Valmieras Ziņas

Svinēsim Lieldienas Valmieras novadā!

Lasīšanas laiks: 4 min

Gaišs prieks un domas, cits vējš un gaiss, izziemošanās un iepumpurošanās. Lai skaistas Lieldienas!

Pavasara saulgriežu sagaidīšana

19. martā plkst. 6.00 aicinām uz Lielās dienas saullēkta sagaidīšanu pie Jērcēnu Tautas nama.

20. martā plkst. 6.00 Brenguļu alus sētā norisināsies pavasara saulgriežu ieskandināšana kopā ar folkloras kopu “Stutes”.

20. martā plkst. 6.00. Valmieras Kultūras centra Tautas mūzikas kopa, vadītāja Līga Jeleviča, ielūdz uz Lielās dienas jeb pavasara saulgriežu sagaidīšanu Sietiņieža Baltajā kalnā. Pavasara saulgriežu rituālu vadīs Guna Medne. Līdzi aicinām ņemt rotājumus ugunij, vārītu olu un brokastu cienastu. Tikšanās vieta: Sietiņieža stāvlaukumā plkst. 5.45.

21. martā plkst. 17.00 Lielās dienas svinēšana norisināsies Rencēnu Kultūras namā.

Koncerti un danči

8. aprīlī plkst. 16.00 Mazsalacas Kultūras centrā norisināsies koru mūzikas koncerts “Izdziedāt laiku…”. Ieeja: 2.00 EUR. Biļetes iespējams iegādāties pirms koncerta.

10. aprīlī plkst. 12.00 Valmieras Kultūras centrā uz Lieldienu koncertu aicina TDA “Gauja” studijas grupas.

10. aprīlī plkst. 12.00 Matīšu Tautas namā skanēs Lieldienu koncerts. Pēc koncerta Dzirnavu laukumā (nelabvēlīgos laika apstākļos – Matīšu Tautas namā) notiks Lieldienu spēles, atrakcijas un danči kopā ar Rencēnu kapelu “Rotas muzikanti” un folkloras kopām “Rota” un “Pūrs”.

Krāsainas aktivitātes un tikšanās ar Lieldienu zaķi

9. aprīlī plkst. 10.00 Mūrmuižā aicinām uz Lieldienu aktivitātēm visai ģimenei.

9. aprīlī plkst. 10.00 Lieldienu Zaķa lustes norisināsies aiz Naukšēnu Kultūras nama.

9. aprīlī plkst. 11.00 parkā aiz Ēveles Tautas nama notiks Lieldienu aktivitātes  visai ģimenei. Lielie varēs doties foto orientēšanās spēlē “Lieldienu zaķim pa pēdām”, izstaigājot mazliet plašāku teritoriju, bet mazie meklēs olas un darbosies Ēveles Tautas nama tuvumā. Būs arī  pašdarbnieku muzikāls sveiciens. Turklāt pensionāru biedrības “Kadiķis” saimnieces solījušas parūpēties par gardām Lieldienu pankūkām. Līdzi  lūdzam ņemt krāsotas olas aktivitātēm  un labu garastāvokli. 

9. aprīlī plkst. 12.00 pie Strenču Kultūras centra – “Nu atnāca Liela diena”. Būs izrāde bērniem “Pasaka par vardulēnu Hugo” (jāpiemin, ka būs iespēja iegādāties grāmatu par vardulēnu Hugo), pēc izrādes muzicēs Strenču bērnu vokālais ansamblis “Notiņas”, darbosies vafeļu darbnīca.

9. aprīlī 12.00 Burtnieku Kultūras centrā – Lieldienu norise: pašdarbnieku koncerts, radošās darbnīcas bērniem, olu kaujas un vēl dažādas krāsainas aktivitātes.

9. aprīlī plkst. 12.00 pie Ramatas pagasta kultūras centra – “Svinam Lieldieniņas!”.

9. aprīlī plkst. 13.00 Trikātā pie Saieta nama Depo notiks aktivitātes ģimenei “Lieldienu Zaķa lustes”.

9. aprīlī plkst. 13.00 Rūjienas estrādē notiks Lieldienu norise “Lieldienu Brīnumi”.

9. aprīlī plkst. 15.00 Brenguļu alus sētā – aktivitātes ģimenei “Lieldienu Zaķa lustes”.

10. aprīlī plkst. 11 00 pie Bērzaines Tautas nama aicinām uz Lieldienu lustēm.

10. aprīlī plkst. 12.00. Vecates pagasta kultūras centrā notiks “Zaķu ciema Lieldienas” visai ģimenei – jautras izdarības, ziepju burbuļu pūšana, olu ripināšana un Zaķu kārumlādes atvēršana. Labos laika apstākļos norise būs ārā.

10. aprīlī plkst. 13.00–16.00 ģimenes ar bērniem aicinām piedalīties Lieldienu tematiskā pastaigā ar uzdevumiem “Zaķim pa pēdām”. Pastaigas sākums – laukumā pie Valmieras Kultūras centra. Pastaigas dalībniekus priecēs tēli no radošās apvienības “Pasaku nams”, savukārt Hanzas laukumā ieradīsies četrkājaini svētku viesi – truši no mini zoo “Mežiņi” un poniji no “Valmiermuižas staļļa”. Pastaigas maršruta karte elektroniski pieejama Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv.

10. aprīlī plkst. 13 00 pie Vaidavas Kultūras un amatniecības centra notiks Lieldienu lustes.

10. aprīlī plkst. 15 00 Vika pasaku parkā Dikļos aicinām uz Lieldienu lustēm.

Tirdziņi un lustes

8. aprīlī no plkst. 9.00 Rūjienā, Centra laukumā – “Amatnieku un mājražotāju Lieldienu tirdziņš Rūjienā”. No plkst. 11.00 pavasara ieskandināšana – kapela “Rūvenas Aure” un folkloras kopa “Dzīne”.

9. aprīlī pie Kokmuižas norisināsies “Kocēnu pavasaris 2023”. Plkst. 10.00–15.00 būs svētku tirdziņš, no plkst. 11.00 – svētku lustes.  

10. aprīlī no plkst. 12.00 aicinām mājamatniekus piedalīties Lieldienu tirdziņā – izstādē ar saviem ražojumiem. Pieteikties lūdzam, zvanot pa tālruni 29697319.

Radošās darbnīcas

1. aprīlī plkst. 11.00 Valmieras Integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā notiks radošā darbnīca “Gatavosimies Lieldienām” kopā ar Ingu Grāveli.

8. aprīlī plkst. 11.00–15.00 aicinām uz Ģimenes dienu Valmiermuižas stallī. Būs ekskursija un radošas darbnīcas. Dalības maksa ir 10 EUR/ ģimenei, izjādes: 3 EUR/ aplis.

Tikšanās

9. aprīlī plkst. 14.00 Lodes Kultūras namā Otrajās Lieldienās norisināsies tikšanās ar Rūjienas Sv. Bērtuļa baznīcas mācītāju Edgaru Graudiņu un draudzes ansambli.

Sportiskas aktivitātes

8. aprīlī plkst. 10.00 Mazsalacas vidusskolas sporta zālē norisināsies Mazsalacas Lieldienu turnīrs volejbolā.

Izstādes

No 1. aprīļa līdz 1. maijam Rencēnu pagasta 2. bibliotēkā būs dažādu autoru rokdarbu izstāde “Raibu raibie rokdarbi”.

No 3. līdz 28. aprīlim Zilākalna pagasta bibliotēkā būs literatūras izstāde “Lieldienas”. 

No 6. līdz 15. aprīlim Rencēnu pagasta 1. bibliotēkā – literatūras izstāde “Lielas dienas rītiņā agri gāju šūpoties, lai redzēju koku galus zelta sauli mirgojam”.

No 9. līdz 23. aprīlim Burtnieku Kultūras centrā būs rokdarbu un amatniecības darbu izstāde “Pārziemots…”. Lūgums darbus nest uz Burtnieku Kultūras centru vai Burtnieku pagasta bibliotēku līdz 5. aprīlim.

Aprīlī Rūjienas pilsētas bibliotēkā skatāma literatūras izstāde “Pavasara saulgrieži – laiks, kad mosties!”.

Aktuālais jautājums

Vai esi apmierināts ar ielu un ceļu stāvokli, kā arī uzturēšanu Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu PAVĀRAM (-EI) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze pavāra amatā; godīgums un augsta atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: garšīga un kvalitatīva ēdiena gatavošana saskaņā ar kalkulācijām; tehnoloģisko procesu pārzināšana un ievērošana; sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: mūsdienīgu darba vidi; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; darba alga no EUR 950-1000 (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – PAVĀRS VALMIERĀ vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26 167 218. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-04-14 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas arhitekta palīgu uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • būt daļai no Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas komandas un līdzdarboties Valmieras novada līdzsvarotas pilsētvides un teritorijas veidošanā; • identificēt problēmjautājumus novada telpiskajā attīstībā un sniegt priekšlikumus to risināšanā; • sagatavot projektēšanas uzdevumus Pašvaldības ēku un labiekārtojuma projektēšanai; • koordinēt Pašvaldības pasūtītos būvprojektus; • izskatīt un sniegt vērtējumu būvprojektiem, kuriem nepieciešams Pašvaldības skaņojums; • organizēt plenērus, metu un citus ar telpisko attīstību saistītus konkursus; un ja Tev ir: • pirmā līmeņa augstākā izglītība arhitektūrā (otrā līmeņa profesionālā vai augstākā izglītība arhitektūrā, vai pietuvinātā specialitātē, arhitekta prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību); • darba pieredze ar iegūto izglītību saistītā jomā vismaz divus gadus (zināšanas un pieredze pilsētplānošanā un būvniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), kā arī jaunāko šo jomu tendenču pārzināšana; • valsts valodas prasme augstākā līmenī un labas svešvalodu zināšanas; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas un publiskās uzstāšanās prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus;; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office), biroja tehniku un CAD programmatūru (ZwCAD, AutoCAD vai citas). Prasmes darbā ar grafiskajām programmām (Adobe), 3d modelēšanas programmām un GIS programmatūru tiks uzskatītas par priekšrocību; • vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • atbildīgu un dinamisku darbu uz attīstību vērstā Pašvaldībā, ar iespēju rosināt un īstenot pārmaiņas Pašvaldības procesos; • pamatalgu pārbaudes laikā 1189 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1399 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”), CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Arhitekta palīga amatam”, līdz 2023.gada 11.aprīlim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-04-11

Mūsu partneri