Valmieras Ziņas

Svētku brīvdienās Vidzemē dzēsti 28 kūlas ugunsgrēki

Lasīšanas laiks: 4 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 14. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 60 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu (no tiem 28 uz kūlas ugunsgrēkiem un divus uz mežu ugunsgrēkiem), 17 uz glābšanas darbiem, bet vēl četri izsaukumi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Ceturtdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Valmieras novada Skaņkalnes pagastā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā pirmā stāvā esošajā dzīvoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,2m2 platībā. Mājoklī bija izveidojies piedūmojums. No dzīvokļa tika evakuēts viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Mājoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektors nebija uzstādīts. 

Lai novērstu iespējamās traģiskās sekas ugunsgrēkiem, kas izceļas virtuvē, piedegot ēdienam, VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotiet, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!

Ceturtdien plkst. 19.05 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Brantu pagastu, kur dega šķūnis un siena ruļļi 450m2 platībā. Pēc stundu ilga darba notikuma vietā ugunsgrēks tika ierobežots, bet pilnībā to nodzēst izdevās pēc 20 stundām. 

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Purva ielā Sedā, kur dega elektrolīnijas balsts 0,2m2 platībā, Ceriņu ielā Limbažos, kur dega atkritumi 0,5m2 platībā, Cēsu novada  Priekuļu pagastā, kur metāla mucā dega atkritumi 0,5m2 platībā, Rūjienā, kur dega kūpinātava 1m2 platībā, Jāņa Poruka ielā Cēsīs, kur dega vieglā automašīna 0,5m2 platībā, kā arī Gulbenes novada Stradu pagastā, kur dega elektrības balsts un  transformators 3m2 platībā un apkārt esošā pērnā zāle 20m2 platībā. 

Sestdien plkst. 15.12 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Braslavas pagastu, kur tuvu dzīvojamai mājai dega saimniecības ēka 280m2 platībā, elektrolīnijas balsts 1m2 platībā, kā arī kūla 3hektāru lielā platībā. Plkst. 19.46 ugunsgrēks tika nodzēsts. 

Vidzemē dzēsti 28 kūlas ugunsgrēki (ceturtdien četri, sestdien septiņi, svētdien deviņi kūlas ugunsgrēki, bet pirmdien astoņi):

 • Vidzemes ielā Gulbenē dega kūla 210m2 platībā;
 • Limbažu novada Viļķenes pagastā kūla dega 7000m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);
 • Valmieras novada Valmieras pagastā dega kūla 100m2 platībā un atkritumi 2m2 platībā;
 • Limbažu novada Pāles pagastā, kur dega kūla un niedres 2 hektāru lielā platībā;
 • Gulbenes novada Stāmerienas pagastā, kur dega kūla 100m2 platībā;
 • Limbažu novada Salacgrīvas pagastā (2) 300m2 platībā dega kūla, 400m2 platībā, 
 • Gulbenes novada Rankas pagastā (3) kūla dega 500m2 platībā, 1000m2 platībā, kā arī 100m2 platībā; 
 • Valmieras novada Sedā (2) 3 hektāru lielā platībā, kā arī 30m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);
 • Valmieras novada Ķoņu pagastā kūla dega 3hektāru lielā platībā
 • Gulbenes novada Beļavas pagastā 200m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās). 
 • Purva un Āžkalna ielā Valmierā kūla dega 100m2 platībā, kā arī 400m2 platībā; 
 • Valkas novada Valkas pagastā kūla dega 5000m2 , kā arī 4 hektāru lielās platībās;
 • Valmieras novada Jeru pagastā kūla dega 5hektāru lielā platībā;
 • Madonas novada Ošupes pagastā 1hektāra lielā platībā;
 • Smiltenes novada Apē (2) 1400m2 platībā un 100m2 platībā;
 • Limbažu novada Umurgas pagastā 300m2 platībā;
 • Valmieras novada Naukšēnu pagastā 300m2 platībā;
 • Limbažu novada Brīvzemnieku pagastā 1200m2 platībā;
 • Smiltenes novada Smiltenē 300m2 platībā;
 • Cēsu novada Drabešu pagastā 200m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Saulainākajās pavasara dienās nereti gandrīz visi Latvijas ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi dzēš plašus kūlas ugunsgrēkus! Ja tajā brīdī ugunsgrēks izcelsies mājoklī, ugunsdzēsēji glābēji nevarēs operatīvi palīdzēt. Nededzini kūlu un iespējams Tu kādam izglābsi dzīvību!

Vēl Vidzemē svētdien dzēsti divi meža ugunsgrēki – Madonas novada Lazdonas pagastā, kur dega meža jaunaudze 2000m2 platībā, kā arī Brenguļu ielā Valmierā, kur dega meža zemsedze 8000m2 platībā. 

Svētku brīvdienās Vidzemē tika saņemti divi izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Abos mājokļos bija uzstādīti dūmu detektori. 

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Barkavas pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums un avarējušā automašīnā iespiesti cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja divus cilvēkus un nodeva tos NMPD mediķiem. 

Vēl VUGD palīdzība bija nepieciešama Cēsīs un Smiltenes novada Raunas pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījumiem tika sakārtotas ceļa brauktuves. 

Pirmdien Gulbenes novadā no dambja izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 427 izsaukumus – 275 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 149 bija kūlas un deviņi meža ugunsgrēki, 100 uz glābšanas darbiem, bet 52 izsaukums bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri