Valmieras Ziņas

Tulkošana — padomi, kā kļūt par veiksmīgu un atpazīstamu tulkotāju

Lasīšanas laiks: 4 min

Ja līdz šim tulkošana šķitusi interesanta profesija, un teksta tulkošana aizvien biežāk ir jūsu ikdienas sastāvdaļa , iespējams, vēlaties to padarīt par savu galveno nodarbošanos. Mums ir labas ziņas – tas nav ārkārtīgi sarežģīti!  Tas prasa mazliet laika un pūļu – tāpat kā visas labas lietas. Bet ar laiku jūs redzēsit jūsu centienu augļus. Tulkošanas biroja Linearis Translations eksperti apkopojuši padomus, kas palīdzēs kļūt par veiksmīgu tulkotāju.

Izglītība – pirmajā vietā

Vairākas augstskolas Latvijā piedāvā apgūt tulkošanu gan bakalaura, gan maģistra programmās. Ja zināt, ka vēlētos būt tulkotājs, nevis tulks, studiju laikā vairāk spēkus koncentrējiet uz savām lasīšanas un rakstīšanas prasmēm. Turpiniet pilnveidot savas prasmes, veicot papildu darbu ārpus nodarbībām. Praktizējiet īsu tekstu tulkošanu no izvēlētās valodas. Arī prakse tulkošanas birojā sniedz iespēju praktizēt savas valodu prasmes, attīstīt sakarus nozarē un, iespējams, satikt savus nākamos darba devējus. Turklāt, prakses laikā iespējams apgūt arī nenovērtējamas darba iemaņas, piemēram, laika plānošanu un biroja etiķeti.

Esi atrodams un sasniedzams tiešsaistē

Ja vēl neesi izveidojis savu profilu profesionālajās tiešsaistes platformās, ir īstais laiks to izdarīt! Mūsdienās ir daudz un dažādu tiešsaistes platformu, kurās iespējams satikties gan ar profesionāļiem, kas var sniegt atbalstu, gan potenciālajiem klientiem. Ko tad īsti darīt? Jūsu Linkedin profilam ir jāparāda jūsu prasmes, piedāvātie pakalpojumi un zināšanas. Pēc tam pievienojiet lietotājus un sekojiet uzņēmumiem, lai izveidotu saikni ar cilvēkiem savā nozarē. Lai uzņēmumi, komandu vadītāji un darbinieki to redzētu, vislabāk ir veikt kādu darbību savā kontā — publicējiet ziņas reizi nedēļā vai divās nedēļās un sadarbojieties ar citiem lietotājiem (tādā veidā jūs kļūsiet atpazīstams arī profesionālajā kopienā). Laika gaitā gan uzņēmumi, gan komandu vadītāji, gan personāla atlases speciālisti sazināsies ar jums, un, iespējams, tieši šādā veidā izdosies kļūt par pilna laika tulkotāju!

Tulkošana – prasmju apraksts

Aprakstot savu pieredzi un prasmes, esiet pievilcīgs savā personīgajā veidā, tomēr saglabājiet tekstu informatīvu un mērķtiecīgu. Būtībā jūsu profila informācijai ir jāietver īss kopsavilkums par to, kas jūs esat, ko jūs piedāvājat un kāpēc jūs būtu pareizā izvēle klienta vajadzībām. Šī ir vieta, kur izcelt savu pieredzi, zināšanas un profesionālās zināšanas. Varat arī pievienot savam profilam to pakalpojumu sarakstu, kuros esat pieredzējis, piemēram, pieminot arī citus pakalpojumus, ko spējat sniegt – teksta korektūra, redaktūra, lokalizācija, vai uzskaitot resursus, kas jums pieejami – mašīntulks, sinhronās tulkošanas aprīkojums. Tulkošana ir plašs jēdziens, tādēļ esi pēc iespējas precīzāks. Svarīgi arī  pievienot profesionālu profila attēlu, lai potenciālie klienti – komandas vadītāji un personāla atlases speciālisti varētu iepazīt satura seju.

Izveido savu portfolio

Ja vēlaties, lai jūsu klienti ērti varētu izprast, kāda ir Jūsu pieredze un prasmes, vislabāk izveidot tiešsaistes portfolio. Varat izvēlēties portfeli pievienot sociālo tīklu profilam vai, vēl labāk, izveidot savu vietni. Pēdējais ļaus jums izcelties kā profesionālim, un tas sniedz brīvību organizēt savu portfolio radošāk, uzmanību piesaistošāk.

Klientu serviss un attiecību veidošana

Kad klients sazinās ar jums, ir dažas lietas, kas jāņem vērā attiecībā uz to, kā jums vajadzētu sazināties ar viņiem. Jums jābūt cieņpilnam un profesionālam, lai klienti zinātu, ka var uz Jums paļauties. Turklāt vienmēr ir ieteicams uzdot pareizos jautājumus, jo tas ir veids, kā iegūt vairāk zināšanu par projektiem, pie kuriem jums tiks uzticēts strādāt. No otras puses, jums vajadzētu arī būt gatavam atbildēt uz klienta jautājumiem. Esiet gatavs potenciālo klientu jautājumiem par jūsu darbu un atbildiet saprotamā veidā. Vienmēr esiet patiess un turiet savus solījumus. Attiecību uzturēšana gan ar potenciālajiem, gan esošajiem klientiem ir viens no noteicošajiem faktoriem, vai arī nākamreiz tieši Jūs izvēlēsies kā sadarbības partneri.

Pareizi izmantojot šos padomus un pievienojot mazliet radošuma veidam, kā prezentējat sevi un savus pakalpojumus tiešsaistē, iegūsiet ne vien atsaucību, bet arī iespēju turpināt profesionālo ceļu tulkošanas pasaulē!

Tulkošanas birojs Linearis Translations nozarē darbojas jau vairāk kā 18 gadus, piedāvājot plašu pakalpojumu klāstu. Ja meklē sadarbības partneri – sazinies ar Lienaris Translations un uzņēmuma pieredzējušie eksperti atradīs labāko un piemērotāko veidu, kā izpildīt jebkuru darbu – sākot no tekstu tulkošanas, līdz pat sinhronajai tulkošanai, multivides tulkošanai, lokalizācijai un citiem pakalpojumiem.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku/-ci Kocēnu pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Kocēnu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Kocēnu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • izzāģēt kritušos un bīstamos kokus pagasta teritorijā, veidot koku, krūmu, augļu koku vainagus atbilstoši audzējamai kultūrai un izvēlētajam vainaga tipam; • veikt kravu iekraušanas un izkraušanas darbus; ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • krūmgrieža, motorzāģa operatora apliecība; • fiziska izturība; • iemaņas darbā ar dārza tehniku (trimmeri, zāles pļāvēju u.c.); • vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes strādnieka Kocēnu pagastā amatam”, līdz 2023.gada 11.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25771128 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-11

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā īpašumu apsaimniekošanas speciālistu/-i Rencēnu un Ēveles pagastā (uz nenoteiktu laiku).  Darba vietas adrese: Valmieras iela 13, Rencēni, Rencēnu pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un uzraudzīt saimniecisko uzdevumu (t.sk. būvniecība, rekonstrukcija, apsaimniekošana u.c.) izpildi Rencēnu un Ēveles pagastā, atbilstoši apstiprinātajam budžetam, kā arī rūpēties par ielu, ceļu, nekustamo īpašumu un teritorijas uzturēšanu; • plānot un īstenot jaunus projektus; • vadīt tehnisko darbinieku un pakalpojumu sniedzēju komandu, plānot to darbu un kontrolēt tā izpildes kvalitāti; • pieņemt un konsultēt apmeklētājus īpašumu apsaimniekošanas jautājumos, sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem, gatavot lēmumu un līgumu projektus par Pārvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem; • uzkrāt, apkopot un aktualizēt informāciju par zemes nomniekiem, kontrolēt zemes nomas līgumu termiņus; un ja Tev ir: • vismaz vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • zināšanas un pieredze nekustamo īpašumu apsaimniekošanā (tiks uzskatītas par priekšrocību); • labas prasmes dokumentu sagatavošanā, spēja rakstiski un mutiski skaidri formulēt un pamatot savu viedokli; • labas latviešu valodas zināšanas; • teicamas zināšanas darbā ar MS Office programmām; • kompetences: pozitīva attieksme pret veicamo darbu, augsta atbildības sajūta un laba saskarsmes kultūra, precizitāte, spēja organizēt darbu patstāvīgi un komandā; spēja iedziļināties un izprast dažādas problēmsituācijas, apstrādāt un analizēt liela apjoma informāciju, spēja noteikt prioritātes un pieņemt lēmumus, spēja saglabāt psiholoģisko noturību stresa situācijās; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • pamatalgu pārbaudes laikā 983 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1157 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi “Pieteikums īpašumu apsaimniekošanas speciālista/-es amatam, līdz 2023.gada 11.oktobrim. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Dzīvojamo māju/ īpašumu apsaimniekošanas SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras iela 13, Rencēni, Rencēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-11

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • izzāģēt kritušos un bīstamos kokus pagasta teritorijā, veidot koku, krūmu, augļu koku vainagus atbilstoši audzējamai kultūrai un izvēlētajam vainaga tipam; • veikt kravu iekraušanas un izkraušanas darbus; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums strādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2023.gada 11.oktobrim. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-11

Mūsu partneri