekāpās “Ogrei”, bet LIBL turnīrā 16 komandu konkurencē ierindojās 15.vietā un izslēgšanas spēlēs neiekļuva.

Šosezon valmierieši startēs četros turnīros – Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL), Latvijas Basketbola līgā (LBL), Latvijas kausa izcīņā un Eiropas Ziemeļu basketbola līgā (ENBL).

Cerības par veiksmīgu sezonu Valmieras basketbolam dod pirmssezonā ieguldītais darbs un arī pastiprinātais komandas sastāvs.

Šajā sezonā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” rindās atgriezušies Jānis Kaufmanis un Edmunds Elksnis. Klubs turpina sadarbību ar Kristoferu Karlsonu, Ričardu Greitānu, ukraiņu centra spēlētāju Ivanu Tokovenko un bosniešu uzbrucēju Harunu Zrno.  Komandai pievienojušies centra spēlētāji Guntis Sīpoliņš, slovāks Marošs Zelizņaks, amerikāņu aizsargs Seneka Naits, uzbrucējs Tejšons Čerijs un Pauls Katlaps. Komandas galvenais treneris – Oskars Virsis.

Šajā nedēļā norisinājās komandas “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” mediju diena, kurā paviesojās arī portāls “Valmieras Ziņas”. Par sagatavošanās procesu un gaidāmo sezonu aprunājāmies gan ar spēlētājiem, gan galveno treneri Oskaru Virsi.

Kristofers Karlsons iedzīvojies mikrotraumā un nepiedalās kopējā komandas treniņu procesā, bet strādā individuāli. Lai gan kopējos treniņu pašlaik izlaiž, ir novērtējis komandas gatavību un pats atzīst, ka komandas biedri treniņos un pārbaudes spēlēs izskatījušies labi. “Redzu, ka bumba kustās un visi runā savā starpā. Šogad komandas sastāvs izskatās ļoti labi, noteikti sezonā centīsimies sasniegt pēc iespējas labākus rezultātus,” stāsta Karlsons.

Kā jau minēts – komandā atgriezies jau gandrīz Valmieras basketbola leģendas statusu ieguvušais Jānis Kaufmanis, kurš bijis klāt visos nozīmīgākajos Valmieras basketbola momentos pēdējā desmitgadē. Arī Edmunda Elkšņa vārds jau valmieriešiem ir pavisam labi pazīstams.

Jānis Kaufmanis

“Liekas, ka sagatavošanās posmā esam izdarījuši daudz. Arī leģionāri mums pievienojās laicīgi un ir sajūta, ka esam gatavi sezonai. Runājot par komandas ķīmiju – domāju, ka būs interesanti. Protams, vēl būs vajadzīgs laiks, lai pilnībā saspēlētos vienam ar otru un šo savstarpējo saspēles līmeni vēl nevaram gaidīt uzreiz septembrī, bet kopumā skatos pozitīvi. Mums ir spējīgi leģionāri un labi jaunie spēlētāji. Ja strādāsim un visiem spēlētājiem būs pareizā attieksme, tad arī būs rezultāts. Individuāli šosezon vairs sev specifiskus mērķus cenšos neuzstādīt, domāju par komandu un komandas mērķiem, galvenais ir palīdzēt Valmieras basketbolam.”

Edmunds Elksnis

“Gatavība sezonai ir ļoti laba, divus mēnešu vai pat vairāk esam pastrādājuši smagu darbu. Domāju, ka fiziski esam 100% gatavi sezonas sākumam. Sastāvs ir konkurētspējīgs un par uzvarām, protams, cīnīsimies katrā spēlē. Mani personīgie mērķi sezonai iet roku rokā ar komandas mērķiem. Uzskatu, ka, ja es spēlēšu labi, tad komanda arī spēlēs labi. “

Seneka Naits(Seneca Knight)

Viens no interesantākajiem jauninājumiem valmieriešu rindās ir Ņūorleānā(ASV) dzimušais Seneka Naits. Jaunais basketbolists ir ieguvis izglītību un pēc pieciem gadiem koledžas basketbolā(NCAA) ir gatavs uzsākt profesionālo karjeru Eiropā.

“Valmierā jūtos lieliski, šī man ir lieliska pieredze, arī cilvēki apkārt ir pretimnākoši un jauki. Runājot par komandu – domāju, ka sezonai esam gatavi. Esam sevi parādījuši arī pārbaudes spēlēs. Ir nokomplektēta lieliska komanda, daudz gados jaunu spēlētāju ar potenciālu. Personīgi, protams, vēlos uzvarēt katru spēli un katrā spēlē sevi parādīt pēc iespējas labāk!”

Seneka pozitīvi vērtē arī Valmieras basketbola fanus un ar nepacietību gaida pirmo mājas spēli.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenais treneris Oskars Virsis

“Sastāvs šogad noteikti ir sabalansētāks nekā iepriekšējā sezonā. Prieks, ka izdevies piesaistīt pieredzējušos spēlētājus kuri jau tagad dod lielu pienesumu. Sagatavošanas procesu mazliet dažiem spēlētājiem patraucējušas mikrotraumas, bet kopumā pirmssezonā izdarījām tuvu maksimāli iespējamo. Aizvadījām 8 pārbaudes spēles ar dažāda līmeņa pretiniekiem un uz gaidāmo sezonu skatāmies ar lielām cerībām. Arī mūsu leģionāri noteikti būs spēcīgs pienesums. Visi trīs ir pēc koledžas un Eiropas basketbolā šī visiem būs pirmā sezona. Domāju, ka rezultātu viņi jau būs spējīgi pienest no pirmajām spēlēm un sezonai turpinoties šis sniegums tikai uzlabosies.”

Konkrētus komandai uzliktos mērķus šai sezonai gan treneris, gan spēlētāji neatklāj un, varbūt, ka tā ir pat labāk. Pirmo mājas pēli Valmieras Olimpiskajā centrā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīs 3. oktobrī plkst. 19.00, kad spēkosies ar jaunpienācēju Latvijas basketbolā – komandu “Rīgas Zeļļi”. Kā ierasts būs padomāts arī par faniem, darbosies “Austra Bārs”, Sportland bērnu stūrītis, bet par muzikālo noformējumu rūpēsies DJ no Valmieras bāra “Tinte”. Starp visām nopirktajām biļetēm tiks izlozēta arī pārsteiguma balva no komandas ģenerālsponsora AS VALMIERA GLASS.

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku SĒTNIEKU Galvenie darba pienākumi: Teritoriju kopšana un uzturēšana atbilstoši sezonai, tai skaitā: • zāles pļaušana, lapu grābšana • sniega tīrīšana un ietvju kaisīšana • labiekārtošanas darbu veikšana • valsts karoga izkāršana svētku un atceres dienās Prasības: • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu • laba saskarsmes kultūra • vispārējā pamata izglītība Piedāvājam: • darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem • nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem • labumu grozu atbilstoši koplīgumam • līdzmaksājumu sporta aktivitātēm • atalgojums 740 EUR mēnesī pirms nodokļu samaksas Pieteikties līdz 2025.gada 27.jūnijam, sūtot CV elektroniski vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-06-27 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā dārznieku/-ci Kocēnu pagastā, Rubenē uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • rūpēties par Pārvaldes publisko teritoriju apstādījumiem: • veikt apstādījumu ierīkošanu, kopšanu, atjaunošanu; • veikt dekoratīvo augu, koku un krūmu stādīšanu, kopšanu, formēšanu; • sniegt teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus; • veikt teritorijas uzkopšanu (sniega tīrīšana, zāles pļaušana, lapu savākšana); ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • zināšanas par ainavas ierīkošanas arhitektūru, plānošanu, augu stādīšanu un kopšanu; • darba pieredze dārzkopības jomā; • kompetences: prasme organizēt savu darbu; spēja strādāt komandā; precizitāte, iniciatīva un augsta atbildības sajūta, labas komunikācijas un saskarsmes prasmes; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 783 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 824 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes dārznieka/-ces amatam”, līdz 2025.gada 30.jūnijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni: 26473533 vai 26072148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: DĀRZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-06-30 Kontaktpersona: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv 26072148 vai 26473533

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku Kocēnu pagastā, Rubenē uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt dažāda rakstura saimnieciskos darbus Pārvaldes Kocēnu pagasta teritorijā (infrastruktūras uzturēšanas, kopšanas, transportēšanas un citus ar amata pienākumiem saistītus darbus); • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus, t.sk. ar traktortehnikas palīdzību veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • palīdzēt kopt, formēt un izzāģēt kokus un krūmus, palīdzēt likvidēt vēja vai citādā veidā nodarītos postījumus un novākt bīstamos kokus, kas apdraud ēkas, elektrolīnijas, autoceļus un citus objektus; • veikt nelielus remontdarbus savas kompetences ietvaros; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • B kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama); • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku (trimmeri, zāles pļāvēju u.c.); • augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 783 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 824 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes strādnieka/-ces Kocēnu pagastā, Rubenē amatam”, līdz 2025.gada 30.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 26473533 vai 26072148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-06-30 Kontaktpersona: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv 26072148 vai 26473533

Mūsu partneri