Valmieras Ziņas

Sieviešu velosipēdu pasaule – ko un kāpēc izvēlēties?

Pēdējo gadu laikā kā Rīgas, tā citu Latvijas pilsētu ielas čum un mudž no sportot kārajiem velosipēdistiem – ar šo sporta veidu ik gadu aizraujas arvien vairāk un vairāk cilvēku, un tas ir tikai apsveicami.

Riteņbraukšana ir fantastisks palīgs, uzlabojot vispārējo fizisko formu. Tāpat tā nostiprina braucēja nervu sistēmu, pakāpeniski paaugstinot cilvēka noturību pret stresu. Ja arī Jūs esat pieļāvusi domu uzsākt regulāras velosipēdista gaitas, šis īsais sieviešu divriteņu ceļvedis Jums lieti noderēs sava īstā pilsētas vai lauku ceļu velodrauga meklējumos.

Pilsētvidei, aktīvam sportam vai tūrismam

Uz jautājumu, kā izvēlēties velosipēdu, nav vienas konkrētas atbildes. Īstā divriteņa izvēle ir pietiekoši sarežģīts process, tādēļ pirmā lieta, kurai nāksies pievērst nedalītu uzmanību, ir Jūsu vajadzībām un ieradumiem piemērotākais velosipēda veids. Sieviešu velosipēdi, līdzīgi vīriešu divriteņu modeļiem, iedalās vairākās kategorijās, to skaitā pilsētas, šosejas, tūrisma un kalnu velosipēdos.

Pilsētas velosipēdi būs lielisks variants tām sievietēm, kuras ikdienā visbiežāk pārvietojas pa urbānās pilsētvides ceļa segumiem, turklāt neveic pārāk garas un sarežģītas distances.

Runājot par šosejas un kalnu velosipēdiem, šie modeļi ir gana specifiski un lieliski kalpos aktīvu, un pietiekoši nopietnu velo sporta gaitu uzsākšanai.

Savukārt, kas attiecas uz tūrisma divriteņiem, šie transportlīdzekļi ir perfekti piemēroti velotūrisma entuziastēm. Atliek vien noteikt sev atbilstošāko divriteņa veidu un puse no lēmuma pieņemšanas jau ir aiz muguras!

Lietas, kurām pievērst uzmanību

Kad galvenais darbiņš ir paveikts, un piemērotākais sieviešu velosipēda veids ir izvēlēts, jāķeras klāt citiem faktoriem, kas būtiski ietekmēs Jūsu gala lēmumu, izvēloties sev atbilstošāko divriteņa modeli.

 Pastiprinātu uzmanību būtu ieteicams atvēlēt sekojošajiem plāna punktiem:

  • Velosipēdam pievienoto pārnesumu skaitam;
  • Velosipēda riteņu izmēram collās;
  • Divriteņa rāmja izmēram;
  • Transportlīdzeklim pievienoto bremžu veidam;
  • Velosipēda rāmja materiālam;
  • Divriteņa papildaprīkoja esamībai.

Taču, lai pārlieku nesarežģītu velosipēda izvēles procesu, jāiegaumē, ka, piemēram, lielāks pārnesumu skaits nodrošinās efektīvāku sarežģītākas pakāpes maršrutu pievarēšanu tajā skaitā došanos kalnos vai, mēģinot izbraukt līkumainus, vai pagalam nelīdzenus zemes ceļus.

Savukārt, pieskaroties velosipēda riteņu izmēram, būtu ieteicams orientēties apmērā no 27.5 līdz 29 collām, kas ir standarta variants – ideāli piemērots vairākumam sieviešu.

Ļaujieties arī jaunākās modes pieskārienam

Vai zinājāt, ka arī jaunākajai velosipēdu modei ir pietiekoši liela ietekme uz sieviešu velosipēdu sortimenta daudzveidību kā Latvijas, tā arī Eiropas tirgos? Straujā velokultūras attīstība, it īpaši pēdējo gadu laikā, ir atstājusi ievērojamu nospiedumu uz velo entuziastu prasībām tieši divriteņu vizuālajā noformējumā.

Pašmāju kontekstā lielu ievērību ir iemantojuši itin gaumīgie pilsētas velosipēdi, kas aprīkoti ar tādām papildu ērtībām kā velo groziņš un bagāžas nodalījums. Un tas vēl nav viss! Īpaši modīgām sieviešu kārtas pārstāvēm derētu aizdomāties par vienu no jaunākajiem velo pasaules trendiem, kas īpaši izceļ braucējas patriotisko noskaņu, proti, latvju spēka zīmju iekļaušana velosipēda rāmja dizainā.

Stilīgs, latvisks un gana efektīvs noformējums ikvienai braukt gribētājai, kas vēlas izcelties uz pilsētas un pārējo braucēju fona.

Kā veiksmīgi iegādāties velosipēdu internetā?

Brīdī, kad valstī un citur pasaulē valdošie koronavīrusa pandēmijas apstākļi ir ierobežojusi kā iedzīvotāju pārvietošanos, tā tirdzniecības vietās pieļaujamo apmeklētāju skaitu, kā viens no prātīgākajiem lēmumiem varētu šķist sava īstā velo drauga iegāde ar interneta starpniecību. Taču, kā to izdarīt veiksmīgi, bez liekām ķibelēm un nevajadzīgiem laika kavēkļiem? Galvenais ir stingra par un pret izsvēršana, balstoties uz visiem rakstā iepriekš minētajiem ieteikumiem.

Rūpīgi pārdomājot ikvienu no kritērijiem un atlasot sev, un savam augumam piemērotākos sieviešu velosipēdu modeļus, nošaut greizi ir gandrīz vai neiespējami. Turklāt, ja pēc velosipēda saņemšanas secināt, ka divriteņa stils vai, piemēram, sēdekļa ērtuma pakāpe nav gluži tas, ko bijāt iecerējusi, preci vienmēr ir iespējams atgriezt.

Sieviešu velosipēdi ikvienai gaumei

Zināt, ko vēlaties, taču nespējat piemeklēt Jūsu vēlmēm atbilstošu sieviešu velosipēdu klāstu tiešsaistes režīmā? Tikai bez uztraukuma! Velosipēdi interneta veikalā 220.lv ne tikai iegūs Jūsu simpātijas, bet arī iepriecinās Jūsu maciņu ar draudzīgām cenām un izdevīgiem piedāvājumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri