Valmieras Ziņas

Ukraiņu bērni Valmieras novadā sāk iet bērnudārzos un skolās

Lasīšanas laiks: 4 min

Valmieras novada pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēt uzsākuši pirmie seši ukraiņu bērni, mācības vispārējās izglītības iestādēs uzsākuši 22 ukraiņu bērni, kuri Valmieras novadā ieradušies, meklējot patvērumu no karadarbības Ukrainā. Pašvaldība ir apzinājusi vairāk kā 70 ukraiņu bērnus, kuriem būs jānodrošina izglītības apguve. Pārējie bērni mācības uzsāks pēc skolēnu brīvlaika, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldība.

Kā informē Valmieras novada Izglītības pārvalde, 9. martā pirmo skolas dienu Mazsalacas vidusskolā aizvadīja pieci ukraiņu bērni, 10. martā skolas gaitas Valmieras sākumskolā uzsāka 14 bērni un Strenču pamatskolā trīs. Bērniem sniegta iespēja apmeklēt to pašvaldības izglītības iestādi, kas atrodas iespējami tuvāk pagaidu mītnes vietai. Tāpat bērniem ir nodrošināta iespēja bez maksas apmeklēt profesionālās ievirzes izglītības iestādes, piemēram, divi ukraiņu bērni jau apgūst klavierspēli Valmieras Mūzikas skolā, kā arī interešu izglītības pulciņus. Ukraiņu skolēniem pašvaldība nodrošina brīvpusdienas un pārvietošanos bez maksas ar Valmieras pilsētas maršrutu autobusiem.

Ukraiņu skolēni mācību stundas aizvada kopā ar latviešu bērniem, un mācību process skolās tiek organizēts bilingvāli – skolotājs ar skolēniem sarunājas divās valodās – latviešu un krievu. Mācību stundu norisē piesaistīti palīgi, piemēram, Mazsalacas vidusskolā pedagogiem atbalstu sniedz brīvprātīgie. Plānots, ka patvēruma meklētājiem no Ukrainas būs iespēja strādāt algotu darbu kā pedagogu palīgiem klasēs, kurās mācās ukraiņu bērni, lai veicinātu sekmīgāku izglītības programmas apguvi.

Mārtiņš Vētra, Valmieras sākumskolas direktors: “Šodien bija mūsu pirmā kopīgā diena. Ļoti satraucoši abām pusēm. Beidzot saraksts ar gadskaitļiem pārtapa cilvēkos ar vārdiem un uzvārdiem. Veiksmīgi iepazinām viens otru un mūsu skolas telpas. Rītdien būs vēl viena satraucoša tikšanās – ar klasi, kurā notiks turpmākā sadarbība. Bērni ir ļoti aktīvi, smaidīgi un zinātkāri. Domāju, ka mums viss noteikti izdosies. Abām pusēm priekšā ir vēl neiets, nezināms ceļš, bet mūsu vēlme sadarboties, pozitīvisms un atvērtība noteikti vainagosies ar panākumiem.”

Dace Gaigala, Strenču pamatskolas direktore: “Strenču pamatskolā aizvadītajā nedēļā mācības uzsāka trīs skolēni no Ukrainas, kuri uz Latviju kā uz pastāvīgo dzīvesvietu bija pārcēlušies vien nedēļu iepriekš. Ģimenes tēvs kā viesstrādnieks Latvijā ir pāris gadu. Sākoties karadarbībai, kopā ar savu darba devēju uz Latviju atveda savu ģimeni, kurā aug trīs bērni. Vecāki gadu iepriekš bija kopā bijuši Latvijā un, redzot skolas ēku Strenčos, nodomājuši – mēs gribētu, lai šeit mācās mūsu bērni. Ģimene bija iecerējuši, ka varētu pārcelties uz Latviju dzīvot un strādāt pastāvīgi. 10. martā skolā tikāmies pirmo reizi – izstaigājām skolu, runājām par to, kā varam mācīties, atbalstīt, organizēt dienu, iepazināmies ar skolotājiem un atbalsta personālu. Ģimene ir nolēmusi savu nākotni saistīt ar Latviju un izglītību vēlas iegūt latviešu valodā. Skolēni saņems atbalstu latviešu valodas apmācībā, piedalīsies visās stundās, iknedēļas peldēšanas nodarbībās, volejbola treniņos, papildus sporta nodarbībās, robotikas pulciņā. Ar mammu esam vienojušies, ka skola organizēs nepieciešamo palīdzību sadzīves jautājumos. Pēc pirmās skolas dienas ukraiņu bērni pauda sajūsmu par skolu un draudzīgo, atbalstošo attieksmi. Skolēni, viņu ģimene un skola saprot, ka izaicinājums ir liels – it īpaši nepieciešamajā atbalstā. Esam vienojušies, ka svarīgi ir sarunāties par to, kā jūtamies procesā.”

Krišjānis Penka, Mazsalacas vidusskolas direktores vietnieks izglītības jomā: “Mazsalacas vidusskolā divas adaptācijas dienas pirms brīvlaika aizvadīja pieci ukraiņu bērni vecumā no sešiem līdz deviņiem gadiem. Bērni piedalījās gan mācību stundās, gan interešu izglītības nodarbībās. Pēc sarunām ar skolotājiem varam teikt, ka bērni labi iejutās, ir droši, aktīvi un ieinteresēti. Paldies visiem pedagogiem par sapratni, atbalstu un iesaistīšanos, jo šobrīd darbs ar ukraiņu bērniem notiek pēc brīvprātības principa. Ar prieku gaidīsim jaunos skolēnus atgriežamies skolas solā pēc pavasara brīvdienām!”

Skolēnu pavasara brīvlaikā ukraiņu bērniem būs iespēja apmeklēt radošās darbnīcas un meistarklases.

Gatavošanos iespējamai ukraiņu bērnu integrācijai izglītības iestādēs Valmieras novada pašvaldība uzsāka jau 25. februārī, veidojot informācijas apmaiņu starp palīdzības meklētājiem un palīdzības sniedzējiem. Tika apzinātas iespējas bērnu uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs, kā arī profesionālās pilnveides un interešu izglītības iestāžu piedāvājumi. Līdz 14. martam Valmieras novadā ir uzņemti 254 patvēruma meklētāji no Ukrainas, lielākoties bērni.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri