Valmieras Ziņas

Sveikti Vidzemes slimnīcā dzimušie trīnīši (2)

Piektdien, 6.aprīlī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs un labklājības ministrs Jānis Reirs sveica valmieriešu Kovisāru ģimeni, kurā naktī uz 29.martu pasaulē nāca trīnīši – divas meitenes un zēns, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Mamma Baiba un tētis Kalvis pastāstīja, ka ģimenē tagad aug četri bērni, jo māsiņas Emmu un Emiu un brālīti Miku mājās gaida divarpus gadus vecais brālis Toms. Piedzimstot abas māsiņas svērušas aptuveni divus kilogramus, bet brālītis – divarpus kilogramus. Pašlaik trīnīši ir dūšīgi pieņēmušies svarā un tuvākajās dienās jau varēs doties mājās.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks ģimenei dāvināja ziedus un rokdarbnieces Tijas Frīdenbergas unikālas adītas zeķītes Valmieras karoga krāsās (meitenēm – dzeltenas, zēnam – zilas) ar ieadītām latviešu spēka zīmēm, kas mazuļus ne tikai sildīs, bet arī simboliski stiprinās un sargās. Tāpat trīnīši saņēma arī rokdarbnieces T.Frīdenbergas adītas cepurītes ar ieadītu pilsētas nosaukumu un Latvijas simtgades zīmi. Šādu cepurīšu dāvināšana jaundzimušajiem valmieriešiem ir tradīcija, īpašo veltījumu saņem ikviens Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēts mazulis. Savukārt trīnīšu vecākajam brālim Tomam dāvāta adīta rokas lelle – Valmieras talismans vērsēns Voldiņš.

“2018.gada Lieldienu laiks, saņemot ziņu, ka valmieriešu ģimenē piedzimuši trīnīši, pienāca īpaši svētīgs un priekpilns ne tikai Kovisāru kuplajai saimei, bet arī pilsētai. Stipras un stabilas ģimenes ir Valmieras vērtība. Strādājam pie tā, lai Valmiera jaunajām ģimenēm kļūtu par vislabāko mājvietu – uzlabojam izglītības kvalitāti, nodrošinām darbavietas, paplašinām dzīvojamo fondu un rūpējamies par interesanta un saturīga brīvā laika pavadīšanas iespējām dažāda vecuma iedzīvotājiem. Vēlu izturību, veselību un pacietību, lai ģimenē valda saticība, mīlestība un ir daudz laimes pilni brīži,” sveicot Kovisāru ģimeni ar trīnīšu piedzimšanu, novēlēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs J.Baiks.

“Pateicos trīnīšu vecākiem par to, ka viņi izvēlējušies Vidzemes slimnīcu par savu bērniņu dzimšanas vietu. Ar gandarījumu skaitām, kā pieaug pie mums dzimušo bērnu skaits – šī gada pirmajos trīs mēnešos tas bijis lielāks nekā gadu iepriekš. Protams, ka trīnīši un dvīnīši šo statistiku ļoti uzlabo. Kad 2016.gada pavasarī te piedzima trīs braši puiši no Amatas novada, iepriekšējā trijotne – trejmāsiņas no Gulbenes – jau mācījās skolā. Šodien viss notiek straujāk, tāpēc gribētu izteikt vēlēšanos, lai turpmāk vismaz katru otro gadu pie mums notiktu šādi jauki brīži, kad ģimene uzreiz kļūst bagātāka par trīs bērniem. No savas puses apņemamies turpināt darbu pie slimnīcas un Dzemdību nodaļas attīstības, lai radītu mazuļiem un jaunajiem vecākiem vēl draudzīgāku un drošāku vidi,” norāda Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs U.Muskovs.  

Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi “Par pašvaldības pabalstiem Valmieras pilsētā” paredz trīnīšu ģimenei izmaksāt 200 EUR lielu vienreizēju pabalstu par katru jaundzimušo. Tiesības saņemt pabalstu ir vienam no vecākiem ar nosacījumu, ka abu vecāku deklarētā dzīvesvieta pēdējos divpadsmit mēnešus ir Valmiera. Plašāku informāciju par jaundzimušā pabalstu iespējams saņemt, sazinoties ar Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes sociālās palīdzības organizatorēm Sandru Lapiņu, tālrunis 64207153, e-pasts: sandra.lapina@valmiera.lv vai Līgu Oliņu, tālrunis 64210690, e-pasts: liga.olina@valmiera.lv.

Plānots, ka Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē 26.aprīlī lems par papildu vienreizēja finansiāla pabalsta izmaksāšanu trīnīšiem un viņu vecākiem.

Labklājības ministrs J.Reirs, sveicot Kovisāru ģimeni ar raženo ģimenes pieaugumu, informēja, ka 10.aprīlī plānots lemt par vienreizēja pabalsta izmaksāšanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Ana - 06.04.2018 Atbildēt

  Nu forši jau zeķes.
  Noteikti top.nepieciesamiba.
  Bet nu pabalsts kā parasti.
  Skopuļi, ka tik sevi zinās paradit no labas puses.
  Kāpēc ta vispar jaiet uz slimniicu bija.
  Katram pa 600€ vareja.
  Skopuļi

  Ilze - 07.04.2018 Atbildēt

  Apsveicu! 💐💐💐💐💐Mazie piedzima manā dzimšanas dieniņā. Kas dzimuši šajā dienā ir ļoti īpaši. 👌😘😘😘😉

Mūsu partneri