Valmieras Ziņas

Sveicam asins donorus un personālu Latvijas Asins dienesta 80. gadu jubilejā!

Pirms 80 gadiem, 1941. gada 18. martā, profesors Pauls Stradiņš dibināja Latvijas Asins dienestu.

Izcilais ārsts un organizators novērtēja šīs svarīgās medicīnas nozares nozīmīgumu pacientu atveseļošanā, uzsvēra donoru kustības attīstības nepieciešamību.

Asins dienests šo gadu laikā ir attīstījies, kļūstot par drošu, kvalitātes standartiem atbilstošu specialitāti.

Valmieras rajona Asins dienesta vēsture kā dzīvības josta vijas no Bastiona slimnīcas. Mazajā kabinetā asinis tika sagatavotas neatliekamām situācijām, pamatus darbam ielika dr. Guna Liepiņa un māsa Aina Smilga.

Atverot jauno Valmieras slimnīcu, tika izveidota Asins sagatavošanas nodaļa. Asins dienesta attīstībai mūsu rajonā dr. G. Liepiņa veltīja 11 gadus, organizējot nodaļas darbu un aktivizējot donoru kustību.

Valmieras, vēlāk Vidzemes slimnīcas, Asins sagatavošanas nodaļas (ASN) ir Valsts Asins dienesta daļa.

Mūsu nodaļas izaugsmes stāsts attīstījies no stikla pudelēm, kurās tika sagatavotas asinis, līdz plastiskajiem maisiņiem, no 200 asins devām 1973. gadā līdz 2500 devām šobrīd, izejot nepārtrauktu apmācības procesu, apgūstot jaunas tehnoloģijas.

Šodien kā Asins dienesta sastāvdaļa esam vienīgā ASN Vidzemē. Mūsu uzdevums – ar kvalitatīviem asins komponentiem nodrošināt slimnīcas pacientus, iespēju robežās palīdzēt citām slimnīcām Vidzemē un piedalīties kopējā Valsts Asins krājuma papildināšanā.

2019. gada nogalē piedzīvojām ilgu gaidītu, bezgala patīkamu notikumu – ASN un laboratorijas pārbūves projekta realizāciju, pārejot uz jaunām, modernām, labiekārtotām telpām slimnīcas C korpusa 2. stāvā. Pārdomātais projekts, telpu izkārtojums, kas pakārtots donoru pieņemšanas loģistikai un ērtībām, tāpat atrašanās vienā stāvā ar laboratoriju, kur tiek veiktas analīzes, nodrošina kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu, drošu vidi donoru pieņemšanai, asins komponentu sagatavošanai un uzglabāšanai. Viss kopā tas ļauj ieviest inovācijas un jaunas tehnoloģijas, uzlabojot darba kvalitāti.

Tomēr pats galvenais mūsu darbā ir asins donors, viņa ziedojums kā īpašs labestības un atbildības solis. Šis ziedojums notiek visu gadu un bez akcijām – no sirds!

Paldies jāteic donoriem, kuri asinis nodod regulāri daudzu gadu garumā. Īpašs paldies jauniešiem, kuri asinis nodod pirmo reizi, izsakot pārliecību, ka asins ziedošana turpināsies, saprotot donoru misijas nozīmi.

Šodienas epidemioloģiskā situācija vēl vairāk saasina uzmanību asins ziedojuma vērtībai, tāpēc aicinu cilvēkus saudzēt savu veselību, nodrošinot asins kvalitāti, drošību, ilglaicību.

Ir mainījies asins sagatavošanas apjoms un metodes, bet nemainīgs palicis galvenais – asinis nav aizstājamas, vienīgais to dāvinātājs ir donors. Viņa misija ir mūžīga!

Liels paldies visiem mūsu rajona bijušajiem un esošajiem Asins dienesta darbiniekiem, kas daudzu gadu garumā veica un veic šo atbildīgo darbu! Sirsnīgi sveicu visus donorus un arī tos, kuri viņus atbalsta un popularizē donoru kustību! Lai saulainiem un priecīgiem mirkļiem mums visiem piepildīts šis laiks!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Attīstot savu darbību, aicinām pievienoties mūsu komandai PALĪGSTRĀDNIEKU. 1. Veikt būvobjektos nepieciešamos palīgdarbus, veikt vienkāršus zemes darbus, pārvieto celtniecības materiālus un palīgmateriālus celtniecības objektā, veikt materiālu izkraušanu un nokraušanu, palīdzēt uzstādīt un demontēt dažādas būvkonstrukcijas un būvizstrādājumus, sagatavot dažādas virsmas tālākai apdarei, novākt būvgružus, prast strādāt ar rokas un vienkāršiem elektriskiem instrumentiem; 2. Savlaicīga un precīza darba vadītāja rīkojumu izpilde; 3. Citi pienākumi pēc darba devēja norādījumiem; 4. Darba vietā ievērot darba kārtības, darba aizsardzības, drošības tehnikas noteikumus, darba higiēnas prasības un citu Latvijas Republikā pastāvošo normatīvo aktu prasības. Lūdzam ņemt vērā, ka sazināsimies tikai ar nākamajai atlases kārtai izvirzītajiem pretendentiem! Ja pretendents nesaņem atbildi līdz 2021.gada 16.jūnijam, tas nozīmē, ka 1.atlases kārta nav izturēta. Pieteikties, sūtot CV uz e-pasta adresi jolantaacc@gmail.com Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 7 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-16 Darba sākšanas datums: 2021-06-01 Kontaktpersona: Cv sūtīt uz e-pasta adresi; jolantaacc@gmail.com Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri