Valmieras Ziņas

Šķīdoņa dēļ Valmieras apkārtnē 63 valsts grants autoceļu posmos noteikti masas ierobežojumi (1)

Pavasara atkušņa dēļ joprojām daudzviet uz grants ceļiem ir novērojams šķīdonis, kas rodas, kad grants seguma ceļu pamati ir ilgstoši pārmitrināti un zaudē savu nestspēju. Pateicoties sausam laikam situācija uz grants ceļiem Kurzemē uzlabojas, tomēr citos reģionos šķīdonis saglabājas un 948 grants autoceļu posmos ir ieviesti transporta masas ierobežojumi – pa tiem liegta satiksme kravas transportam, kura svars pārsniedz 10 tonnas. Sešu valsts autoceļu posmi šķīdoņa dēļ ir slēgti satiksmei, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

Visvairāk masas ierobežojumu ir Cēsu (116 ceļu posmos), Valmieras (63), Jēkabpils (60), Alūksnes (52), Madonas (51) un Limbažu (50) apkārtnē. Saraksts ar visiem posmiem, kuros ir ieviesti masas ierobežojumi, pieejams šeit. https://lvceli.lv/informacija-un-dati/#masas-ierobezojumi.

Plānojot braucienus reģionos, ir jārēķinās, ka pavasara atkušņa laikā braukšanas apstākļi uz grants ceļiem ir apgrūtināti. Pārmitrinātie ceļi vietām ir grūti izbraucami, tajos veidojas rises un iesēdumi. Daudzviet masas ierobežojumi ir ieviesti preventīvi, jo pārmitrinātos grants autoceļus sabojāt var ļoti ātri, to var izdarīt pat viens pārāk smags auto.

Slēgto posmu sakārtošanas darbi un satiksmes atjaunošana būs iespējama tiklīdz šie ceļi apžūs.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem valsts autoceļu tīklā aicina informēt, zvanot uz VAS Latvijas Valsts ceļi diennakts bezmaksas informācijas tālruni 8000 5555.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Jānis - 21.04.2018 Atbildēt

    Iemesls ir nevis laika apstākļi, bet ceļa uzturētājs. Grāvjus nav izracis. Bobslejisti greiderētāji.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri