Valmieras Ziņas

Uzsāks Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielas pārbūvi

Lasīšanas laiks: 3 min

16.jūlijā Valmieras pilsētas pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA “Limbažu ceļi” par grantēto Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielu pārbūvi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Augusta pirmajā pusē plānoto ielu būvdarbu sākums ir daļa no šobrīd notiekošās “Krāču kakta” attīstības. Lai papildinātu un dažādotu iedzīvotāju atpūtas un sporta iespējas brīvā dabā, šajā laikā ar rotaļu laukuma un velo trasītes izveidi sākas arī teritorijas Krāču ielā 4 labiekārtošanas projekta īstenošana. Savukārt pārbūvējamā Kāpu iela nodrošina piekļuvi airēšanas bāzes “Krāces” teritorijai, kur tiek plānota trīs jaunu sporta laukumu būvniecība.    

“Teodora Ūdera un Tālavas ielas ir vienas no pēdējām pilsētas ielām, kurās ir salīdzinoši augsta satiksmes intensitāte, taču kurām līdz šim bija grantētais virsmas segums. Ielas nodrošina piekļuvi vienai no Valmieras pirmsskolas izglītības iestādēm – bērnudārzam “Krācītes”. Taču cietā virsmas seguma ieklāšana, izmantojot Valmierā plašāk izmantoto metodi – divkāršo apstrādi ar šķembu un bitumena emulsiju –, šīm ielām nebija iespējama smilšainās un pārāk nestabilās grunts dēļ. Šajā pilsētas rajonā nav izbūvēta lietus kanalizācija, kas no ielām novada lietus ūdeni. Vienīgais efektīvais ielu kvalitātes uzlabošanas risinājums bija ielu asfaltēšana, kam tika meklēts nepieciešamais finansējums”,

skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika.

2018.gadā tika izstrādāts ielu pārbūves projekts, bet 2019.gada sākumā veikts arī būvdarbu iepirkuma process. Tomēr tas, ņemot vērā līdz ar likuma “Par valsts budžetu 2019.gadam” noteiktos aizņemšanās ierobežojumus pašvaldībām, tika pārtraukts. Izmantojot 2020.gadā palielināto valsts budžeta aizņemšanās limitu un iespēju pašvaldībām pretendēt uz Valsts kases aizdevumu investīciju projektu līdzfinansēšanai, Valmieras pilsētas pašvaldībai tika apstiprināts aizdevums Teodora Ūdera un Tālavas ielu pārbūves projekta īstenošanai. Atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 20.punktā noteiktajam Valmieras pilsētas pašvaldība ielu pārbūves aizņēmuma saņemšanu saskaņoja arī topošā Valmieras novadā apvienojamo pašvaldību finanšu komisija, kuru veido apvienojamo pašvaldību domju priekšsēdētāji, 2020.gada 7.jūlija sēdē.

Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielu pārbūve paredz ielu apakšzemes komunikāciju sakārtošanu, lietus kanalizācijas izbūvi, ielas pamatnes izbūvi un ielu brauktuvju asfaltēšanu. Visā Teodora Ūdera un Tālavas ielas garumā, lielākoties, labajā pusē tiks izbūvētas gājēju ietves, ieklājot bruģakmens segumu. Gar bērnudārzu “Krācītes” perpendikulāri ielas brauktuvei paredzēta automašīnu stāvvietu izbūve ar 28 vietām. Atsevišķās vietās, kur to ļaus apakšzemes komunikāciju izvietojums, plānoti arī jauni koku stādījumi. Visā pārbūvējamo ielu garumā plānota arī jauna LED ielas apgaismojuma izbūve. Pie mākslinieka Teodora Ūdera mājas Teodora Ūdera ielā 9 un dzejnieka Jāņa Ziemeļnieka mājas Pārgaujas ielā 5 ielu pārbūves projekts paredz bruģētu laukumiņu ierīkošanu, tādējādi sagatavojot vietu perspektīvai abu nozīmīgo personu piemiņas turpināšanai.  

Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielas pārbūves izmaksas atbilstoši iepirkuma rezultātiem ir 959 288,00 EUR ar PVN. Būvdarbu izpildes termiņš ir 12 mēneši. Ielu pārbūves būvuzraudzību atbilstoši iepirkuma rezultātiem nodrošinās SIA “BŪVUZRAUGI LV” par līgumsummu 12 620,30 EUR ar PVN.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri