Valmieras Ziņas

Smiltenes novads ir gatavs diskutēt par savas teritorijas robežu paplašināšanu

Smiltenes novada vadība ir gatava diskusijām par savas teritorijas robežu paplašināšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze.

“Mēs esam atvērti sarunām ar visiem kaimiņu novadiem par tālāko sadarbību, kuru vēlamies balstīt uz to, lai ikvienam iedzīvotājām būtu sasniedzami nepieciešamie pakalpojumi tuvāk savai dzīves  vietai – tie varētu būt aptuveni 40 km. Vēlamies redzēt  līdzvērtīgu skatījumu par Latvijas reģionu attīstību ilgtermiņā. Nekas uzreiz nemainīsies, tikai mērķtiecīgs darbs ļaus nodrošināt stabilu nākotni. Pārdomātas investīcijas ir izšķirošas ierobežota finansējuma apstākļos, tāpēc uzskatu, ka veidojot jaunas administratīvās teritorijas,  kopēji jāspēj saskatīt un vienoties par investīcijām, kuras nākotnē nes labumu visai teritorijai un iedzīvotājiem. Man ir bijusi iespēja strādāt Smiltenes novadā no tā izveidošanās pirmās dienas.  Šobrīd droši varu apgalvot, ka mūsu novada veiksmes stāsts balstās uz spēju mainīties, atrast kompromisus,  pieņemt drosmīgus lēmumus un būt mērķtiecīgiem it visā, ko mēs darām,“ pauda Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Smiltenes novada vadības pirmās sarunas plānotas ar Apes novada iedzīvotājiem Gaujienas kultūras namā 14.martā plkst.: 17:00.

2019.gada 5.februārī Ministru kabinets atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas gaitu, kas paredz, ka jauns administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums tiks apstiprināts līdz 2020.gada 1.jūnijam, lai nākamajās pašvaldību vēlēšanās, kas notiks 2021.gadā, iedzīvotāji varētu ievēlēt jauno pašvaldību deputātus.

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) vadītās valdības darba prioritātēm –  līdz 2021.gadam tiek īstenota vietējo pašvaldību reforma, apvienojot pašvaldības ilgtspējīgākās un ekonomiski spēcīgākās vienībās, kas spēj nodrošināt likumā minēto pašvaldību autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ziņojumā “Par turpmāko rīcību administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanai” minēts, ka 2018.gadā kritērijam par iedzīvotāju skaitu neatbilda jau 39 no 110 novadiem, divas republikas pilsētas, un kritērijiem atbilstoša attīstības centra nav 52 novados. Plānots, ka reformas pamatprincipi, likumprojekts “Grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā” un likumprojekts “Administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanas likums” tiks pieņemts līdz š.g. 1.jūnijam. Ministrija informē, ka likumprojektu apspriešana varētu notikt no jūnija līdz septembrim (ieskaitot), organizējot diskusijas ar pašvaldībām un iedzīvotājiem visā Latvijas teritorijā.

Kā informēja Marita Mūze, Smiltenes novads, kas tika izveidots 2009. gadā, 10 gadu laikā ir kļuvis par spēcīgu, ekonomiski aktīvu novadu. Starp 110 Latvijas novadiem, pēc attīstības indeksa, Smiltenes novads ieņem 27.vietu. Attīstītā uzņēmējdarbības vide spējusi izveidot stabilas darba vietas Smiltenes un apkārtējo novadu iedzīvotājiem, ko apstiprina arī tas, ka bezdarba līmenis novadā 2018.gada septembrī bija 2,9 % .

2018.gadā aptuveni 40 % no kopējā pašvaldības budžeta, pašvaldība ir novirzījusi infrastruktūras sakārtošanai, kā arī to turpinās darīt 2019.gadā. Sakārtota infrastruktūra ļauj pilnvērtīgi savu attīstību plānot uzņēmējiem, veidot jaunas darba vietas, jo tikai darba vietas Latvijas reģionos ļaus attīstīties ilgtermiņā. Smiltenes novadā ir otrs lielākais darbu vietu skaits Vidzemē, ka arī straujākais darba vietu skaita pieaugums pēdējos trijos gados.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 24 darba gadu pieredzi Latvijā Aicinām darbā KLIENTU – PĀRDOŠANAS KONSULTANTUS TU BŪSI LIELISKS KOMANDAS BIEDRS – ja komunikācija ar cilvēkiem Tev dod prieku; ja smaids un optimisms ir Tava vizītkarte; ja mācīties no profesionāliem pārdevējiem – konsultantiem un dalīties ar savu skatījumu Tev būtu interesanti; ja Tev ir „B„ kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto. MĒS PIEDĀVĀJAM : elastīgu darba grafiku (arī darbdienu vakaros); pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 700 līdz 3000 eiro bruto; iespēju strādāt savā reģionā; kvalitatīvu bezmaksas apmācību un atbalstu ikdienas darbā; vissvarīgākais – piedāvājam labu noskaņojumu un priecīgu kolektīvu, motivējošu kolēģi –vadītāju. DARBA PIENĀKUMI : iepazīstināt klientus ar produktu; izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; mācīties un augt kopā ar komandu. (klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst ) Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu : elita.juska@eastcon.lv līdz 12.07.2019.g. Pavadvēstulē, lūdzu, norādi : Kādus rezultātus savā dzīvē esi sasniedzis (nav svarīgi, kādā jomā ). Ar ko esi lepojies un ar kādām metodēm panāc rezultātu ikdienas darbībā. Lūdzu, uzraksti savus plānus karjerā tuvākajam gadam. Gaidīsim izsmeļošu un konkrētu pieteikumu no Tevis jau šodien! Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-12 Kontaktpersona: elita.juska@eastcon.lv

SIA "TOI TOI Latvija" savam kolektīvam aicina pievienoties: autovadītājs CE kategorija Valmiera (alga no 50 Eur Neto dienā) Pienākumi: Izbraukšana no Toi Toi Latvija bāzes Abula iela 1, Valmiera. Darba veikšanas reģionā ietilpst Vidzemes reģions. Izbraukt darba lapā norādīto maršrutu un veikt pārvietojamo tualešu apkopi, pārvietojamo tualešu uzstādīšanu/noņemšanu (tualetes svars līdz 100 kg, fizisks darbs). Tualešu apkope (tualešu apkopē ietilpst): fekāliju satura izsūkšana ar vakuumsūkni; tualetes apstrāde ar specializētu šampūnu un ķīmiju; tualetes kabīnes iekšpuses un ārpuses mazgāšana ar augstspiediena sūkni; ķīmiju uzpildīšana fekāliju rezervuārā; tualetes papīra un smaržu ievietošana tualetes kabīnē. Ievērot noteiktās procedūras attiecībā uz pārvietojamo tualešu apkopi, dokumentāciju un iekšējās kārtības noteikumiem. Darbs pasākumos bieži tiek veikts brīvdienās un nakts laikā. Uzturēt automašīnu tīru un kārtīgu. Prasības: CE kategorija. Pēc nepieciešamības gatavs strādāt arī brīvdienās, vēlu vakaros un agri no rītiem. Fiziski spēcīgs. Dodam priekšroku: Autovadītājam, kurš pārzina Vidzemes reģionu. Pieredze darbā ar vakuum-sistēmām; Piedāvājam: Atalgojumu: 50 EUR par dienu neto (pēc nodokļu nomaksas) par 20 darba dienām. no 21 dienas 100 EUR neto (pēc nodokļu nomaksas) par dienu. Visu darba veikšanai nepieciešamo aprīkojumu, tajā skaitā darba apģērbu; Stabilitāti un sociālās garantijas; Apmācības darba veikšanai; Ja Tevi ieinteresēja augstāk rakstītais, gaidīsim Tavu CV. Zvanīt, lūdzu, tikai darba dienās no 9:00- 17:00.Tālruņa nr. 26809681 Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Abula iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-19 Darba sākšanas datums: 2019-06-26 Kontaktpersona: Toms Miezītis

Mūsu partneri