“Valmiera Glass”/ViA basketbolisti atspēlējas, tomēr zaudē Umbraško vadītajai komandai

“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” svētdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 74:87 (11:20, 17:24, 15:23, 31:20) piekāpās Jura Umbraško vadītajai Rakveres “Tarvas komandai.

Valmieriešiem ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Roberts Blumbergs, 17 punktus guva Roberts Krastiņš, 15 punkti bija Valteram Vēverim, bet 11 punkti un 12 bumbas zem groziem – Klāvam Dubultam.

Tikmēr pretiniekiem pa 18 punktiem guva Kristo Sāge un Egerts Hallers.

Valmieras basketbolisti ceturtās ceturtdaļas sākumā bija iedzinējos ar 26 punktiem, bet tad veica izrāvienu 24:6, kas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pretinieku pārsvaru ļāva samazināt līdz astoņiem punktiem. Tiesa, pēdējām minūtēm spēka nepietika un tika ciests zaudējums.

Valmieras komanda šosezon 18 spēlēs svinējusi sešas uzvaras un turnīra tabulā ieņem 11.vietu, kamēr “Tarvas” ar astoņiem panākumiem 16 cīņās ir septītā.

“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” pēdējās trijās spēlēs ir zaudējusi Tallinas komandām, divreiz piekāpjoties Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadītajai un Aigara Šķēles pārstāvētajai “Kalev”/”Cramo”, vienreiz – “TalTech”. Šīs trīs neveiksmes pārtrauca komandas triju panākumu sēriju.

Rakveres kluba basketbolisti pēdējās divas spēles savā laukumā ir zaudējuši – vispirms “Tartu Universitātei”, pēc tam – “VEF Rīga”, taču pirms tam decembra vidū pārsteidza “Ventspili”, savā laukumā uzvarot to ar 87:78.

Valmieriešiem svētdien neizdevās revanšēties par 25.oktobra zaudējumu Rakveres klubam viesos ar 89:95.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas “Kalev”/TLU un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.