Valmieras Ziņas

Uzsāks Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielas pārbūvi

Lasīšanas laiks: 3 min

16.jūlijā Valmieras pilsētas pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA “Limbažu ceļi” par grantēto Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielu pārbūvi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Augusta pirmajā pusē plānoto ielu būvdarbu sākums ir daļa no šobrīd notiekošās “Krāču kakta” attīstības. Lai papildinātu un dažādotu iedzīvotāju atpūtas un sporta iespējas brīvā dabā, šajā laikā ar rotaļu laukuma un velo trasītes izveidi sākas arī teritorijas Krāču ielā 4 labiekārtošanas projekta īstenošana. Savukārt pārbūvējamā Kāpu iela nodrošina piekļuvi airēšanas bāzes “Krāces” teritorijai, kur tiek plānota trīs jaunu sporta laukumu būvniecība.    

“Teodora Ūdera un Tālavas ielas ir vienas no pēdējām pilsētas ielām, kurās ir salīdzinoši augsta satiksmes intensitāte, taču kurām līdz šim bija grantētais virsmas segums. Ielas nodrošina piekļuvi vienai no Valmieras pirmsskolas izglītības iestādēm – bērnudārzam “Krācītes”. Taču cietā virsmas seguma ieklāšana, izmantojot Valmierā plašāk izmantoto metodi – divkāršo apstrādi ar šķembu un bitumena emulsiju –, šīm ielām nebija iespējama smilšainās un pārāk nestabilās grunts dēļ. Šajā pilsētas rajonā nav izbūvēta lietus kanalizācija, kas no ielām novada lietus ūdeni. Vienīgais efektīvais ielu kvalitātes uzlabošanas risinājums bija ielu asfaltēšana, kam tika meklēts nepieciešamais finansējums”,

skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika.

2018.gadā tika izstrādāts ielu pārbūves projekts, bet 2019.gada sākumā veikts arī būvdarbu iepirkuma process. Tomēr tas, ņemot vērā līdz ar likuma “Par valsts budžetu 2019.gadam” noteiktos aizņemšanās ierobežojumus pašvaldībām, tika pārtraukts. Izmantojot 2020.gadā palielināto valsts budžeta aizņemšanās limitu un iespēju pašvaldībām pretendēt uz Valsts kases aizdevumu investīciju projektu līdzfinansēšanai, Valmieras pilsētas pašvaldībai tika apstiprināts aizdevums Teodora Ūdera un Tālavas ielu pārbūves projekta īstenošanai. Atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 20.punktā noteiktajam Valmieras pilsētas pašvaldība ielu pārbūves aizņēmuma saņemšanu saskaņoja arī topošā Valmieras novadā apvienojamo pašvaldību finanšu komisija, kuru veido apvienojamo pašvaldību domju priekšsēdētāji, 2020.gada 7.jūlija sēdē.

Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielu pārbūve paredz ielu apakšzemes komunikāciju sakārtošanu, lietus kanalizācijas izbūvi, ielas pamatnes izbūvi un ielu brauktuvju asfaltēšanu. Visā Teodora Ūdera un Tālavas ielas garumā, lielākoties, labajā pusē tiks izbūvētas gājēju ietves, ieklājot bruģakmens segumu. Gar bērnudārzu “Krācītes” perpendikulāri ielas brauktuvei paredzēta automašīnu stāvvietu izbūve ar 28 vietām. Atsevišķās vietās, kur to ļaus apakšzemes komunikāciju izvietojums, plānoti arī jauni koku stādījumi. Visā pārbūvējamo ielu garumā plānota arī jauna LED ielas apgaismojuma izbūve. Pie mākslinieka Teodora Ūdera mājas Teodora Ūdera ielā 9 un dzejnieka Jāņa Ziemeļnieka mājas Pārgaujas ielā 5 ielu pārbūves projekts paredz bruģētu laukumiņu ierīkošanu, tādējādi sagatavojot vietu perspektīvai abu nozīmīgo personu piemiņas turpināšanai.  

Teodora Ūdera, Tālavas un Kāpu ielas pārbūves izmaksas atbilstoši iepirkuma rezultātiem ir 959 288,00 EUR ar PVN. Būvdarbu izpildes termiņš ir 12 mēneši. Ielu pārbūves būvuzraudzību atbilstoši iepirkuma rezultātiem nodrošinās SIA “BŪVUZRAUGI LV” par līgumsummu 12 620,30 EUR ar PVN.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri