Valmieras Ziņas

Sveicam asins donorus un personālu Latvijas Asins dienesta 80. gadu jubilejā!

Lasīšanas laiks: 2 min

Pirms 80 gadiem, 1941. gada 18. martā, profesors Pauls Stradiņš dibināja Latvijas Asins dienestu.

Izcilais ārsts un organizators novērtēja šīs svarīgās medicīnas nozares nozīmīgumu pacientu atveseļošanā, uzsvēra donoru kustības attīstības nepieciešamību.

Asins dienests šo gadu laikā ir attīstījies, kļūstot par drošu, kvalitātes standartiem atbilstošu specialitāti.

Valmieras rajona Asins dienesta vēsture kā dzīvības josta vijas no Bastiona slimnīcas. Mazajā kabinetā asinis tika sagatavotas neatliekamām situācijām, pamatus darbam ielika dr. Guna Liepiņa un māsa Aina Smilga.

Atverot jauno Valmieras slimnīcu, tika izveidota Asins sagatavošanas nodaļa. Asins dienesta attīstībai mūsu rajonā dr. G. Liepiņa veltīja 11 gadus, organizējot nodaļas darbu un aktivizējot donoru kustību.

Valmieras, vēlāk Vidzemes slimnīcas, Asins sagatavošanas nodaļas (ASN) ir Valsts Asins dienesta daļa.

Mūsu nodaļas izaugsmes stāsts attīstījies no stikla pudelēm, kurās tika sagatavotas asinis, līdz plastiskajiem maisiņiem, no 200 asins devām 1973. gadā līdz 2500 devām šobrīd, izejot nepārtrauktu apmācības procesu, apgūstot jaunas tehnoloģijas.

Šodien kā Asins dienesta sastāvdaļa esam vienīgā ASN Vidzemē. Mūsu uzdevums – ar kvalitatīviem asins komponentiem nodrošināt slimnīcas pacientus, iespēju robežās palīdzēt citām slimnīcām Vidzemē un piedalīties kopējā Valsts Asins krājuma papildināšanā.

2019. gada nogalē piedzīvojām ilgu gaidītu, bezgala patīkamu notikumu – ASN un laboratorijas pārbūves projekta realizāciju, pārejot uz jaunām, modernām, labiekārtotām telpām slimnīcas C korpusa 2. stāvā. Pārdomātais projekts, telpu izkārtojums, kas pakārtots donoru pieņemšanas loģistikai un ērtībām, tāpat atrašanās vienā stāvā ar laboratoriju, kur tiek veiktas analīzes, nodrošina kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu, drošu vidi donoru pieņemšanai, asins komponentu sagatavošanai un uzglabāšanai. Viss kopā tas ļauj ieviest inovācijas un jaunas tehnoloģijas, uzlabojot darba kvalitāti.

Tomēr pats galvenais mūsu darbā ir asins donors, viņa ziedojums kā īpašs labestības un atbildības solis. Šis ziedojums notiek visu gadu un bez akcijām – no sirds!

Paldies jāteic donoriem, kuri asinis nodod regulāri daudzu gadu garumā. Īpašs paldies jauniešiem, kuri asinis nodod pirmo reizi, izsakot pārliecību, ka asins ziedošana turpināsies, saprotot donoru misijas nozīmi.

Šodienas epidemioloģiskā situācija vēl vairāk saasina uzmanību asins ziedojuma vērtībai, tāpēc aicinu cilvēkus saudzēt savu veselību, nodrošinot asins kvalitāti, drošību, ilglaicību.

Ir mainījies asins sagatavošanas apjoms un metodes, bet nemainīgs palicis galvenais – asinis nav aizstājamas, vienīgais to dāvinātājs ir donors. Viņa misija ir mūžīga!

Liels paldies visiem mūsu rajona bijušajiem un esošajiem Asins dienesta darbiniekiem, kas daudzu gadu garumā veica un veic šo atbildīgo darbu! Sirsnīgi sveicu visus donorus un arī tos, kuri viņus atbalsta un popularizē donoru kustību! Lai saulainiem un priecīgiem mirkļiem mums visiem piepildīts šis laiks!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri