Valmieras Ziņas

Ukraiņu bērni Valmieras novadā sāk iet bērnudārzos un skolās

Lasīšanas laiks: 4 min

Valmieras novada pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēt uzsākuši pirmie seši ukraiņu bērni, mācības vispārējās izglītības iestādēs uzsākuši 22 ukraiņu bērni, kuri Valmieras novadā ieradušies, meklējot patvērumu no karadarbības Ukrainā. Pašvaldība ir apzinājusi vairāk kā 70 ukraiņu bērnus, kuriem būs jānodrošina izglītības apguve. Pārējie bērni mācības uzsāks pēc skolēnu brīvlaika, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldība.

Kā informē Valmieras novada Izglītības pārvalde, 9. martā pirmo skolas dienu Mazsalacas vidusskolā aizvadīja pieci ukraiņu bērni, 10. martā skolas gaitas Valmieras sākumskolā uzsāka 14 bērni un Strenču pamatskolā trīs. Bērniem sniegta iespēja apmeklēt to pašvaldības izglītības iestādi, kas atrodas iespējami tuvāk pagaidu mītnes vietai. Tāpat bērniem ir nodrošināta iespēja bez maksas apmeklēt profesionālās ievirzes izglītības iestādes, piemēram, divi ukraiņu bērni jau apgūst klavierspēli Valmieras Mūzikas skolā, kā arī interešu izglītības pulciņus. Ukraiņu skolēniem pašvaldība nodrošina brīvpusdienas un pārvietošanos bez maksas ar Valmieras pilsētas maršrutu autobusiem.

Ukraiņu skolēni mācību stundas aizvada kopā ar latviešu bērniem, un mācību process skolās tiek organizēts bilingvāli – skolotājs ar skolēniem sarunājas divās valodās – latviešu un krievu. Mācību stundu norisē piesaistīti palīgi, piemēram, Mazsalacas vidusskolā pedagogiem atbalstu sniedz brīvprātīgie. Plānots, ka patvēruma meklētājiem no Ukrainas būs iespēja strādāt algotu darbu kā pedagogu palīgiem klasēs, kurās mācās ukraiņu bērni, lai veicinātu sekmīgāku izglītības programmas apguvi.

Mārtiņš Vētra, Valmieras sākumskolas direktors: “Šodien bija mūsu pirmā kopīgā diena. Ļoti satraucoši abām pusēm. Beidzot saraksts ar gadskaitļiem pārtapa cilvēkos ar vārdiem un uzvārdiem. Veiksmīgi iepazinām viens otru un mūsu skolas telpas. Rītdien būs vēl viena satraucoša tikšanās – ar klasi, kurā notiks turpmākā sadarbība. Bērni ir ļoti aktīvi, smaidīgi un zinātkāri. Domāju, ka mums viss noteikti izdosies. Abām pusēm priekšā ir vēl neiets, nezināms ceļš, bet mūsu vēlme sadarboties, pozitīvisms un atvērtība noteikti vainagosies ar panākumiem.”

Dace Gaigala, Strenču pamatskolas direktore: “Strenču pamatskolā aizvadītajā nedēļā mācības uzsāka trīs skolēni no Ukrainas, kuri uz Latviju kā uz pastāvīgo dzīvesvietu bija pārcēlušies vien nedēļu iepriekš. Ģimenes tēvs kā viesstrādnieks Latvijā ir pāris gadu. Sākoties karadarbībai, kopā ar savu darba devēju uz Latviju atveda savu ģimeni, kurā aug trīs bērni. Vecāki gadu iepriekš bija kopā bijuši Latvijā un, redzot skolas ēku Strenčos, nodomājuši – mēs gribētu, lai šeit mācās mūsu bērni. Ģimene bija iecerējuši, ka varētu pārcelties uz Latviju dzīvot un strādāt pastāvīgi. 10. martā skolā tikāmies pirmo reizi – izstaigājām skolu, runājām par to, kā varam mācīties, atbalstīt, organizēt dienu, iepazināmies ar skolotājiem un atbalsta personālu. Ģimene ir nolēmusi savu nākotni saistīt ar Latviju un izglītību vēlas iegūt latviešu valodā. Skolēni saņems atbalstu latviešu valodas apmācībā, piedalīsies visās stundās, iknedēļas peldēšanas nodarbībās, volejbola treniņos, papildus sporta nodarbībās, robotikas pulciņā. Ar mammu esam vienojušies, ka skola organizēs nepieciešamo palīdzību sadzīves jautājumos. Pēc pirmās skolas dienas ukraiņu bērni pauda sajūsmu par skolu un draudzīgo, atbalstošo attieksmi. Skolēni, viņu ģimene un skola saprot, ka izaicinājums ir liels – it īpaši nepieciešamajā atbalstā. Esam vienojušies, ka svarīgi ir sarunāties par to, kā jūtamies procesā.”

Krišjānis Penka, Mazsalacas vidusskolas direktores vietnieks izglītības jomā: “Mazsalacas vidusskolā divas adaptācijas dienas pirms brīvlaika aizvadīja pieci ukraiņu bērni vecumā no sešiem līdz deviņiem gadiem. Bērni piedalījās gan mācību stundās, gan interešu izglītības nodarbībās. Pēc sarunām ar skolotājiem varam teikt, ka bērni labi iejutās, ir droši, aktīvi un ieinteresēti. Paldies visiem pedagogiem par sapratni, atbalstu un iesaistīšanos, jo šobrīd darbs ar ukraiņu bērniem notiek pēc brīvprātības principa. Ar prieku gaidīsim jaunos skolēnus atgriežamies skolas solā pēc pavasara brīvdienām!”

Skolēnu pavasara brīvlaikā ukraiņu bērniem būs iespēja apmeklēt radošās darbnīcas un meistarklases.

Gatavošanos iespējamai ukraiņu bērnu integrācijai izglītības iestādēs Valmieras novada pašvaldība uzsāka jau 25. februārī, veidojot informācijas apmaiņu starp palīdzības meklētājiem un palīdzības sniedzējiem. Tika apzinātas iespējas bērnu uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs, kā arī profesionālās pilnveides un interešu izglītības iestāžu piedāvājumi. Līdz 14. martam Valmieras novadā ir uzņemti 254 patvēruma meklētāji no Ukrainas, lielākoties bērni.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola aicina darbā SPECIĀLO PEDAGOGU (profesijas klasifikatora kods 2352 03), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,405 likmes jeb 12,15 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • veikt individuālo darbu ar izglītojamajiem un palīdzēt, konsultēt pirmsskolas izglītības skolotāju darbā ar izglītojamo, kuram nepieciešams atbalsts; • īstenot pirmsskolas izglītības programmu, nodrošinot kvalitatīvu pedagoģisko procesu, ņemot vērā katra bērna vecumu, veselības stāvokli, attīstību, individualitāti, sagatavojot izglītojamos sekmīgai pamatizglītības apguvei; • plānot un realizēt savu darbu sadarbībā ar kolēģiem, konsultēt vecākus; aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Jums ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfiktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; spēja cieņpilni komunicēt ar bērniem un pieaugušajiem; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola aicina darbā SKOLOTĀJU LOGOPĒDU (profesijas klasifikatora kods 2352 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,535 likmes jeb 16,050 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • veikt darbu saskaņā ar katra izglītojamā izglītības programmu, valodas attīstības traucējumiem un attīstības īpatnībām; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • konsultēt grupas skolotājus, palīgus un vecākus; • kārtot dokumentāciju; un ja Jums ir: • iegūta augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja logopēda kvalifikācija vai augstākā izglītība un logopēda vai audiologopēda kvalifikācija, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes spējas, prasme elastīgi reaģēt uz pārmaiņām, prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU, darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads uz noteiktu laiku (1 likme jeb 40 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei. un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Mūsu partneri