Valmieras Ziņas

Straume: Bez valsts atbalsta bērnudārza “Burtiņš” piebūves projekts nav īstenojams (1)

Lasīšanas laiks: 2 min

Kā iepriekš ziņots, vakar valdība neatbalstīja aizdevuma piešķiršanu projekta “Burtnieku novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Burtiņš” ēkas piebūves būvniecība un teritorijas labiekārtošana” realizācijai, pamatojot lēmumu ar to, ka pašvaldībā bērnu rinda uz pirmsskolas izglītības iestādēm ir mazāka par 100. Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume, komentējot valdības lēmumu, portālam “Valmieras Ziņas” norādīja:

“Administratīvi teritoriālās reformas gaidās pašreizējā valsts politika ir ierobežojoša un apgrūtinoša lielām investīcijām lauku teritorijās. Ja vēl pirms diviem gadiem “Burtiņa” piebūves būvprojekta izstrādei Valsts Kasē aizņēmums bija pieejams, tad šobrīd tā īstenošanai jau vairs nav. Pieejamie finanšu līdzekļi ir jārod no pašvaldības budžeta, bez aizņēmumiem, tāpēc 2 miljonu projekts diemžēl nav īstenojams.

Ja ņem vērā topošā Valmieras novada izveidi, neloģiski, ka arī no “Burtiņa” kilometru attāls projekts par Valmieras 2. vidusskolas pārbūvi, lai nodrošinātu telpas pirmsskolai, nav atbalstīts. Šāda bremzēšana un reālās situācijas nepārzināšana pašvaldībām liek pārskatīt prioritāros investīciju objektus, optimizēt izdevumus, lai risinātu ne tikai pirmsskolas rindu problēmas, bet arī citas iedzīvotājiem svarīgas jomas, piemēram, ceļu un ielu remonti, sociālo aprūpes pakalpojumu nodrošināšana, ūdenssaimniecības tīklu sakārtošana.” 

Ar 2020. gada septembri Valmieras pagasta pirmsskolas izglītības iestādē “Burtiņš” ir uzņemti 47 bērni. Gandrīz tikpat – ap 40 – Burtnieku novada pašvaldībā deklarēto bērnu vecākiem jāmeklē citas iespējas.

VARAM kā risinājumu pirmsskolas pieejamības veicināšanai rekomendē slēgt deleģēšanas līgumus pirmsskolas izglītības funkcijas nodrošināšanai, veicinot jaunu tirgus dalībnieku parādīšanos privāto izglītības iestāžu sektorā. Burtnieku novada pašvaldība jau šobrīd vecākiem sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātai izglītības iestādei, kā arī piešķir līdzfinansējumu bērnu uzraudzības pakalpojumam. Vecāki iespēju izmanto, bet privātā sektora piedāvātās iespējas nav plašas.

Šovasar Burtnieku novada pašvaldība ir novirzījusi 53966,00 eiro Rencēnu pamatskolas pirmsskolas grupu paplašināšanai par 18 vietām. “Lēmums pieņemts, lai paaugstinātu iespēju kvalitatīvi īstenot pirmsskolas izglītības programmu, jo pašreiz darbs tiek organizēts divās jaukta vecuma grupās, kā arī lai nodrošinātu noteikto minimālo telpu platību vienam bērnam. Līdz ar Ēveles pamatskolas slēgšanu bija jānodrošina vietas pirmsskolā, lai gan interese doties uz Rencēniem nav liela. Šobrīd Rencēnos būs optimāla situācija, bet nākotnē jāvērtē iespējas atrast līdzīgu risinājumu Burtnieku pagastā, kur arī bērniem ir par šauru līdzšinējās telpās,” turpina Edvīns Straume.

Jaunās grupas telpas atradīsies Rencēnu pamatskolas internāta ēkā, būvdarbus veic sabiedrība ar ierobežotu atbildību “LIEPAS NAMS”. Plānots, ka jaunā pirmsskolas grupa darbu sāks 1.septembrī.

    Vietējais - 04.06.2020

    Nabadziņš,pagajušogad publiski sūdzējās par slikto Valdību kura lētos kredītus vairs nedod ,šogad atkal nekā.Jāiet kādu golfu vai tenīsu uzbumbot.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri