Lasīšanas laiks: 6 min
Pirms apkures sezonas neapskaužamā situācijā nonākuši Valmierā, Annas ielā 6 dzīvojošie cilvēki. Saņemot no SIA “Valmieras ūdens” paziņojumu, ka šī nama parādsaistības par ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumapgādes pakalpojumiem ir vairāk nekā 27 tūkstoši eiro, atklājies fakts, ka mājas apsaimniekotājs SIA “Saimniecība 24” jau ilgstoši nav norēķinājies ar SIA “Valmieras ūdens” par sniegtajiem pakalpojumiem, lai gan no iedzīvotājiem nauda ir saņemta. Kā teikts SIA “Valmieras ūdens” paziņojumā, ja netiks veiktas rīcības parādsaistību segšanai, uzņēmumam ir tiesības pārtraukt pakalpojumu sniegšanu.
Kā informēja viena no mājas iedzīvotājām, kuras vārdu datu aizsardzības nolūkos neatklāsim, ir izveidota jauna biedrība “Annas iela 6”, kura plāno pārņemt nama apsaimniekošanu. Tās izplatītajā paziņojumā aicināts pārtraukt veikt maksājumus SIA “Saimniecība 24” un pārskaitīt tos uz biedrības kontu. Taču daļai iedzīvotāju nav uzticības arī topošajam apsaimniekotājam.
“Uz topošā apsaimniekotāja ierosinājumu neatsaucos un samaksāju vēl esošam apsaimniekotājam, tā kā līgums vēl ar to, bet zinu, ka daudzi jau maksāja jaunajam apsaimniekotājam, par kuru arī ir lielas šaubas – pats nebija noslēdzis vēl līgumu ar “Valmieras ūdeni”, bet prasa naudu… Godīgi sakot ir liels haoss un cilvēki ir neziņā, kā arī jūtas neaizsargāti, kamēr lielie uzņēmumi jau sen sadalījuši mūsu naudu.
Es kā dzīvokļa īpašniece maksātu kaut šodien pa taisno “Valmieras ūdenim” visus rēķinus, bet ar mani kā fizisko personu “Valmieras ūdens” neslēdz līgumu, tikai caur apsaimniekotāju, bet kur tad ir mana vaina, ja maksāju apsaimniekotājam, bet draud vienalga atslēgt pakalpojumu?
Kurš aizstāvēs iedzīvotājus šādā situācijā? Katram jāiet uz tiesu, jāiesūdz “Saimniecība 24”? Nez vai Annas 6 pensionāriem pietiks naudas tādām darbībām. Kur “Valmieras ūdens” bija jau agrāk, kāpēc pie pirmajiem 1000 eiro neuzsāka piedziņu no “Saimniecības24?” jautā Annas ielas 6. nama iedzīvotāja.
Jāpiebilst, ka SIA “Saimniecība 24” ir ne tikai palikusi iedzīvotājiem parādā par SIA “Valmieras ūdens” neveiktajiem maksājumiem, bet arī aptuveni 14 tūkstošu eiro, ko iedzīvotāji sakrājuši iekšpagalma remontam.
SIA “Valmieras ūdens” valdes priekšsēdētājs Indulis Frišfelds portālu “Valmieras Ziņas” informēja:
“SIA “Valmieras ūdens” sadarbības līgums noslēgts ar daudzdzīvokļu nama apsaimniekotāju SIA “Saimniecību 24”, balstoties uz iedzīvotāju sniegto pilnvarojumu, kā to paredz valsts likumdošana. Veidojoties nenokārtotām parādsaistībām, tika noslēgta vienošanās par pakāpenisku parāda atmaksu, taču diemžēl šobrīd minētais dokuments ir atsaukts, jo SIA “Saimniecība 24” neveica noteiktajā laikā paredzētās iemaksas. Tā kā situācija neuzlabojās, saglabājam tiesības vērsties pret minēto uzņēmumu un ierosināt tā maksātnespēju likumā noteiktajā kārtībā.
Līgums ar jauno, iedzīvotāju pilnvaroto nama apsaimniekotāju ir noslēgšanas procesā, bet vēl nav parakstīts.”
Savukārt biedrības “Annas iela 6” izplatītajā paziņojumā, ko parakstījis Sergejs Čugunovs, ir teikts, ka uz biedrības vārda no šī gada 1.septembra ir noslēgti jauni līgumi ar SIA ZAAO, AS “Latvenergo”, AS “Swedbank” par kredīta pārfinansēšanu, kā arī par zemes nomu ar tās īpašnieci. Ar SIA “Valmieras ūdens” nav izdevies vēl noslēgt līgumu, jo biedrība nepiekrīt tā nosacījumiem, tā kā līgumā ir ietverts iepriekšējā apsaimniekotāja parāds, kas uz 1. septembri jau ir EUR 29146,22.
Biedrība ir sazinājusies ar SIA “Saimniecība 24” valdes locekli Dzintaru Kraukli, aicinot apmaksāt parādu SIA “Valmieras ūdens” un uz jaunā apsaimniekotāja kontu pārskaitīt mājas uzkrājumu EUR 13885,14. Dz. Krauklis atbildējis, ka uzkrājumu nepārskaitīs, bet varot ar tā daļu piedalīties pagalma labiekārtošanas darbos. Tāpat viņš informējis, ka plānojot pats iesniegt SIA “Saimniecība 24” maksātnespēju.
Biedrība, konsultējoties ar juristu, ir uzzinājusi, ka SIA “Valmieras ūdens” ir tiesīgs pieprasīt iepriekšējā pārvaldnieka nenomaksāto parādu un vērsties pret dzīvokļa īpašniekiem, taču dzīvokļu īpašnieki var apvienoties un vērsties tiesā pret SIA “Saimniecība 24”. Tiesa prasību noteikti apmierinās, jo iedzīvotāji ir jau norēķinājušies par sniegtajiem pakalpojumiem, tikai pārvaldnieks nav godprātīgi pildījis savas saistības.
Biedrības pārstāvis gan secina, ka, izpētot SIA “Saimniecība 24” situāciju, var spriest, ka tiesas spriedumam nebūs seguma – nebūs no kā piedzīt finansiālos zaudējumus gan par neveiktajiem maksājumiem SIA “Valmieras ūdens”, gan par mājas uzkrājumu.
SIA ”Saimniecība 24” valdes loceklis Dzintars Krauklis portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja:
“Diemžēl uzņēmums nespēj norēķināties ar valsti un segt rēķinus ar pakalpojumu sniedzējiem, jo ilgu gadu laikā veidojusies un palielinājusies iedzīvotāju parādu summa par komunālajiem maksājumiem, kā arī nepietiekoši bijuši gūtie ienākumi no apsaimniekošanas maksas.
Uzņēmums aktīvi strādājis ar nemaksātājiem, lai atgūtu parādus, bet tiesas procesu ilgums, un pēc tam līdzekļu atgūšana, bieži vien ir beigusies ar bezcerīgi piedzenamu parādu. Zema apsaimniekošanas maksa ir rezultējusies ar iespēju samaksāt darbinieku algas, bet nav bijusi iespēja samaksāt aprēķinātos nodokļus valstij, turklāt gadu no gada nodokļu slogs uzņēmumam ir tikai pieaudzis.
Daļēju punktu pielika arī COVID-19 ietekme, kas tā jau trauslo uzņēmuma naudas plūsmu ietekmēja negatīvi un vēl vairāk samazināja uzņēmuma dzīvotspēju, tādēļ palielinot uzņēmuma zaudējumus. Varu pilnīgi noteikti apgalvot, ka naudas līdzekļus neesmu piesavinājies, par ko esmu dzirdējis kā spekulācijas pēdējo nedēļu laikā. No savas puses esmu gatavs tālāk sniegt visu informāciju maksātnespējas administratoram, kas noteikti daļu naudas varēs atgūt maksātnespējas procesā.
Ņemot vērā visu iepriekš minēto, man kā uzņēmuma vadītājam, ir pienākums sniegt maksātnespēju, jo ne fiziski, ne morāli nevēlos šādu uzņēmējdarbības stilu piekopt.”
Lai neizveidotos līdzīgas situācijas arī citos namos, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina dzīvokļu īpašniekus kontrolēt pilnvaroto pārvaldnieku saistības ar pakalpojumu sniedzējiem.
Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece informēja, ka
astoņu Valmieras un trīs Burtnieku novada Valmiermuižas daudzdzīvokļu dzīvojamo namu pārvaldnieks SIA “Saimniecība 24” nav nokārtojis parādsaistības ar SIA “Valmieras ūdens” par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem. Tāpēc Valmieras pilsētas pašvaldība aicina dzīvokļu īpašniekus sasaukt māju sapulces ar SIA “Saimniecība 24” pārstāvja dalību, lai noskaidrotu, kādas ir SIA “Saimniecība 24” saistības pret komunālo pakalpojumu sniedzējiem un konkrētās daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašniekiem.
Dzīvokļu īpašniekiem pirms sapulces ir tiesības pieprasīt un saņemt no SIA “Saimniecība24” informāciju par izdevumiem, saistībām un citiem jautājumiem. Savukārt pārvaldītājam ir pienākums vismaz vienu reizi gadā rakstveidā sniegt pārskatu, tai skaitā, par pārvaldniekam nodoto finanšu līdzekļu un mantas izlietošanu, parādiem un maksājumu saistību izpildi.
Valmieras pilsētas pašvaldība dzīvokļu īpašniekiem nodrošinās nepieciešamās konsultācijas par māju apsaimniekošanas jautājumiem. Kontaktinformācija saziņai Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma pārvaldē, e-pasts: ilmars.eglitis@valmiera.lv, 20220247.
Valmieras pilsētas pašvaldība aicina daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekus rūpīgi sekot līdzi savu pilnvaroto māju pārvaldnieku pienākumiem attiecībā pret dzīvokļu īpašniekiem.
Saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku pilnvarojumu SIA “Saimniecība 24” apsaimnieko kopumā 11 daudzdzīvokļu namus Valmieras pilsētā un Burtnieku novada Valmiermuižā. SIA “Valmieras ūdens” nodrošina centralizētu ūdensapgādes, kanalizācijas, kā arī siltumapgādes pakalpojumu 213 daudzdzīvokļu namiem.
Saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, dzīvokļu īpašniekiem ir tiesības izvēlēties un ar līgumu pilnvarot nama pārvaldnieku. Dzīvokļu īpašnieku un māju pārvaldnieku pienākumus un pārvaldīšanas principus nosaka “Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums”. Savukārt pašvaldības funkcija ir organizēt iedzīvotājiem komunālos pakalpojumus neatkarīgi no tā, kā īpašumā atrodas dzīvojamais fonds.
Nams Garā ielā 2 tieši tādā pašā situācijā…parāds 11000
Viestura laukums 8 arī ir tieši tādā pašā situācijā
A ko Jūs, ļaudis, visu laiku gulējāt?
Iedzīvotāji maksā nevis guļ,diemžēl,,Valmieras Ūdens,, ir pieļāvis šo lielo patvaļu no ,,Saimniecības 24,,
Jāsāk kriminālprocesu pret Valmieras ūdens valdi par krāpšanu.
Tas, ko Frišfelds iespējams īstenojis kopā ar Saimniecību, izskatās pēc kopīgās afēras.
Runāsim atklāti, tā izskatās.
Garā ielā 2 mājas vecākā strādā nevis iedzīvotāju ,bet Saimniecības 24 labā,visi paziņojumi no pašvaldības un Valmieras ūdens tiek norauti,lai iedzīvotāji nav informēti.
Vairāk kā 3 gadus dzīvoju šai mājā,nevienā sapulcē netika nekas tāds pieminēts,par šāda veida parādu. Mums dikti lielāka summa,nesaprotu,kāpēc Valmieras ūdens to pieļauj un,cik ilgā laikā tas izveidojies. No Saimniecības24 atbildes netiek sniegtas.
Par Viesturlaukuma 8 iet runa
tu vairs nezini, ko lai noskaidro, pleisteišon ir, visas trasītes nēdforspīd nav izbrauktas, jo kolinmakreij ir inčīgāks, sievietes par tevi interesējs tikai tad, kad izskatās, ka tu nestrādā, vai arī esi kautko nočiepis, nē tas nav saistīts ar viskiju no veikala punskatsrītsvakarspēcpustdienapustdienas, un tad kādu dienu domā iepazīties ar sievieti, viņa saka nezinu, es viņai saku, tad jūs, kad adat zeķes, jūs adat, lai ir silti, viņa atbild nē es nesaprotu, nu neko piezvaniju jankam, janka neceļ, izrādās kaimiņiem nezvana, bet pieiet klāt un saka, kur tev telefons, ka nevar sazvanīt, un tā radās leģendas, teikas un nostāsti
Tāds Krauklim biznesa stils. Uzmest, apčakarēt, nesamaksāt. Nav jau pirmā reize!
Iedzīvotāju naudas izsaimniekošana.
Latvijas republikas garā , pirms apkures sezonas sākuma tracināt tautu . Kur tad ūdens vīŗi bija jūnijā , jūlijā ? Savs vārds būtu jāsaka pilsētas domei ar . Viņai taču tajā ūdens SIA ir kapitāldaļas .Tauta būs vajadzīga tik pirms vēlēšanām?
Iespējams, Krauklim kopīgs biznesa plāns ar Valmieras ūdeni. Šeit tiešām būtu darbs knābim – cietušie informējiet knābi un lūdziet palīdzību. Naudu protams neatgūsiet, bet kādam par to būtu jāsēž.
Šis, apsaimniekotājs Saimniecība24, arī ir vairākas mājas apkrāpis. Vajadzētu cietumā tādam sēdēt. Krāpnieks Dzintars Krauklis
Vai Krauklis naktīs var pagulēt-apkrāpis pensionārus, cilvēkus kuri godīgā ceļā pelnījuši savas pārsimts eiro algas.Taisnīgu tiesu!
Iedzīvitājiem arī jāuzņemas atbildība,ja pārvaldiece strādāja Saimniecības 24 labā,tad kādēl Jūs kā iedzīvotāji necēlāt trauksmi par mājas vecākās nomaiņu,tad kad mēs sapratām,kas tas ir par putnu,ātri tikām vaļā,un atguvām visu savu apsaimniekošanas naudu
Gribēju teikt,mājas vecākā
Tā taisnoties spēj tikai Saimniecība 24, tās mājas, kuras laikus paspēja aizbēgt no Saimiecības 24, kaut tas nebija viegli un nodibināja savas biedrības, spēj visu samaksāt un vēl paliek nauda. Šinī gadījumā Annas 6 dzīvokļu īpašniekiem nav jāmaksā parāds, bet jāpanāk, lai biedrības priekšsēdētājs sasauc sapulci un iesniedz tiesā prasību pret Saimniecību 24, jo pēc Statūtiem visiem dzīvokļu īpašniekiem jābūt lemt tiesīgiem, valdes priekšēdētājs nedrīkst izlemt par šiem parādiem viens, cik noprotu biedr;ibas priekšsētājam saistība ar Saimniecību 24, tad jau jāpalīdz.
Saimniecība 24 jau septembrī paspējuši veikt izmaiņas. Dalībnieki vairs nav Kraukļi, bet pati Saimniecība24.
Pārsteidzoši, ka šoreiz vēl nav “bomzim” pārrakstīts uzņēmums.
Tikai tiesā un tā nav vienīgā adrese vēl zinu, ka Rīgas iela 5 turpat 10,000 eur.
T’D
Tāda zagļu banda Valmierā vēl nav pieredz
eta
Tāda zagļu banda Valmierā vēl nav pieredzēta!Diemžēl es arī dzīvoju Annas 6,visu esmu samaksājusi.lai kungi varētu labi padzīvot un saņemt labas algas.
DARĪSIM VISU LĪDZ GALAM! Tā sola Saimniecības 24 vadītājs Dzintars Krauklis. Viņaprāt, Valmiera ir pārāk maza pilsēta, lai te strādātu vienai dienai — ja te biznesā sasmērēsies, tad atmazgāties ir principā neiespējami. (www.eliesma.lv 26.Februāris, 2013)…
Dzintaram ticēt nevar. Viņš apsaimniekoja arī reiz māju Rīgā Eizenšteina ielā 31 kamēr viņu patrieca. Shēma bija tāda ka arī tur piesavinājās uzkrājumu ~14000EUR apjomā. Un pats labākais shēmā bija, ka mājas vecākā izrāīijās Saimniecība 24 darbiniece, kas piesedza Dzintariņu un kāsa naudu no īpašniekiem. Veiksmi piekrāptajiem tiesvedībā, bet Latvijas tiesu sistēmā pat balts izrādās melns.
Šis ir Konkurences padomes jautājums par privāto komersantu darbību un aizsardzību tirgū – komunālo un atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu jomā. Iedzīvotājiem būtu jāvēršas Konkurences padomē ar savām sūdzībām par privātā operatora spēju sniegt pakalpojumu.
Strādāju mājas siltināšanas darbos Krišjāņa Voldemāra ielā mājā kas atradās pie baznīcas, ko vadīja Dzintara Kraukļa firma kā pašnodarbinātais (kas ir nelikumīgi manā nozarē), bet tiku apkrāpts, jo alga par paveikto darbu netika samaksāta. Biju jau samierinājies ar visu, laiks rit…Tagad pēc visām šīm aktivitātēm, domāju taisnība tomēr uzvarēs! Noziedznieks sēdēs cietumā!
Nekur viņš nesēdēs. Tiks attaisnots dēl iedzīvotāju maksātnespējas un Covida. Visi īpašumi sen norakstīti uz radiem.100 punktu. Paņemt nav ko. Tikai kur skatījās dome -? Tur laikam kāds draugs no deputātiem sēž un piesedz.
Piekrītu Romkam. Krauklis dzīvo nost. Laikam jaunu māju būvees, bedre jav vasarā izrakta.