Valmieras Ziņas

“Smiltenes tehnikuma” tradīcijas Valmierā

Gatavošanās “Vidzemes uzņēmēju dienām”  Smiltenes tehnikumā kļuvusi jau par tradīciju. Tā ir laba iespēja satikt potenciālos audzēkņus, izprast un apzināt viņu intereses. Skolas jaunieši  izstādē mācās prezentēt savas izvēlētās profesijas. Nākamie audzēkņi “Vidzemes uzņēmēju dienās” iepazīstas ar jauniešiem, kuri jau mācās šajā skolā.

PIKC “Smiltenes tehnikums” piedāvā mūsdienīgā vidē, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas: veterinārārsta asistents, automehāniķis, celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķis, ceļu būvtehniķis, viesmīlības pakalpojumu speciālists, pavārs (pēc jaunā profesiju standarta, agrāk – ēdināšanas pakalpojumu speciālists), pavāra palīgs (pēc vecā profesiju standarta – pavārs), konditora palīgs (agrāk – konditors) un kokapstrādes iekārtu operators.

Skolas jaunākie piedāvājumi – izglītības kvalifikācijas: hidrobūvju būvtehniķis (meliorators), lopkopības tehniķis.

Tehnikuma struktūrvienībā Alsviķos jaunajā mācību gadā aicinām apgūt izglītības kvalifikācijas: virtuves darbinieks (agrāk – pavāra palīgs), apavu labotājs, būvstrādnieks, koksnes materiālu apstrādātājs, šuvējs un aprūpētājs.

Smiltenes tehnikuma audzēkņi pilnveido savas profesionālās zināšanas skolas veterinārajā klīnikā, viesnīcā “Kalna ligzda”, mācību restorānā, simulatoru klasē “ceļiniekiem” un audzēkņu pašu būvētajā mācību poligonā.

Skolai ir sadarbības partneri – respektabli uzņēmumi Latvijā, Francijā, Spānijā, Anglijā, Kiprā, Maltā, Itālijā un citās valstīs, kas jauniešiem nodrošina daudzpusīgas profesionālās kvalifikācijas prakses iespējas.

Audzēkņi var attīstīt savus talantus dažādos pulciņos. Tehnikumā darbojas jauniešu amatierteātris “Dramis”, vokāli instrumentālais ansamblis “Bultas”, vokālais ansamblis, koris, deju kolektīvs, kartinga komanda un dažādi sporta pulciņi.

“Vidzemes uzņēmēju dienām 2018” Smiltenes tehnikums kopā ar skolas Alsviķu struktūrvienības pārstāvjiem gatavo dažādas radošas un interaktīvas aktivitātes, kurās nākamie audzēkņi varēs iepazīties tuvāk ar tehnikuma piedāvājumiem.

Atbildēsim uz viesus interesējošiem jautājumiem un palīdzēsim jauniešiem izvēlēties viņu interesēm atbilstošāko izglītības programmu. Apmeklētājus gaida darbošanās ar mini ekskavatoru “Case”. Demonstrēsim, kā tiek nolasīta mikročipa informācija. Pārsteigumus apmeklētājiem gatavo arī viesnīcu un restorānu programmu pārstāvji.

Latvijai ir vajadzīgi gudri un izglītoti jaunieši, kuri mīl savu zemi, lepojas ar tās kultūru un tradīcijām. Novēlam, lai katrs jaunietis atrod savu īsto skolu un no sirds priecāsimies par katru, kurš izvēlēsies kādu no Smiltenes tehnikuma piedāvājumiem! Tās visas ir darba tirgū pieprasītas profesijas. Ja mācīsieties – būs gan laba izglītība, gan darbs un atbilstošs atalgojums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri