Valmieras Ziņas

Sestdien Strenčos izcēlies ugunsgrēks divstāvu dzīvojamā mājā

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 12. februāra plkst. 6.30 līdz 15. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 18.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur vienstāva noliktavā dega skaidas 5m2 platībā. Plkst. 20.30 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 4.43 tika saņemts izsaukums uz Pulkveža Zemitāna ielu Strenčos, kur dega divstāvu dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēka un tās jumts deg ar atklātu liesmu 250m2 platībā, jumts ir iebrucis. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Ugunsgrēkā gāja bojā kaķis. Notikuma vietā strādāja 11 ugunsdzēsēji glābēji no Strenčiem, Smiltenes un Valmieras. Notikumam bija piesaistītas trīs autocisternas. Plkst. 9.16 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Sestdien plkst.14.34 tika saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Gulbenē, kur daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā pie krāsns deg malka 2m2 platībā. No ēkas pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies astoņi cilvēki, vēl vienu cilvēku evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Plkst.15.46 ugunsgrēks tika likvidēts. Dzīvoklī, kur bija notikusi ugunsnelaime, dūmu detektors bija uzstādīts. Notikuma vietā strādāja septiņi Gulbenes ugunsdzēsēji glābēji.

VUGD atgādina, ievērojiet piesardzību kurinot krāsnis! Parūpējieties, lai malka un citi degtspējīgi priekšmeti atrastos drošā attālumā no krāsns.

Svētdien plkst. 16.20 tika saņemts izsaukums uz Lāču ielu Cēsīs, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā atkritumu tvertnē plastmasas maisā dega ogles un sodrēji 1m2 platībā. Plkst. 16.37 ugunsgrēks tika likvidēts.

Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātu apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji saņēma četrus izsaukumus, kur māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Skolas ielu Alūksnē, Beverīnas novada Kauguru pagastu, Madonas novada Praulienas pagastu un Pulkveža Brieža iela Strenčos. VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Vakar plkst. 14.03 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumus uz Lielā Ezera ielu Alūksnē, kur blakus divstāvu dzīvojamai mājai jūtama gāzes smaka. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja ēku, kurā gāzes smaka nebija jūtama, kā arī aizgrieza ārpuse ēkas esošos gāzes balonus un noslēdza gāzes pievadu ēkai. Informācija tika nodota atbildīgajiem dienestiem. Plkst. 15.01 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Piektdien Priekuļu novada Liepas pagastā ugunsdzēsēji glābēji izcēla vircas bedrē iekritušu mājlopu.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 159 izsaukumus –  50 uz ugunsgrēku dzēšanu, 74 uz glābšanas darbiem, bet 35 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri