Valmieras Ziņas

Smiltenes novads ir gatavs diskutēt par savas teritorijas robežu paplašināšanu

Smiltenes novada vadība ir gatava diskusijām par savas teritorijas robežu paplašināšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze.

“Mēs esam atvērti sarunām ar visiem kaimiņu novadiem par tālāko sadarbību, kuru vēlamies balstīt uz to, lai ikvienam iedzīvotājām būtu sasniedzami nepieciešamie pakalpojumi tuvāk savai dzīves  vietai – tie varētu būt aptuveni 40 km. Vēlamies redzēt  līdzvērtīgu skatījumu par Latvijas reģionu attīstību ilgtermiņā. Nekas uzreiz nemainīsies, tikai mērķtiecīgs darbs ļaus nodrošināt stabilu nākotni. Pārdomātas investīcijas ir izšķirošas ierobežota finansējuma apstākļos, tāpēc uzskatu, ka veidojot jaunas administratīvās teritorijas,  kopēji jāspēj saskatīt un vienoties par investīcijām, kuras nākotnē nes labumu visai teritorijai un iedzīvotājiem. Man ir bijusi iespēja strādāt Smiltenes novadā no tā izveidošanās pirmās dienas.  Šobrīd droši varu apgalvot, ka mūsu novada veiksmes stāsts balstās uz spēju mainīties, atrast kompromisus,  pieņemt drosmīgus lēmumus un būt mērķtiecīgiem it visā, ko mēs darām,“ pauda Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Smiltenes novada vadības pirmās sarunas plānotas ar Apes novada iedzīvotājiem Gaujienas kultūras namā 14.martā plkst.: 17:00.

2019.gada 5.februārī Ministru kabinets atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas gaitu, kas paredz, ka jauns administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums tiks apstiprināts līdz 2020.gada 1.jūnijam, lai nākamajās pašvaldību vēlēšanās, kas notiks 2021.gadā, iedzīvotāji varētu ievēlēt jauno pašvaldību deputātus.

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) vadītās valdības darba prioritātēm –  līdz 2021.gadam tiek īstenota vietējo pašvaldību reforma, apvienojot pašvaldības ilgtspējīgākās un ekonomiski spēcīgākās vienībās, kas spēj nodrošināt likumā minēto pašvaldību autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ziņojumā “Par turpmāko rīcību administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanai” minēts, ka 2018.gadā kritērijam par iedzīvotāju skaitu neatbilda jau 39 no 110 novadiem, divas republikas pilsētas, un kritērijiem atbilstoša attīstības centra nav 52 novados. Plānots, ka reformas pamatprincipi, likumprojekts “Grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā” un likumprojekts “Administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanas likums” tiks pieņemts līdz š.g. 1.jūnijam. Ministrija informē, ka likumprojektu apspriešana varētu notikt no jūnija līdz septembrim (ieskaitot), organizējot diskusijas ar pašvaldībām un iedzīvotājiem visā Latvijas teritorijā.

Kā informēja Marita Mūze, Smiltenes novads, kas tika izveidots 2009. gadā, 10 gadu laikā ir kļuvis par spēcīgu, ekonomiski aktīvu novadu. Starp 110 Latvijas novadiem, pēc attīstības indeksa, Smiltenes novads ieņem 27.vietu. Attīstītā uzņēmējdarbības vide spējusi izveidot stabilas darba vietas Smiltenes un apkārtējo novadu iedzīvotājiem, ko apstiprina arī tas, ka bezdarba līmenis novadā 2018.gada septembrī bija 2,9 % .

2018.gadā aptuveni 40 % no kopējā pašvaldības budžeta, pašvaldība ir novirzījusi infrastruktūras sakārtošanai, kā arī to turpinās darīt 2019.gadā. Sakārtota infrastruktūra ļauj pilnvērtīgi savu attīstību plānot uzņēmējiem, veidot jaunas darba vietas, jo tikai darba vietas Latvijas reģionos ļaus attīstīties ilgtermiņā. Smiltenes novadā ir otrs lielākais darbu vietu skaits Vidzemē, ka arī straujākais darba vietu skaita pieaugums pēdējos trijos gados.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “BEST WOOD Europa” aicina darbā apkures/ katlu KURINĀTĀJU. Darba apraksts: Apkures iekārtu apkalpošana, kurināšana. Sekot apkures iekārtu kontroles aparatūras rādītājiem saskaņā ar katlu ekspluatācijas noteikumiem un instrukcijām. Sekot apkures iekārtu armatūru, cirkulācijas sūkņu, dūmsūkņa, skursteņa un dūmvadu tehniskajam stāvoklim un to drošai ekspluatācijai. Veikt apkures iekārtu uzturēšanu pastāvīgā darba kārtībā. Fiksēt uzskaites datus reģistrācijas žurnālos. Prasības kandidātiem: Augsta atbildības sajūta. Apkures krāšņu/ katlu kurinātāja sertifikāts/operatora apliecība. Pieredze profesijā. Uzņēmums piedāvā: Stabilu darba vietu. Konkurētspējīgu atalgojumu. Daļēji apmaksātas pusdienas. Apmaksātus ceļa izdevumus no Valmieras. Ražotnes atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laika veids: maiņu darbs. Alga: EUR 4,25 bruto stundā (papildus piemaksas par apzinīgi veiktu darbu). Pieteikšanās: sūtīt CV norādi “Kurinātājs_Brenguļi” uz e-pastu bwe@bwe.lv līdz 2019.gada 27.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 24966076. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: APKURES /KRĀŠŅU KURINĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Zālītes, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pasta adresi bwe@bwe.lv, t. 24966076.

Mūsu partneri