Valmieras Ziņas

Valmierā aizvadīts reģionālais festivāls “Nāc līdzās Vidzemē!” (1)

Trešdien, 21.martā, Valmieras Kultūras centrā notika reģionālais festivāls “Nāc līdzās Vidzemē!”. Piedāvājam fotoreportāžu no pasākuma.

Līdz šim notikuši  divi XXII Integratīvā mākslas festivāla Nāc līdzās!  reģionālie festivāli – Latgalē un Zemgalē. Šī gada festivāla moto “Es puķe Latvijas dārzā”.

“Simboliski ikviens mēs esam kā puķe Latvijas košajā puķu dārzā. Un, manuprāt, cilvēki ar īpašām vajadzībām ir vieni no skaistākajām puķēm šai puķu kaleidoskopā, jo viņiem ir tik tīras, atvērtas un patiesas dvēseles!”, saka Sarma Freiberga, kas šo festivālu organizē kopš tā pirmās dienas, un ir pārliecināta, ka cilvēku ar īpašām vajadzībām talantiem jādod vieta uz lielajām skatuvēm.

Par godu Latvijas simtgadei, šogad dalībnieki aicināti savos priekšnesumos izmantot  tikai Latvijas autoru radītus darbus.  Vidzemes reģionālajā festivālā bija pieteikušies dalībnieki no Sveķu, Gaismas, Dzelzavas, Katvaru, Rīgas 5. internātpamatskolām, Cēsu sanatorijas internātskolas, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas gan vecākie audzēkņi, gan mazās “Bitītes”, Latvijas Neredzīgo biedrības, Madonas BJC, VSAC “Latgale” Lubānas filiāles.

Kā festivāla viesi uzstājās Nāc līdzās! zelta laureāts Roberts Reingolds, Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupa „Baltā” (vadītāja Linda Mīļā) un popgrupa „Notiņas” (vadītāja Aigita Guoģe-Lapiņa).

Reģionālos koncertus vērtēja žūrijas komisijas, kuras labākos priekšnesumus izvirzīs uz festivāla noslēguma Lielkoncertu Rīgā 5.aprīlī VEF Kultūras pilī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Sarma - 21.03.2018 Atbildēt

    Paldies Valmiera :)

Mūsu partneri