Valmieras Ziņas

Skatuves atklāšanas svētki Viesturskolā

2018. gada 21. maijā, tautas teātra “Sprīdītis” 60. jubilejas gadā, uz vecās Viesturskolas skatuves tika nospēlēta pēdējā izrāde – Annas Brigaderes lugas “Sprīdītis” iestudējums.

Tad viesturiešiem uz laiku savu skatuvi nācās atstāt un doties “trimdā”. Plānotais nepilnu gadu garais pārtraukums izvērtās krietni ilgāks, savu “artavu” tam pielika arī Covid-19 pandēmija. Bez teātra šajā laikā “Sprīdīša” aktieri gan nepalika, izrādes tika spēlētas uz Valmieras 2. vidusskolas un Valmieras kultūras centra skatuvēm, arī viesizrādēs latviešu teātra dzimtenē Dikļos, Alūksnē, Galgauskā, Smiltenē, Piebalgā, pat Pēterburgā un Kauņas teātra festivālā.

2020. gada 22. septembris bija svētki visiem skolas teātra mīļotājiem. 12.c klases skolēni pirmo reizi kāpa uz renovētās Viesturskolas skatuves, lai skatītājiem rādītu “Alisi Brīnumzemē”. Bet, kur aktieri, tur neiztikt bez ticējumiem, amuletiem un citām rituālām izdarībām. Pirms izrādes, kā katrā jaunā vietā pieklājas, pa skatuvi tika ļauts pastaigāties pāris kaķiem, lai tie attīrītu telpas enerģētiku, izdzītu mošķus un nodibinātu labas attiecības ar mājas garu.

Pretvalstiski noskaņotā profesora Grifa un virējas Vardes lomu atveidotājs Roberts Briediņš atzīst, ka spēlēt uz Viesturskolas skatuves ir īpaši. Kaut arī Roberts viesturiešiem pievienojies tikai vidusskolas laikā un nezina, kāda bijusi sajūta uz vecās skatuves, viņš stāsta, ka skatuves gars joprojām ir labi jūtams, uz savas skatuves ir pavisam cita spēlēšana un arī uztraukums citāds.

Pēc izrādes notika jauno teatrāļu – 10. klases skolēnu – iesvētības. Teātra dalībniece Karīna Doroško saka, ka šī bijusi pirmā iespēja iepazīties ar 10. klašu skolēniem, redzēt viņus uz skatuves, pārbaudīt zināšanas par skolu, kopību, vienotību un izturību dažādos pārbaudījumos 90-to gadu stilā. Karīna uzslavēja “desmito” skaisto un dekoratīvo priekšnesumu, un viņa ir pārliecināta – šīgada jaunie teatrāļi “Sprīdīša” vārdu tālāk nesīs godam. Gan uz jaunās Viesturskolas skatuves, gan citur Latvijā un pasaulē!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums ar 2021.gada 1.septembri aicina darbā LATVIEŠU VALODAS UN LITERATŪRAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā. Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv

Mūsu partneri