Valmieras Ziņas

Šogad Latvijā jau 75 noslīkušie, VUGD aicina cilvēkus gādāt par savu drošību uz ūdens

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šogad no ūdenstilpnēm izcēlis jau 75 mirušus cilvēkus. Vidzemes reģionā VUGD šogad devies uz septiņiem izsaukumiem saistībā ar slīkšanu, divos gadījumos cilvēkus nav izdevies izglābt. Kā uzsver glābēji, statistikas dati nedrīkst likt zaudēt modrību arī vidzemniekiem, jo “nelaime nenāk brēkdama”.

VUGD Valmieras daļas komandiera pienākumu izpildītājs un Rūjienas posteņa komandieris Mārtiņš Lingarts uzsvēra, ka pārsvarā uz izsaukumiem, kas saistīti ar slīkšanu, glābēji dodas kā uz meklēšanas, nevis glābšanas darbiem. Slīkšanas process norit ļoti strauji, tādēļ glābējiem ir teju neiespējami ierasties uz notikuma vietu pirms cilvēks nav noslīcis. Pretēji redzētajam filmās, slīkstošajam nav spēka kliegt pēc palīdzības. Tādēļ ir ļoti būtiski līdzcilvēkiem laikus pamanīt, ka notikusi nelaime, un sniegt palīdzību. Sniedzot palīdzību, vispirms ir jāgādā par savu drošību. Slīkstošais ar pēdējiem spēkiem centīsies pieķerties pie jebkāda priekšmeta, kas viņam ļautu noturēties virs ūdens. Tādējādi viņš var paraut zem ūdens arī savu glābēju. Dodoties palīgā, vajadzētu ņemt līdzi jebkādu peldošu priekšmetu, ko padot slīkstošajam – peldrinķi, bumbu, koka gabalu vai ko citu.

Kā galvenos noslīkšanas iemeslus VUGD pārstāvis minēja pārgalvību, bezatbildību, vienaldzību un alkohola lietošanu. Lielākā riska grupa ir vīrieši vecumā no 20 līdz 40 gadiem, kuri, izklaidējoties pie ūdens, bieži lieto alkoholu un vēlas demonstrēt savas spējas, pārgalvīgi lecot ūdenī un cenšoties pārpeldēt ūdenstilpnes. Ja ūdens tuvumā tiek lietots alkohols, ir jābūt kādam saprātīgi domājošam cilvēkam, kurš visus pieskata un neļauj peldēt reibumā.

Vēl viena riska grupa ir pieredzējušie makšķernieki virs 50, kuri vieglprātīgi attiecas pret savu drošību, jo “visu mūžu nav lietojuši drošības vestes, laivā baudījuši stiprākus dzērienus un nekas slikts nav noticis”.

Mārtiņš Lingarts norādīja, ka īpaša vērība pie ūdens ir jāpievērš bērniem: “Došanās uz pludmali ar maziem bērniem nav izklaide, bet darbs. Nedrīkst ne uz mirkli novērst skatienu un zaudēt modrību, jo bērni ir ļoti kustīgi. Nelaime var notikt pēkšņi. Ne mazāk svarīgi ir gādāt par pusaudžu drošību, kuri mēdz būt ļoti pārgalvīgi. Tādēļ ģimenēs regulāri būtu jāpārrunā, kā ir jāuzvedas uz ūdens, lai pasargātu sevi no nelaimes.”

Kā vēl vienu riska faktoru VUGD pārstāvis minēja došanos peldēt vienatnē, dažkārt pat nepasakot par to līdzcilvēkiem. Ir grūti paredzēt cilvēka organismā notiekošo. Veselības problēmas var rasties pēkšņi, atrodoties ūdenī. Peldoties vienatnē, nebūs neviena, kurš varētu sniegt palīdzību. Tāpat nedrīkst doties ūdenī sakarsušam, jo tas var izraisīt veselības problēmas un noslīkšanas risku.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.Nr.4418000073) aicina pastāvīgā darbā internāta skolotāju. Pretendentiem izvirzītās prasības: Augstākā izglītība pedagoģijā vai augstākā izglītība citā nozarē un gatavība apgūt B programmu pedagoģijā 72 stundu apjomā; Komunikācijas un sadarbības prasmes, pozitīva attieksme; Spēja pieņemt lēmumus, risināt konfliktus un prasme rīkoties nestandarta situācijās. Galvenie amata pienākumi: Izglītojamo audzināšanas darba plānošana un īstenošana atbilstoši normatīvo aktu prasībām; Nodrošināt iekšējo kārtības noteikumu, dienas režīma ievērošanu un uzdoto pienākumu izpildes kvalitāti izglītojamajiem. Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads. Attālumi: Rūjiena-Naukšēni – 7 km, Valmiera-Naukšēni – 45 km. Mēnešalga 1027,00 EUR. Darbs maiņās. Stundu apmaksa. Pieteikumu un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”. Telefons papildus informācijai 29293630 (direktors). Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-23 Kontaktpersona: CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors).

Mūsu partneri