Valmieras Ziņas

Uzsāks Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielas pārbūvi

Lasīšanas laiks: 3 min

16.jūlijā Valmieras pilsētas pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA “Limbažu ceļi” par grantēto Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielu pārbūvi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Augusta pirmajā pusē plānoto ielu būvdarbu sākums ir daļa no šobrīd notiekošās “Krāču kakta” attīstības. Lai papildinātu un dažādotu iedzīvotāju atpūtas un sporta iespējas brīvā dabā, šajā laikā ar rotaļu laukuma un velo trasītes izveidi sākas arī teritorijas Krāču ielā 4 labiekārtošanas projekta īstenošana. Savukārt pārbūvējamā Kāpu iela nodrošina piekļuvi airēšanas bāzes “Krāces” teritorijai, kur tiek plānota trīs jaunu sporta laukumu būvniecība.    

“Teodora Ūdera un Tālavas ielas ir vienas no pēdējām pilsētas ielām, kurās ir salīdzinoši augsta satiksmes intensitāte, taču kurām līdz šim bija grantētais virsmas segums. Ielas nodrošina piekļuvi vienai no Valmieras pirmsskolas izglītības iestādēm – bērnudārzam “Krācītes”. Taču cietā virsmas seguma ieklāšana, izmantojot Valmierā plašāk izmantoto metodi – divkāršo apstrādi ar šķembu un bitumena emulsiju –, šīm ielām nebija iespējama smilšainās un pārāk nestabilās grunts dēļ. Šajā pilsētas rajonā nav izbūvēta lietus kanalizācija, kas no ielām novada lietus ūdeni. Vienīgais efektīvais ielu kvalitātes uzlabošanas risinājums bija ielu asfaltēšana, kam tika meklēts nepieciešamais finansējums”,

skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika.

2018.gadā tika izstrādāts ielu pārbūves projekts, bet 2019.gada sākumā veikts arī būvdarbu iepirkuma process. Tomēr tas, ņemot vērā līdz ar likuma “Par valsts budžetu 2019.gadam” noteiktos aizņemšanās ierobežojumus pašvaldībām, tika pārtraukts. Izmantojot 2020.gadā palielināto valsts budžeta aizņemšanās limitu un iespēju pašvaldībām pretendēt uz Valsts kases aizdevumu investīciju projektu līdzfinansēšanai, Valmieras pilsētas pašvaldībai tika apstiprināts aizdevums Teodora Ūdera un Tālavas ielu pārbūves projekta īstenošanai. Atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 20.punktā noteiktajam Valmieras pilsētas pašvaldība ielu pārbūves aizņēmuma saņemšanu saskaņoja arī topošā Valmieras novadā apvienojamo pašvaldību finanšu komisija, kuru veido apvienojamo pašvaldību domju priekšsēdētāji, 2020.gada 7.jūlija sēdē.

Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielu pārbūve paredz ielu apakšzemes komunikāciju sakārtošanu, lietus kanalizācijas izbūvi, ielas pamatnes izbūvi un ielu brauktuvju asfaltēšanu. Visā Teodora Ūdera un Tālavas ielas garumā, lielākoties, labajā pusē tiks izbūvētas gājēju ietves, ieklājot bruģakmens segumu. Gar bērnudārzu “Krācītes” perpendikulāri ielas brauktuvei paredzēta automašīnu stāvvietu izbūve ar 28 vietām. Atsevišķās vietās, kur to ļaus apakšzemes komunikāciju izvietojums, plānoti arī jauni koku stādījumi. Visā pārbūvējamo ielu garumā plānota arī jauna LED ielas apgaismojuma izbūve. Pie mākslinieka Teodora Ūdera mājas Teodora Ūdera ielā 9 un dzejnieka Jāņa Ziemeļnieka mājas Pārgaujas ielā 5 ielu pārbūves projekts paredz bruģētu laukumiņu ierīkošanu, tādējādi sagatavojot vietu perspektīvai abu nozīmīgo personu piemiņas turpināšanai.  

Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielas pārbūves izmaksas atbilstoši iepirkuma rezultātiem ir 959 288,00 EUR ar PVN. Būvdarbu izpildes termiņš ir 12 mēneši. Ielu pārbūves būvuzraudzību atbilstoši iepirkuma rezultātiem nodrošinās SIA “BŪVUZRAUGI LV” par līgumsummu 12 620,30 EUR ar PVN.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri