Valmieras Ziņas

Sieviešu velosipēdu pasaule – ko un kāpēc izvēlēties?

Lasīšanas laiks: 3 min

Pēdējo gadu laikā kā Rīgas, tā citu Latvijas pilsētu ielas čum un mudž no sportot kārajiem velosipēdistiem – ar šo sporta veidu ik gadu aizraujas arvien vairāk un vairāk cilvēku, un tas ir tikai apsveicami.

Riteņbraukšana ir fantastisks palīgs, uzlabojot vispārējo fizisko formu. Tāpat tā nostiprina braucēja nervu sistēmu, pakāpeniski paaugstinot cilvēka noturību pret stresu. Ja arī Jūs esat pieļāvusi domu uzsākt regulāras velosipēdista gaitas, šis īsais sieviešu divriteņu ceļvedis Jums lieti noderēs sava īstā pilsētas vai lauku ceļu velodrauga meklējumos.

Pilsētvidei, aktīvam sportam vai tūrismam

Uz jautājumu, kā izvēlēties velosipēdu, nav vienas konkrētas atbildes. Īstā divriteņa izvēle ir pietiekoši sarežģīts process, tādēļ pirmā lieta, kurai nāksies pievērst nedalītu uzmanību, ir Jūsu vajadzībām un ieradumiem piemērotākais velosipēda veids. Sieviešu velosipēdi, līdzīgi vīriešu divriteņu modeļiem, iedalās vairākās kategorijās, to skaitā pilsētas, šosejas, tūrisma un kalnu velosipēdos.

Pilsētas velosipēdi būs lielisks variants tām sievietēm, kuras ikdienā visbiežāk pārvietojas pa urbānās pilsētvides ceļa segumiem, turklāt neveic pārāk garas un sarežģītas distances.

Runājot par šosejas un kalnu velosipēdiem, šie modeļi ir gana specifiski un lieliski kalpos aktīvu, un pietiekoši nopietnu velo sporta gaitu uzsākšanai.

Savukārt, kas attiecas uz tūrisma divriteņiem, šie transportlīdzekļi ir perfekti piemēroti velotūrisma entuziastēm. Atliek vien noteikt sev atbilstošāko divriteņa veidu un puse no lēmuma pieņemšanas jau ir aiz muguras!

Lietas, kurām pievērst uzmanību

Kad galvenais darbiņš ir paveikts, un piemērotākais sieviešu velosipēda veids ir izvēlēts, jāķeras klāt citiem faktoriem, kas būtiski ietekmēs Jūsu gala lēmumu, izvēloties sev atbilstošāko divriteņa modeli.

 Pastiprinātu uzmanību būtu ieteicams atvēlēt sekojošajiem plāna punktiem:

  • Velosipēdam pievienoto pārnesumu skaitam;
  • Velosipēda riteņu izmēram collās;
  • Divriteņa rāmja izmēram;
  • Transportlīdzeklim pievienoto bremžu veidam;
  • Velosipēda rāmja materiālam;
  • Divriteņa papildaprīkoja esamībai.

Taču, lai pārlieku nesarežģītu velosipēda izvēles procesu, jāiegaumē, ka, piemēram, lielāks pārnesumu skaits nodrošinās efektīvāku sarežģītākas pakāpes maršrutu pievarēšanu tajā skaitā došanos kalnos vai, mēģinot izbraukt līkumainus, vai pagalam nelīdzenus zemes ceļus.

Savukārt, pieskaroties velosipēda riteņu izmēram, būtu ieteicams orientēties apmērā no 27.5 līdz 29 collām, kas ir standarta variants – ideāli piemērots vairākumam sieviešu.

Ļaujieties arī jaunākās modes pieskārienam

Vai zinājāt, ka arī jaunākajai velosipēdu modei ir pietiekoši liela ietekme uz sieviešu velosipēdu sortimenta daudzveidību kā Latvijas, tā arī Eiropas tirgos? Straujā velokultūras attīstība, it īpaši pēdējo gadu laikā, ir atstājusi ievērojamu nospiedumu uz velo entuziastu prasībām tieši divriteņu vizuālajā noformējumā.

Pašmāju kontekstā lielu ievērību ir iemantojuši itin gaumīgie pilsētas velosipēdi, kas aprīkoti ar tādām papildu ērtībām kā velo groziņš un bagāžas nodalījums. Un tas vēl nav viss! Īpaši modīgām sieviešu kārtas pārstāvēm derētu aizdomāties par vienu no jaunākajiem velo pasaules trendiem, kas īpaši izceļ braucējas patriotisko noskaņu, proti, latvju spēka zīmju iekļaušana velosipēda rāmja dizainā.

Stilīgs, latvisks un gana efektīvs noformējums ikvienai braukt gribētājai, kas vēlas izcelties uz pilsētas un pārējo braucēju fona.

Kā veiksmīgi iegādāties velosipēdu internetā?

Brīdī, kad valstī un citur pasaulē valdošie koronavīrusa pandēmijas apstākļi ir ierobežojusi kā iedzīvotāju pārvietošanos, tā tirdzniecības vietās pieļaujamo apmeklētāju skaitu, kā viens no prātīgākajiem lēmumiem varētu šķist sava īstā velo drauga iegāde ar interneta starpniecību. Taču, kā to izdarīt veiksmīgi, bez liekām ķibelēm un nevajadzīgiem laika kavēkļiem? Galvenais ir stingra par un pret izsvēršana, balstoties uz visiem rakstā iepriekš minētajiem ieteikumiem.

Rūpīgi pārdomājot ikvienu no kritērijiem un atlasot sev, un savam augumam piemērotākos sieviešu velosipēdu modeļus, nošaut greizi ir gandrīz vai neiespējami. Turklāt, ja pēc velosipēda saņemšanas secināt, ka divriteņa stils vai, piemēram, sēdekļa ērtuma pakāpe nav gluži tas, ko bijāt iecerējusi, preci vienmēr ir iespējams atgriezt.

Sieviešu velosipēdi ikvienai gaumei

Zināt, ko vēlaties, taču nespējat piemeklēt Jūsu vēlmēm atbilstošu sieviešu velosipēdu klāstu tiešsaistes režīmā? Tikai bez uztraukuma! Velosipēdi interneta veikalā 220.lv ne tikai iegūs Jūsu simpātijas, bet arī iepriecinās Jūsu maciņu ar draudzīgām cenām un izdevīgiem piedāvājumiem.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai  viesu uzņemšanas dienestā  ADMINISTRATORU/-I uz nenoteiktu laiku Mēs sagaidām: labas latviešu un angļu valodas zināšanas; teicamas iemaņas darbā ar datoru  augstu atbildības sajūtu, iniciatīvu un entuziasmu;  elastīgu domāšanu, spēju veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti;  vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu;  citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Tavi pienākumi: viesu uzņemšana;  zvanu pieņemšana, darbs rezervēšanas sistēmā;  rēķinu izrakstīšana;  maksājumu pieņemšana;  informācijas sniegšana. Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu; summēto darba laiku, darbu maiņās (arī nakts maiņās); dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā;  iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas;  studentiem viesmīlības jomā iespēja apvienot prakses vietu ar darbavietu;  atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā – 5.00 EUR/h (pēc pārbaudes laikā 6.00 EUR/h); darba vieta: viesnīca “Sports Hotel”, Vaidavas ielā 15, Valmierā, Valmieras nov. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu – monta.martinsone@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni: 25464433 Kontaktpersona: Monta Martinsone Informācija par viesnīcu: www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 30.06.2024. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-30 Kontaktpersona: Monta Martinsone

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai uz nenoteiktu laiku BROKASTU VIESMĪLI Galvenās prasības klandidātiem: augstu atbildības izjūta un precizitāte darbā; uzturēt tīru un kārtīgu darba vidi un aprīkojumu; higiēnas un paškontroles normu ievērošana un to kontrolēšana; spēja patstāvīgi plānot savu darba laiku; labas latviešu valodas zināšanas; angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Amata apraksts: plānot un organizēt viesu apkalpošanu brokastīs; organizēt pasūtījumu izpildi; pagatavot un sagatavot brokastu produkciju; nodarboties ar viesu uzņemšanu; pasūtīt produktus un citus materiālus, kontrolēt to izlietošanu un uzgalbāšanu; piedalīties saimniecības struktūrvienības darba organizēšanā; brokastu zāles un virtuves sagatavošana brokastīm. Piedāvājam: pilnas slodzes darbu; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; atalgojums: stundas tarifa likme pārbaudes laikā 4,50 EUR/h, pēc pābaudes laika 5.00 EUR/h (pirms nodokļu nomaksas); summēto darba laiku, darbu maiņās (06.00-14.30); dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; darba vieta: viesnīca "Sports Hotel", Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras novads. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu –egita.kise@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstule. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni +371 25464433 Kontaktpersona Egita Ķīse, Informācija par viesnīcu www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 30.06.2024. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-30 Kontaktpersona: Egita Ķīse

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola ar 2024.gada 1.septembri aicina darbā datorikas skolotāju uz nenoteiktu laiku (10 kontaktstundas nedēļā). Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • sniegt individuālu un diferencētu atbalstu izglītojamajiem mācību priekšmetā; • veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; • sekot līdzi jaunākajām tendencēm pedagoģijas nozares attīstībā; • izstrādāt piedāvājumu mācību priekšmeta, skolas radošai un inovatīvai izaugsmei; un ja Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 28.jūnijam e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 20364920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-28 Kontaktpersona: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv 20364920

Mūsu partneri