Valmieras Ziņas

Vai ir vērts iegādāties elektrisko zobu birsti? Plusi un mīnusi

Katrs no mums sapņo par veseliem un spēcīgiem zobiem, kas arī ir balti. Diemžēl šādu efektu ir grūti panākt, izmantojot parasto, manuālo zobu birsti. Par laimi, tirgū ir pieejamas ierīces, kas daudz labāk tīrīs jūsu zobus. Vai tiešām elektriskās zobu birstes ir tik efektīvas? Kādi ir plusi un mīnusi? Vai tās izmantojot, patiešām ir iespējams izbalināt zobus?

Zobu birstes veidi – kura labāka: elektriskā vai manuālā?

Elektrisko zobu birsti darbina akumulators, kas iebūvēts rokturī, un zobu birstes uzgalis jāmaina ik pēc 3 mēnešiem. Turpretī, manuāla zobu birste, ir pamattipa zobu birste, ar kuru mēs visi esam pazīstami. Tā sastāv no plastmasas roktura un nenomaināma uzgaļa.  Šādam modelim nav nepieciešama jauda, un, kad mēs vēlamies to nomainīt, mēs to pilnībā izmetam.

Pamatojoties uz klīniskajiem pētījumiem, var secināt, ka elektriski svārstīgas-rotējošas zobu birstes labāk rūpējas par mūsu mutes un zobu veselību nekā parastās, manuālās zobu birstes. Ja izvēlēsimies svārstīgu-rotējošu-pulsējošu modeli (3D tehnoloģija), mēs varēsim noņemt līdz pat 100% vairāk aplikuma nekā ar manuālu zobu birsti. Nelielais, apaļais elektriskās zobu birstes uzgalis, līdzīgi kā zobārsta kabinetā, pārvietojas tādā veidā kādu cilvēka roka nevarētu imitēt, nodrošinot labāku tīrīšanu, salīdzinot ar manuālajām zobu sukām.

Turklāt daudziem modeļiem, piemēram, Oral-B, ir iebūvēts 2 minūšu taimeris, kas palīdzēs jums ievērot zobu tīrīšanai ieteicamo laiku.

Lietojot parasto zobu birsti, mūsu zobu tīrīšanas laiks bieži ir nepietiekams, vienlaikus izmantojam arī nepareizu tehniku. Pēc ilgāka laika mēs noteikti pamanīsim šīs tīrīšanas metodes negatīvās sekas – zobu aplikumu vai zobakmens uzkrāšanos.

To varam novērst ar modeļiem, kas darbojas ar akumulatoru. Labākās elektriskās zobu birstes ik pēc 30 sekundēm informē, ka ir pienācis laiks pāriet uz nākamo mutes daļu, pateicoties tam, jūs nepalaidīsiet garām neviena zoba virsmu.

Soniskā un apaļā uzgaļa elektriskās zobu birstes salīdzinājums

Elektriskās zobu birstes tirgū atradīsiet ne tikai tās kurām ir apaļš uzgalis, bet arī soniskās zobu birstes. Ar ko viņas atšķiras? Pirmā lieta, kas piesaista uzmanību, ir zobu attīrošā saru uzgaļa forma.

  • Soniskā zobu birste ir ļoti līdzīga tradicionālajam, manuālajam modelim, tai ir iegarena forma un tā veic slaucīšanas kustības.

No otras puses, elektriskā zobu birste ar apaļu uzgali atgādina profesionālus zobārstniecības rīkus, tā notīra zobu virsmas, pielāgojoties to formai, nodrošinot saudzīgu un efektīvu tīrīšanu.

Sonisko zobu birsti galvenokārt iesaka cilvēkiem ar smalkām un jutīgām smaganām. Tās darbība ir daudz efektīvāka nekā manuālajiem modeļiem, taču to joprojām nevar salīdzināt ar elektriskās zobu birstes apaļo uzgali. Apaļš birstes uzgalis labāk pieturās pie zoba virsmas, tādējādi noņemot vairāk aplikuma un pārklājuma, notīrot grūti sasniedzamas vietas, piemēram, molāru aizmugurējās virsmas, vienlaikus piemērojoties cilvēkiem ar smalkām un jutīgām smaganām.

Kāpēc ir vērts iegādāties elektrisko zobu birsti: plusi un mīnusi

Elektriskajai zobu birstei ir daudz priekšrocību. Labākie modeļi noņem līdz pat 100% vairāk aplikuma, salīdzinot ar parastajām, manuālajām zobu birstēm. Tādā veidā mute ilgāk paliek tīra, un elpa ir svaiga. Labāka aplikuma noņemšana atbalsta smaganu un periodonta veselību. Salīdzinot ar parasto zobu birsti, vēl viens pārākuma faktors ir lielāks kustību skaits. Labākie modeļi veic līdz 48 800 kustībām minūtē (savukārt manuālie tikai no 300 līdz 600 kustībām minūtē).

Visieteicamākā ir 3D tehnoloģija, kas nodrošina 10 500 svārstīgu-rotējošu kustību minūtē un 48 000 pulsējošu kustību minūtē. Lietojot šādu birsti, mums nav jāizmanto sarežģīta pareizas tīrīšanas tehnika, piemēram, ar manuālu vai sonisku zobu birsti, jums tikai jānovieto birstes galva uz zoba virsmas un pēc 2-3 sekundēm jāmaina tīrīšanas vieta.

Jūs nedrīkstat aizmirst par ērti uzlādējamiem akumulatoriem. Mūsdienu litija jonu akumulatori var darboties ar vienu pilnu uzlādi līdz 14 dienām. Tajā pašā laikā divu minūšu taimeris, kas pulsē ik pēc 30 sekundēm, norāda, kad jātīra cita mutes zona, nodrošina pietiekami ilgu tīrīšanas laiku un vienmērīgu visu zobu virsmu tīrīšanu.

Tomēr vai šādiem modeļiem ir arī trūkumi? Nē, ja tos lieto atbilstoši norādījumiem. Daudzi cilvēki uztraucas par to, ka elektriskā zobu birste var sabojāt viņu emalju. Tomēr mūsdienu modeļi ir aprīkoti ar atbilstošiem spiediena sensoriem, kas signalizēs, ja ierīci lietosiet nepareizi, pārāk stipri piespiežot to pie zobiem vai smaganām.

Cik maksā laba elektriskā zobu birste?

Daudzi cilvēki kļūdaini uzskata, ka elektriskās zobu birstes iegāde ir ļoti dārgs lēmums. Protams, jo tehnoloģiski attīstītāka birste, jo augstāka cena.

No pirmā acu uzmetiena tā varētu šķist augsta cena. Diemžēl bieži klienti neņem vērā priekšrocības, ko rada šādu ierīču izmantošana zobu tīrīšanai. Labi tīrīti zobi un smaganas palīdz saglabāt mutes dobuma veselību, kas var ietekmēt ārstēšanas vai zobakmens noņemšanas biežumu. Ar parasto, manuālo zobu birsti ir ļoti grūti noņemt aplikumu, kas ir daudzu slimību (kariesa, gingivīta un periodontīta, halitozes) faktors. Tāpēc labāk novērst mutes slimības, ieguldot labākās tīrīšanas tehnoloģijās, nekā tērēt bagātību to ārstēšanai.

Jūs varat izvēlēties šāda veida zobu birstes:

  • soniskās zobu birstes (piem. Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200).
  • modeļi ar mazu, apaļu uzgali (piem. Ieteicamākais modelis Oral-B Genius 10000N).

Tomēr atcerieties, ka cena ir atkarīga no konkrētās birstes modeļa vai tās funkcijām un piederumiem. Jāatzīmē, ka soniskajiem modeļiem parasti ir augstāka cena un sliktāka efektivitāte nekā modeļiem ar 3D tehnoloģiju, t.i., svārstīgām-rotējošām-pulsējošām kustībām. Lai apskatītu testus un salīdzinājumus, apmeklējiet:

Kuru elektrisko zobu birsti izvēlēties? Kam vajadzētu pievērst uzmanību?

Izvēloties elektrisko zobu birsti, jāņem vērā vairāki svarīgi parametri.

  1. Vispirms pārliecinieties, vai izvēlētais modelis atbalsta 3D tehnoloģiju, t.i., tas veic svārstīgas-rotējošas-pulsējošas kustības. 2D zobu birstes gadījumā ierīce pārvietosies tikai svārstīgi un rotējoši. 2D birstes uzgalis 45 grādu virzienā pārvietojas pa labi un pa kreisi. 3D modeļiem ir svārstīgas, rotējošas un pulsējošas (virzās uz priekšu un atpakaļ) saru kustības.
  2. Vēl viens svarīgs jautājums ir pareiza zobu birstes uzgaļa izvēle. Tirgū ir daudz dažādu izmēru un uzgaļu ar atšķirīgiem saru izvietojumiem. Jums jāatceras, ka uzgalim vienmēr jāatbilst birstes modelim. Mazie uzgaļi ir ieteicami cilvēkiem, kuriem nepieciešama efektīva tīrīšana grūti sasniedzamās vietās (piem. tie palīdz attīrīt sarežģītās vietas aiz molāriem) vai bērniem. Lielāki uzgaļi ir piemēroti lielākai mutei, vai arī, ja šāda modeļa birste jums vienkārši ir ērtāka. Dažādi elektriskās zobu birstes uzgaļu varianti atbild uz dažādām lietotāju vajadzībām. Jūs varat arī izvēlēties starp uzgaļiem ar uzberzumiem dažādās formās, piem. iestatītas taisnā leņķī, kas sasniedz dziļas starpzobu vietas vai ir paredzētas, lai viegli notīrītu atstarpi starp zobiem un breketēm. Tomēr, ja jums ir jutīgi zobi vai smaganas, jums vajadzētu meklēt uzgali ar īpaši mīkstiem sariem vai arī, ja vēlaties iegūt dabīgu zobu baltumu – balinošu uzgali, vēlams tādu, kura šķīdums ņemts tieši no zobārsta kabineta (piem. Oral-B 3D White).
  3. Elektriskās zobu birstes piedāvā arī vairākas funkcijas, kas ikdienas zobu tīrīšanu padarīs vieglāku un patīkamāku. Spiediena kontroles funkcija (spiediena sensors) ir ļoti noderīga, jo tā pasargā jūsu zobus un smaganas no pārāk stipras tīrīšanas.
  4. Tāpat pārbaudiet, vai jūsu izvēlētajam modelim ir taimeris, kas palīdz zobus tīrīt pietiekami ilgu laiku, lai rezultāts būtu efektīvs. Zobārsti iesaka zobus tīrīt 2 minūtes vismaz divas reizes dienā.
  5. Labai zobu birstei ir dažādi tīrīšanas režīmi (piemēram, saudzīgs vai balinošs) un rokturis ar neslīdošu saķeri. Pozīcijas noteikšanas tehnoloģija ir noderīga funkcija, kas ļauj reāllaikā uzraudzīt faktiski tīrītās mutē esošās vietas. Pateicoties tai, jūs nepalaidīsiet garām nevienu zobu! Un tā ļauj uzlabot mutes higiēnas ieradumus.

Vai elektriskā zobu birste tiešām spēj balināt zobus?

Runājot par zobu balināšanu, daudzi no mums iedomājas par Holivudas zvaigžņu sniegbalto smaidu. Diemžēl maz cilvēku zina, ka šāds efekts ir iespējams tikai pateicoties zobārstniecības procedūrām, piem. balināšanas procedūras, plāksnītes vai kronīši uz dabīgajiem zobiem.

Tomēr, vai pati birste mums tajā arī var palīdzēt? Atbilde ir jā! Šīs ierīces ļoti rūpīgi iztīra zobus, novēršot krāsas maiņu, kas radusies no piemēram, kafijas, vīna lietošanas, cigarešu smēķēšanas un ļoti krāsojošas pārtikas. Izmantojot šādu birsti, jums ir iespējams izbalināt zobus līdz pat dabīgajai zobu krāsai. Tomēr, ja jums ar to nepietiek, jums būs jādodas pie zobārsta. No otras puses, cilvēki, kuri vēlas saglabāt profesionālas balināšanas efektu vai kuriem ir dabiski diezgan spilgta zobu krāsa, būs apmierināti ar rezultātiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri