Valmieras Ziņas

Svinēsim valsts svētkus Valmieras novadā!

Lasīšanas laiks: 7 min

Dzimšanas diena ir gaisma. Tuvojoties Latvijas 103. dzimšanas dienai, ar gaišām domām un apņēmību aicinām – iededzies par Latviju! Valmieras novadā valsts svētku laikā varēsi vērot gaismas, skaņas un simbolu saspēli uz ēku fasādēm un zaļajās zonās, doties klausāmpastaigā, apmeklēt svētkiem veltītus koncertus, iedegt savu liesmiņu sveču upē un piedalīties vēl citās aktivitātēs.

Valmierā
Mēs esam sākušies no savām saknēm un sapņiem. Mums ceļa maizē ir dzīvesprieks un senajās zīmēs slēpta gudrība. Tās aizsargā un spēku dod. 18. un 19. novembra vakarā pastaigas laikā pa Valmieru varēs pieredzēt latvju spēka zīmju, gaismas, skaņas un vārdu saspēli uz vairāku ēku fasādēm – Valmieras Kultūras centra (Rīgas iela 10), Valmieras novada pašvaldības (Lāčplēša iela 2), dzelzceļa stacijas (Stacijas laukums 1) un topošās kultūrtelpas “Kurtuve” (bijusī katlumāja) fasādes (Rīgas iela 25).

18. novembrī no plkst. 16.00 Vecpuišu parkā veidosim simbolisku sveču upi, kurā ikkatrs aicināts iedegt savu sveču liesmiņu. Iesakām izvēlēties sveces stikla ietvarā sarkanā vai baltā krāsā. Sveču upē savu sveci iedegt un nolikt aicinām individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros, ievērojot valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus. Latvija, smel spēku no mūsu sveču upes!

Muzikālu un vizuālu pārsteigumu 18. novembrī būs sagatavojuši Jāņparka apkaimes iedzīvotāji – Jāņparks šajā vakarā iemirdzēsies īpašāk nekā citās dienās.

Lai svētkos varētu baudīt Latvijai raksturīgo rudens garšu buķeti, no 18. līdz 27. novembrim norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa. Gardēžus ar īpaši izmeklētu ēdienkarti un pieskaņotiem dzērieniem lutinās septiņi Valmieras ēdinātāji: restorāni VECPUISIS, RĀTES VĀRTI, DELIZIA, AKUSTIKA, viesnīcas WOLMAR restorāns, kafejnīca TĒRBATA un VĪNKALNI PILS MĀJA. Plašāka informācija šeit.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā
Trikātas Kultūras namā 18. novembrī plkst. 16.00 skanēs svētku koncerts, kurā piedalīsies aktrise, dziedātāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Zane Jančevska un dziedātājs Andris Daņiļenko. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastu kultūras namu un bibliotēku logos svētku nedēļā apskatāma bērnu zīmējumu izstāde “Mans sveiciens Latvijai dzimšanas dienā!”

Burtnieku apvienībā
Latvijas dzimšanas dienas nedēļas – no 15. līdz 21. novembrim – vakaros no plkst. 17.00 ikviens varēs doties klausāmpastaigā “Gaismas lauks” Valmiermuižas parkā, kas radīta, iedvesmojoties no brāļu draudzes sludinātajām vērtībām un pirmajiem latviešu zemnieku rakstītajiem pašportretiem. Pastaigas laikā, aktieru Ivo Martinsona un Māras Mennikas ierunātus, varēs dzirdēt Skangaļu Jēkaba, Miķeļa Pētersona, Ķīša Pētera un Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes dzīvesstāstus, kas aizgūti no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Unitātes arhīva Hernhūtē krājuma.

18. novembrī plkst. 18.00 Burtnieku Kultūras centrā skanēs svētku koncerts “Latvijai un mīlestībai”. Tajā piedalīsies muzikālā apvienība “LA” – Linda Upmale (balss), Arvīds Keinis (balss, klavieres) un Pēteris Ozoliņš (čells). Koncertprogrammā skanēs skaistākās I. Kalniņa, R. Paula, J. Lūsēna, U. Marhilēviča u.c. komponistu dziesmas. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

18. novembrī plkst. 15.00 Ēveles Tautas namā skanēs koncerts “Divu roku siltumā” kopā ar dziedātāju, aktrisi Zani Dombrovsku un aktieri, režisoru Gundaru Silakaktiņu. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Vecates Kultūras centrā 19. novembrī plkst. 14.00 norisināsies svētku pasākums – konkursa par sakoptāko sētu Vecates pagastā uzvarētāju apbalvošana un Hārdija Ķīsīša muzikālais sveiciens. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

19. novembrī plkst. 18.00 Rencēnu pagasta kultūras namā skanēs koncertprogramma “Teātru tenori Latvijai!”. Koncertā apvienojušies asprātīgi aktieri, izcili operas solisti: Juris Jope no Latvijas Nacionālās operas un baleta, Emīls Kivlenieks no Operetes teātra un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristians Kareļins. Dziesmu pavadījumu nodrošinās pianists Anatolijs Livča. Koncertprogrammā skanēs skaistākās dziesmas par Latviju, kā arī pasaulē populāras dziesmas jaunos sabalsojumos un aktieriskā interpretācijā. Skanīgā daudzbalsībā varēsim baudīt Ulda Stabulnieka, Zigmara Liepiņa, Jāņa Aišpura, “Prāta Vētras” un “Līvi” dziesmas. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Matīšos līdz 25. novembrim iedzīvotāji aicināti individuāli vai mājsaimniecības ietvaros doties “Patriotiskās nedēļas pastaigā”, kurā dalībniekus sagaidīs āķīgi un jautri jautājumi. Lai piedalītos aktivitātē, lejuplādē lietotni “Actionbound”, tad atzīmē lodziņu “piekrītu” un nospied “Get started”. Pēc tam sameklē aktivitāti “kulturamatisi” un lejuplādē to. Patriotiskās nedēļas pastaigu sāc pie Matīšu bibliotēkas un seko norādēm.

18. novembrī plkst. 10.00 svētku rītu Matīšos ieskandinās komponistes un dzejnieces Ingunas Lipskas kompozīcijas ieraksts, bet no plkst. 16.00 iedegsies izgaismotais Matīšu Tautas nams, kurā notiks mūziķa Vilmāra Miglava koncerts. Vienlaikus Matīšu Tautas namā būs apskatāmi aušanas studijas “Rencēni” linu darbi, Ineses Andersones keramika, Igora Zommera koka trauki un paplātes un Antras Pavlovičas darinātas sedziņas. Darbus pēc izstādes varēs arī iegādāties.

Kocēnu apvienībā
18. un 19. novembra vakarā, dodoties pastaigā pa Kocēniem, varēsi vērot latvju spēka zīmju, gaismas un skaņas saspēli Kokmuižas pils kompleksā. 18. novembrī Kocēnos iedegsies “Sveču Latvija”.

Gaismas akcijā “Izgaismojam svētkus” vienojušās vairākas kultūras iestādes – Dikļu Kultūras centra un Zilākalna Kultūras nama logos līdz 19. novembrim degs gaisma, Bērzaines Tautas namā – līdz 20. novembrim, bet Vaidavas Kultūras un amatniecības centra logos – no 17. līdz 19. novembrim.

Svētku laikā ikviens aicināts noskatīties daudzsēriju filmu “Emīlija. Latvijas preses karaliene”. 18. novembrī plkst. 17.00 Dikļu Kultūras centrā, Bērzaines Tautas namā, Vaidavas kultūras un amatniecības centrā un Zilākalna Kultūras namā varēs noskatīties filmas 1. un 2. sēriju, savukārt 19. novembrī plkst. 17.00 turpat tiks demonstrēta 3. un 4. sērija, bet 20. novembrī plkst. 17.00 – 5. un 6. sērija. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Mazsalacas apvienībā
18. novembrī plkst. 16.00 Mazsalacas Kultūras centrā ikviens aicināts svinēt Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu Kaspara Markševica koncertā “Visam ir savs laiks…”. Ieeja bez maksas, iepriekš saņemot ielūgumu Mazsalacas Kultūras centrā. Koncertu var apmeklēt, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Mazsalacas Kultūras centra skatlogos var aplūkot Mazsalacas Goda pilsoņu vēlējumus svētkos, ko papildina foto kolāžas.

17. novembrī plkst. 18.00 Sēļu muižas lielajā zālē notiks svinīgais sarīkojums “Sarunas un dziesmas Latvijai”. Sarīkojumā piedalīsies dziesminieks Haralds Sīmanis, grāmatas autore Guna Rukšāne un Jānis Rukšāns. Ieeja bez maksas. Aicinām pieteikties, zvanot pa tālruni 26321158.

Naukšēnu apvienībā
17. novembrī plkst. 18.00 Naukšēnu Kultūras namā tiks demonstrēta daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” 1. un 2. sērija. Ieeja bez maksas.

18. novembrī plkst. 18.00 Naukšēnu Kultūras namā svētku noskaņu koncertā uzstāsies Arturs Gruzdiņš. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Pēc koncerta būs izgaismota Naukšēnu vidusskolas ēka. Līdzi var ņemt arī savu svecīti, lai kopā izgaismotu svētkus.

Rūjienas apvienībā
17. novembrī plkst. 18.00 Rūjienas Kultūras namā notiks Latvijas dzimšanas dienai veltīts pasākums. Programmā – svētku uzruna, pateicības Rūjienas medicīnas darbiniekiem un koncertprogramma “Mana svētku diena”, kurā uzstāsies Olga Rajecka un Jānis Miltiņš. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

19. novembrī plkst. 16.00 Rūjienas Kultūras namā varēs noskatīties daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” 1. un 2. sēriju.

Strenču apvienībā
16. novembrī plkst. 18.00 Sedas pilsētas kultūras centrā izskanēs valsts svētku koncerts ”Vidū mana tēvu zeme”, kurā uzstāties duets “Mediante”. “Mediante” ir muzikāli dinamisks duets, kas meklē harmonisku akadēmiskā smalkuma, svingam raksturīgās improvizācijas un estrādes mūzikas interpretācijas. Dueta sastāvā ir akordeonists Māris Rozenfelds un balss – Zane Rozenfelde. Apmeklētājiem lūgums pieteikties, zvanot pa tālruni 28323986. Ieeja uz koncertu bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

16. novembrī plkst. 18.00 Plāņu tautas namā izskanēs valsts svētkiem veltīts koncerts ”Mana zeme skaistākā”, kurā uzstāsies Valmieras Drāmas teātra aktieris Ģirts Rāviņš. Koncertā izskanēs latviešu komponistu skaistākās dziesmas un Imanta Ziedoņa dzeja. Apmeklētājiem lūgums pieteikties, zvanot pa tālruni 25422684. Ieeja uz koncertu ir bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

17. novembrī plkst. 18.00 Strenču Kultūras centrā izskanēs koncertuzvedums Ziedonis/Pauls ”Es Tev savu dvēseli”, kurā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas un baleta solists Juris Jope un pianists Anatolijs Livča. Koncertprogrammā satiekas labi zināmas vai sen aizmirstas Raimonda Paula melodijas ar Imanta Ziedoņa dzeju. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Apmeklētājiem lūgums pieteikties, zvanot pa tālruni 25422684.

18. novembrī plkst. 17.00 Jērcēnmuižā ar patriotisku koncertprogrammu “Elpoju savu zemi” viesosies Līga un Ivars Reņģes. Muzikālajā sniegumā skanēs Guntara Rača, Raimonda Paula, Dona un citu autoru daiļrade, kā arī tautas mūzika. Apmeklētājiem lūgums pieteikties, zvanot pa tālruni 26312250. Ieeja uz koncertu bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Sagaidot valsts svētkus, 18. novembrī Jērcēnmuiža un tās apkārtne iemirdzēsies krāsās, izstarojot gaismu. Krāsu vīzijas Jērcēnmuižas logos staros līdz 25. novembrim, padarot novembra tumšos vakarus krāsainus un aicinot saglabāt optimismu gada tumšākajā laikā.

Aicinām ievērot valstī noteiktos pulcēšanas ierobežojumus un epidemioloģiskās drošības prasības! Sargāsim sevi un savus līdzcilvēkus!

Uzzini vairāk: www.valmierasnovads.lv.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagasta teritorijā: • apsekot Pašvaldības autoceļus, veikt neliela apjoma remontdarbus, ceļmalu apkopšanu, pļaušanu, krūmu izciršanu, zāģēšanu, novākšanu; • palīdzēt kopt, formēt un izzāģēt kokus un krūmus, palīdzēt likvidēt vēja vai citādā veidā nodarītos postījumus un novākt bīstamos kokus, kas apdraud ēkas, elektrolīnijas, autoceļus un citus objektus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanā un uzturēšanā; • rūpēties par Pārvaldes atbildībā esošo ēku un telpu tehnisko stāvokli; un ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 2. mēnešalgu grupai no 515 EUR līdz 521 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā dārznieku/-ci Valmieras pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • rūpēties par Valmiermuižas parka un Valmieras pagasta publisko teritoriju apstādījumiem: • veikt apstādījumu ierīkošanu, kopšanu, atjaunošanu; • piedalīties dekoratīvo augu, koku un krūmu stādīšanā, kopšanā, formēšanā; • uzraudzīt teritorijas kopšanas darbu kvalitāti; • sniegt teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība dārzkopībā; • labas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ainavas ierīkošanas arhitektūru, plānošanu, augu stādīšanu; • darba pieredze parka dārznieka, dārzkopības jomā; • prasme organizēt savu darbu; • spēja strādāt komandā, precīzi, ar iniciatīvu un augstu atbildības sajūtu, labām komunikācijas un saskarsmes prasmēm; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 690 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums dārznieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: DĀRZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Kultūras darba ORGANIZATORU Burtnieku kultūras centrā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un veidot kultūras, atpūtas un izglītojošus pasākumus, koncertus, izstādes un citus notikumus; • koordinēt un organizēt kultūras pasākumus Burtnieku apvienībā, izstrādāt un īstenot šo pasākumu radošos konceptus; • izstrādāt ar kultūras jomu saistītus radošos projektus; • vadīt un koordinēt amatiermākslas kolektīvu darbību; • administrēt viesmākslinieku koncertu un pasākumu norisi; un ja Tev ir: • augstākā izglītība (par priekšrocību tiks uzskatīta izglītība kultūras jomā); • iepriekšēja darba pieredze kultūras jomā, projektu vadībā, pasākumu organizēšanā; • zināšanas par kultūras procesiem; • valsts valodas prasme augstākā līmenī, labas svešvalodu zināšanas; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); • kompetences: teicamas organizatoriskās prasmes, radošs skatījums, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; atbildība, iniciatīva, labas komunikācijas un sadarbības prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 850 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespējas īstenot radošo potenciālu un kultūras projektu idejas; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Kultūras darba organizators/-e Burtnieku kultūras centrā” līdz 2022.gada 15.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai 64207148, 27891656, 26119906. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jaunatnes iela 15, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Mūsu partneri