Valmieras Ziņas

Tulkošana — padomi, kā kļūt par veiksmīgu un atpazīstamu tulkotāju

Lasīšanas laiks: 4 min

Ja līdz šim tulkošana šķitusi interesanta profesija, un teksta tulkošana aizvien biežāk ir jūsu ikdienas sastāvdaļa , iespējams, vēlaties to padarīt par savu galveno nodarbošanos. Mums ir labas ziņas – tas nav ārkārtīgi sarežģīti!  Tas prasa mazliet laika un pūļu – tāpat kā visas labas lietas. Bet ar laiku jūs redzēsit jūsu centienu augļus. Tulkošanas biroja Linearis Translations eksperti apkopojuši padomus, kas palīdzēs kļūt par veiksmīgu tulkotāju.

Izglītība – pirmajā vietā

Vairākas augstskolas Latvijā piedāvā apgūt tulkošanu gan bakalaura, gan maģistra programmās. Ja zināt, ka vēlētos būt tulkotājs, nevis tulks, studiju laikā vairāk spēkus koncentrējiet uz savām lasīšanas un rakstīšanas prasmēm. Turpiniet pilnveidot savas prasmes, veicot papildu darbu ārpus nodarbībām. Praktizējiet īsu tekstu tulkošanu no izvēlētās valodas. Arī prakse tulkošanas birojā sniedz iespēju praktizēt savas valodu prasmes, attīstīt sakarus nozarē un, iespējams, satikt savus nākamos darba devējus. Turklāt, prakses laikā iespējams apgūt arī nenovērtējamas darba iemaņas, piemēram, laika plānošanu un biroja etiķeti.

Esi atrodams un sasniedzams tiešsaistē

Ja vēl neesi izveidojis savu profilu profesionālajās tiešsaistes platformās, ir īstais laiks to izdarīt! Mūsdienās ir daudz un dažādu tiešsaistes platformu, kurās iespējams satikties gan ar profesionāļiem, kas var sniegt atbalstu, gan potenciālajiem klientiem. Ko tad īsti darīt? Jūsu Linkedin profilam ir jāparāda jūsu prasmes, piedāvātie pakalpojumi un zināšanas. Pēc tam pievienojiet lietotājus un sekojiet uzņēmumiem, lai izveidotu saikni ar cilvēkiem savā nozarē. Lai uzņēmumi, komandu vadītāji un darbinieki to redzētu, vislabāk ir veikt kādu darbību savā kontā — publicējiet ziņas reizi nedēļā vai divās nedēļās un sadarbojieties ar citiem lietotājiem (tādā veidā jūs kļūsiet atpazīstams arī profesionālajā kopienā). Laika gaitā gan uzņēmumi, gan komandu vadītāji, gan personāla atlases speciālisti sazināsies ar jums, un, iespējams, tieši šādā veidā izdosies kļūt par pilna laika tulkotāju!

Tulkošana – prasmju apraksts

Aprakstot savu pieredzi un prasmes, esiet pievilcīgs savā personīgajā veidā, tomēr saglabājiet tekstu informatīvu un mērķtiecīgu. Būtībā jūsu profila informācijai ir jāietver īss kopsavilkums par to, kas jūs esat, ko jūs piedāvājat un kāpēc jūs būtu pareizā izvēle klienta vajadzībām. Šī ir vieta, kur izcelt savu pieredzi, zināšanas un profesionālās zināšanas. Varat arī pievienot savam profilam to pakalpojumu sarakstu, kuros esat pieredzējis, piemēram, pieminot arī citus pakalpojumus, ko spējat sniegt – teksta korektūra, redaktūra, lokalizācija, vai uzskaitot resursus, kas jums pieejami – mašīntulks, sinhronās tulkošanas aprīkojums. Tulkošana ir plašs jēdziens, tādēļ esi pēc iespējas precīzāks. Svarīgi arī  pievienot profesionālu profila attēlu, lai potenciālie klienti – komandas vadītāji un personāla atlases speciālisti varētu iepazīt satura seju.

Izveido savu portfolio

Ja vēlaties, lai jūsu klienti ērti varētu izprast, kāda ir Jūsu pieredze un prasmes, vislabāk izveidot tiešsaistes portfolio. Varat izvēlēties portfeli pievienot sociālo tīklu profilam vai, vēl labāk, izveidot savu vietni. Pēdējais ļaus jums izcelties kā profesionālim, un tas sniedz brīvību organizēt savu portfolio radošāk, uzmanību piesaistošāk.

Klientu serviss un attiecību veidošana

Kad klients sazinās ar jums, ir dažas lietas, kas jāņem vērā attiecībā uz to, kā jums vajadzētu sazināties ar viņiem. Jums jābūt cieņpilnam un profesionālam, lai klienti zinātu, ka var uz Jums paļauties. Turklāt vienmēr ir ieteicams uzdot pareizos jautājumus, jo tas ir veids, kā iegūt vairāk zināšanu par projektiem, pie kuriem jums tiks uzticēts strādāt. No otras puses, jums vajadzētu arī būt gatavam atbildēt uz klienta jautājumiem. Esiet gatavs potenciālo klientu jautājumiem par jūsu darbu un atbildiet saprotamā veidā. Vienmēr esiet patiess un turiet savus solījumus. Attiecību uzturēšana gan ar potenciālajiem, gan esošajiem klientiem ir viens no noteicošajiem faktoriem, vai arī nākamreiz tieši Jūs izvēlēsies kā sadarbības partneri.

Pareizi izmantojot šos padomus un pievienojot mazliet radošuma veidam, kā prezentējat sevi un savus pakalpojumus tiešsaistē, iegūsiet ne vien atsaucību, bet arī iespēju turpināt profesionālo ceļu tulkošanas pasaulē!

Tulkošanas birojs Linearis Translations nozarē darbojas jau vairāk kā 18 gadus, piedāvājot plašu pakalpojumu klāstu. Ja meklē sadarbības partneri – sazinies ar Lienaris Translations un uzņēmuma pieredzējušie eksperti atradīs labāko un piemērotāko veidu, kā izpildīt jebkuru darbu – sākot no tekstu tulkošanas, līdz pat sinhronajai tulkošanai, multivides tulkošanai, lokalizācijai un citiem pakalpojumiem.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām darbā DISPEČERU VALMIERĀ (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: pārdot braukšanas dokumentus organizēt un koordinēt autobusu ikdienas maršrutu plānošanu un izpildi nodrošināt autobusu vadītāju dienas darba uzdevumu sagatavošanu PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā vai vidējā profesionālā izglītība augsta atbildības sajūta, precizitāte un labas komunikācijas spējas labas iemaņas darbā ar datoru un elektronisko kases aparātu latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba laiku: maiņu grafiks (1. dežūra no pl. 05:20 līdz pl. 16:20, 2. dežūra no pl. 12:50 līdz pl. 21:00) darba samaksa sākot no 1050EUR ( pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „Dispečers Valmierā” iesniegt līdz 2024. gada 29. jūlijam (ieskaitot): sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera”, Reģ.nr. 40003004220, „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. 2 nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks aicināti uz tikšanos klātienē. Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: TRANSPORTA DISPEČERS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-29

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „VIDZEMES SLIMNĪCA” Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MAIŅAS VECĀKO PAVĀRU/-I  Darba pienākumi: Darba pienākumi: gatavot ēdienus pēc sastādītās ēdienkartes un kalkulācijas, atbilstoši tehnoloģiskajam procesam un diētas formām; organizēt virtuves strādnieku un pavāru darbu ēdienu gatavošanas un sadales procesā. Prasības kandidātam: vēlama iepriekšēja pieredze pavāra amatā vai profesionālās skolas students pavāra profesijas apguvē; augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā; izpratne par kvalitātes prasībām, higiēnas un paškontroles normu ievērošana; nevainojama darba kvalitāte; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: iespēja veikt atbildīgu un interesantu darbu vienā no labākajām ārstniecības iestādēm Vidzemē un TOP 10 labākā darba devēja Vidzemē; summētais darba laiks, ar iespēju elastīgi plānot darba grafiku; darba līgums uz nenoteiktu laiku; profesionālo skolu studentiem un absolventiem iespēja uzsākt karjeru un pilnveidot zināšanas; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga no 1300 EUR); papildus piemaksas; prēmijas un motivējošs labumu grozs; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 5.augustam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas p.i. Sandras Priedītes, tel. 28354712. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-05

Klondaika ir izklaides un atpūtas vietu tīkls, kas Latvijā pastāv jau gandrīz 30 gadus 14 lielākajās Latvijas pilsētās, nodrošinot saviem klientiem aizraujošu, azartisku un daudzpusīgu atpūtu gan klātienē, gan interneta kazino un sporta totalizatorā Klondaika. lv. Tagad Klondaika ir pievienojusies vienam no lielākajiem azartspēļu uzņēmumiem visā pasaulē - Entain, kurā ir vairāk kā 25 pasaulē pazīstami zīmoli - BetMGM, Bwin, Coral, Ladbrokes, Optibet, Laimz, NinjaCasino un kurā strādā vairāk kā 24 000 cilvēku 19 valstīs, piecos kontinentos un Tu vari būt viens no mums. Aicinām darbāĒKAS UZRAUGU/ KĀRTĪBAS UN FIZISKĀS DROŠĪBAS NODROŠINĀTĀJU SDTRUKTŪRVIENĪBĀ Darba pienākumi: nodrošināt kārtību un drošību. Vēl mēs Tev piedāvāsim: - interesantu, dinamisku un aizraujošu darbu strauji augošā starptautiskā uzņēmumā; - enerģiskus, azartiskus un profesionālus kolēģus; - nelaimes gadījuma apdrošināšanu no pirmās darba dienas; - mācību un attīstības iespējas, un apmaksātu mācību atvaļinājumu; - citus uzņēmuma piedāvātos labumus – veselīgus našķus darba vietā, darbinieku saliedēšanas pasākumus, darbinieku vasaras festivālu, aizraujošas un noderīgas vieslekcijas, darbinieku atlaižu karti un vēl citus unikālus labumus. Darba grafiks: ceturtdienās, piektdienās, seststdienās no 22:00 – 06:00/08:00. Mēnesī vidēji no 32 – 80 stundām. Samaksa par 32h – 233.28 bruto un samaksa par 80h – 583.20 bruto. Darba samaksa atkarīga no nostrādāto maiņu/stundu daudzuma. JA TU DZĪVO BLAKUS PILSĒTĀ MĒS APMAKSĀSIM TEV NOKĻŪŠANU NO UN UZ DARBU. Sūti savu CV uz epastu darbs@gmg.lv. Profesija: ĒKAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-17 Kontaktpersona: Linda Liljē

Mūsu partneri