Valmieras Ziņas

Vakar Vidzemē kūlas ugunsgrēkā cietis cilvēks

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no 12.aprīļa plkst. 6.30 līdz 13.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 28 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā 20 kūlas ugunsgrēkiem un diviem meža ugunsgrēkiem), vienu uz glābšanas darbiem, kā arī vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa. 

Vakar plkst. 12.12 ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Limbažos deg dārza būdiņa un cilvēks ir pakritis ugunī. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg kūla 5000m2 platībā un dārza būdiņa 5m2 platībā. Cilvēks saviem spēkiem bija izkļuvis no degošās teritorijas. Ugunsdzēsēji glābēji cietušo cilvēku nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 13.18 kūlas ugunsgrēks tika nodzēsts.

Savukārt plkst. 14.25 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Valkas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva klēts 70m2 platībā, meža zemsedze 2,5 hektāru lielā platībā un kūla1,2 hektāru lielā platībā.  Notikuma vietā strādāja deviņi Valkas un Strenču ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas, kā arī divi Valsts mežu dienesta darbinieki.  Plkst. 18.22 ugunsgrēks tika nodzēsts.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – cietušie cilvēki, nodedzinātās ēkas un automašīnas, un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti 20 kūlas un divi meža ugunsgrēki. Lielākie kūlas ugunsgrēki vakar dzēsti Pārgaujas, Limbažu un Gulbenes novados. Meža ugunsgrēki dzēsti Amatas novada Nītaures pagastā un Naukšēnu novada Naukšēnu pagastā.

Kūlas ugunsgrēki vakar tika dzēsti :

  • 2 Valmieras apkārtnē – Jumaras ielai pretī Valmierā 2000m2 platībā, Ganību ielai blakus Rūjienā, kur kūla dega 30m2 platībā;
  • 5 Cēsu apkārtnē – blakus Lāču ielai Cēsīs 100m2 platībā, Pārgaujas novada Stalbes pagastā 7 hektāru lielā platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), blakus Rūpniecības ielai Cēsīs 1800m2 platībā, Cēsu novada Vaives pagastā 800m2 platībā, Priekuļu novada Liepas pagastā 500m2 platībā;
  • 1 Valkas apkārtnē – Rūjienas ielā Valkā, kur dega kūla un atkritumi 5,5m2 platībā;
  • 2 Limbažu apkārtnē – Alojas novada Staiceles pagastā 300m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), Limbažu novada Pāles pagastā 4 hektāru lielā platībā;
  • 5 Gulbenes apkārtnē – Gulbenes novada Lizuma pagastā 400m2 platībā, Gulbenes novada Beļavas pagastā 2,5hektāru lielā platībā, Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā 950m2 platībā, Gulbenes novada Līgo pagastā 2 hektāru platībā, blakus Viestura ielai Gulbenē 100m2 platībā;
  • 1 Alūksnes apkārtnē – Alūksnes novada Liepnas pagastā 7000m2 platībā;
  • 4 Madonas apkārtnē – Ērgļu novada Jumurdas pagastā 100m2 platībā, Ērgļu novada Ērgļu pagastā 300m2 platībā, blakus Miera ielai Varakļānos 500m2 platībā, Madonas novada Bērzaunes pagastā 50m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 168 izsaukumus – 136 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 83 kūlas un 15 meža ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA "Lat Met" aicina darbā Biroja darbinieku metālapstrādes cehā SIA "Lat Met" pamatā ir metālapstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dizaina metāla izstrādājumu ražošanas jomā - margas, kāpnes, mēbeles, nožogojumi, utt. Meklējam papildspēkus metāla apstrādes ceha ofisā. Amata pienākumi saistībā ar pasūtījumu apstrādi, tāmēšanu, komunikāciju ar klientu, komercpiedāvājumu sagatavošanu un nodošanu ražošanā, kvalitātes vadības sistēmas uzturēšanu, utt. Galvenie amata pienākumi:  Komercpiedāvājumu sagatavošana – tāmēšana;  Pasūtījuma specifikācijas saskaņošana ar klientu, komunikācija ar klientu;  Kalkulāciju un komercpiedāvājumu sagatavošana;  Rēķinu reģistrēšana un izrakstīšana;  Materiālu un transporta pakalpojumu pasūtīšana;  Kvalitātes vadības sistēmas uzturēšana. Amata pienākumi var manīties atkarībā no darba pretendentu kompetences un iemaņām. Prasības darba pretendentiem:  3 gadu darba pieredze ofisa darbā, tirdzniecībā, projektu vadībā vai ražošanas darba organizēšanā;  Loģiskā domāšana, apķērība un pozitīva attieksme;  Labas komunikācijas prasmes - spēja brīvi un pārliecinoši komunicēt ar klientiem tiekoties klātienē, sazinoties pa tālruni vai elektroniski;  Pozitīva attieksme pret darbu un kolēģiem, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un rast risinājumu dažādās situācijās;  Vēlme strādāt metāla izstrādājumu ražošanas un tirdzniecības nozarē;  Prasmes darbam ar datoru. Par priekšrocību tiks uzskatīta:  Izpratne par tehniska darba organizēšanu, tāmēšanu;  Prasme strādāt ar kādu no projektēšanas datorprogrammām;  Spēja lasīt un saprast metāla izstrādājumu rasējumus un veikt vienkāršus labojumus vai papildinājumus. Atalgojums: uzsākot darbu 850EUR (bruto) = ~650EUR ( neto alga "uz rokas") Iespējams nepilnas slodzes darba laiks un/vai daļējs darbs no mājām. Darba vietas adrese: “Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300m no Rubenes baznīcas). Pieteikties iespējams: Sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu aigars@latmet.com vai aizpildot kontaktu formu mūsu mājas lapā http://www.latmet.eu/vakances/ Papildus info: Mēs šobrīd meklējam ofisa darbinieku ar labām komunikācijas spējām, tāpēc no pretendentiem sagaidām arī motivācijas vēstuli un/vai mazliet plašāku aprakstu par sevi. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-07 Kontaktpersona: Pieteikties var, aizpildot kontaktu formu http://www.latmet.eu/vakances, t. 29429956.

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" (40900035103)  aicina darbā  APKOPĒJU filiālē "RŪJA” 1 amata vieta uz nenoteiktu laiku Prasības pretendentam: • Pamatizglītība. • Pieredze nav nepieciešama. • Spēja būt klientorientētam, nosvērtam, vērīgam, lojālam. Galvenie pienākumi: • Tīrīt telpas – slaucīt, mazgāt grīdas, sienas. • Veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar sanitāri tehniskajām prasībām. • Iztīrīt atkritumu tvertnes – iznest atkritumus, un ielikt tīru maisiņu. • Mazgāt logus un to rāmjus, palodzes. • Laistīt un kopt istabas augus. Piedāvājam: • Atalgojumu no EUR 500 bruto; • Sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; • Darba pieredzi valsts pārvaldē; • Labus darba apstākļus; • Draudzīgus, atsaucīgus un profesionālus kolēģus; Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Apkopēja" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv.  Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-14 Kontaktpersona: Jānis Flaksis Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri