Valmieras Ziņas

Sporta uzturs – palīgs aktīvam dzīvesveidam

Lasīšanas laiks: 3 min

Aktīvs dzīvesveids ir veselības atslēga. Fiziskas kustības ikdienā palīdz cilvēka ķermenim uzturēt vielmaiņu, muskuļu tonusu, kaulu blīvumu un hormonālo līdzsvaru. Lai uzturētu fizisko formu, ir ieteicams vismaz trīsdesmit minūtes dienā būt aktīvam. Ja fizisko formu nepieciešams arī uzlabot, tad īpaši jāpievērš  uzmanība arī uzturam.

Lai palīdzētu ķermenim atjaunoties pēc slodzes un veicinātu muskuļu masas pieaugumu, īpaši jāpievērš uzmanība tam, vai uzturā tiek uzņemts pietiekams daudzums olbaltumvielu jeb proteīnu. Tieši proteīnus, kas ķermenī sadalās dažādās aminoskābēs, cilvēka ķermenis izmanto šūnu atjaunošanā. Tāpat kā nevar uzbūvēt ķieģeļu māju bez ķieģeļiem, nav iespējams pieaudzēt muskuļu masu, ja netiek uzņemts pietiekams proteīna jeb muskuļus veidojošo vielu daudzums.

Vispārīgās veselības uzturēšanai ieteicams dienā uzņemt vismaz 0,8 gramus proteīna uz vienu ķermeņa masas kilogramu, bet fiziski aktīviem cilvēkiem un cilvēkiem, kas vēlas palielināt muskuļu masu, 1,6- 2,2 gramus.

Vienā ēdienreizē ieteicams uzņemt vismaz 20-25 gramus proteīna. Tas attiecas arī uz cilvēkiem, kas vēlas samazināt svaru, jo, paaugstinot uzņemto olbaltumvielu daudzumu, bet samazinot taukus un cukurus, netiks zaudēta muskuļu masa, bet liekais svars pazudīs sadedzinot liekos taukus. Šāda diēta palīdzēs iegūt tvirtu un spēcīgu augumu.

Dabiski augstākais proteīna un vienlaicīgi zems ogļhidrātu saturs ir dzīvnieku izcelsmes produktos – gaļā, olās un atsevišķos piena produktos. Dzīvnieku izcelsmes produkti satur visas neaizstājamās aminoskābes. Tomēr, lai 70 kilogramus smags cilvēks uzņemtu minimālo dienā nepieciešamo proteīna daudzumu jeb 50 gramus proteīna būtu jāapēd astoņas olas, bet, ja mērķis ir palielināt muskuļu masu – divtik, vai pat pus kilograms vistas krūtiņas dienā.

Lielisks diētas papildinājums – sporta uzturs

Šādā gadījumā lielisks risinājums ir sporta uzturs. Sporta uzturu var izmantot, lai bagātinātu ikdienas ēdienkarti, papildinot to ar vielām, ko ar diētu uzņemt nespējam. Sporta uzturs neaizvieto sabalansētu dabisku uzturu, bet tas papildina diētu.

Piemēram, proteīna kokteiļi, kas satur vienā ēdienreizē nepieciešamo proteīnu daudzumu vienā devā, ļaus ērti uzņemt nepieciešamo olbaltumvielu daudzumu. Lietojot proteīna kokteili pēc treniņa, nebūs jāraizējas par to, ka nepieciešams steigties cept vistu, bet muskuļiem nepieciešamos izejmateriālus var uzņemt izbaudot gardu kokteili.

Arī cilvēkiem, kas ievēro stingru diētu, lai samazinātu svaru, tie ir piemēroti. Jāizvēlas proteīna kokteiļi, kam ir samazināts ogļhidrātu daudzums. Šādi proteīna kokteiļi pieejami ar dažādām garšām, līdz ar to arī ievērojot diētu, ļaus sajust sev tīkamās garšas, kā, piemēram, šokolāde vai cepumi, nebaidoties no tā, ka tiks nodarīts pāri veselībai.

Slodzes laikā cilvēka muskuļi patērē ne tikai ogļhidrātus, proteīnus un taukus, bet arī minerālvielas un vitamīnus. Kustoties muskuļi patērē daudz magnija, B vitamīna un kalcija, līdz ar to svarīgi ikdienā uzņemt šīs minerālvielas pietiekamā daudzumā.

Lielisks minerālvielu un vitamīnu avots ir svaigi augi un dārzeņi, taču, ņemot vērā to, ka Latvijā ir izteikta gadalaiku sezonalitāte, tie ne vienmēr ir pieejami. Lai varētu ievērot veselīgas diētas principus, jo īpaši palīdzētu ķermenim atjaunoties pēc paaugstinātas fiziskās slodzes apstākļos, papildus minerālvielas un vitamīnus iespējams uzņemt arī ar uztura bagātinātājiem.

Atkarībā no mērķiem, slodzes un pamatā lietotā uztura satura un daudzveidības, nepieciešams izvēlēties atbilstošus uztura bagātinātājus. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties palielināt muskuļu masu, palīdzēt ķermenim atjaunoties pēc slodzes vai nodrošināt pietiekamu minerālvielu un vitamīnu daudzumu, sporta uzturu var iegādāties interneta veikalā 220.lv. Ieskatieties un izvēlieties sev piemērotāko ēdienkartes papildinājumu!

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri