Valmieras Ziņas

Septembra sākumā notiks vērienīgie Kokmuižas svētki

Lasīšanas laiks: 6 min

Turpinot iedzīvināt leģendām bagāto Kocēnu novada kultūrvēsturisko mantojumu, 6. un 7. septembrī Kocēnu novada Kocēnos jau piekto reizi notiks atjaunotie Kokmuižas svētki. Pasākuma tēma šogad ir “Leģendas atdzimšana” un tās satikšanās ar mūsdienu pasauli. Pavisam drīz no jauna atdzims leģendārais Kokmuižas brūzis, kas savulaik bija varenākā lauku alus darītava Vidzemes guberņā. Tajā tapa Eiropā iecienītāko veidu ali, un šobrīd noslēgumam tuvojas brūža atjaunošanas darbi, lai leģendāro alu pēc 80 klusēšanas gadiem atkal brūvētu Kokmuižā.

Kokmuižas svētki sāksies piektdien, 6. septembrī, un, kā ierasts, tos ieskandinās braucošais Kocēnu pūtēju kvintets, aicinot viesus no tuvākas un tālākas apkaimes doties uz Kokmuižu. Piektdienas vakarā plkst. 19.30 Kokmuižas ezeriņā uz īpaši koncertam pielāgota plosta uzstāsies virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš. Pēc koncerta plkst. 20.30 promenādei otrpus esošajā dīķī svinīgi atklās strūklaku, tādējādi papildinot labiekārtoto Kokmuižas pils kompleksu ar vēl vienu vides objektu, kas izdaiļos apkārtējo ainavu un priecēs Kokmuižas iedzīvotājus un viesus. No plkst. 19.00 līdz plkst. 21.00 būs iespēja doties izbraucienos ar laivu, savukārt no plkst. 21.30 nesteidzīgi baudīt brīvdabas kino – Rīgas Kinostudijas mākslas filmu “Svešais”, kurā vienā no lomām ir leģendārā Zilākalna Marta, un vienu no jaunākajām latviešu kino dokumentālajām filmām – Kaspara Rogas režisēto “Meklējot Mr. Kauliņu”. Par spirdzinošiem dzērieniem rūpēsies Valmiermuižas alus darītava.

Sestdien, 7. septembrī, svētki sāksies plkst. 11.00, un pasākumu norises teritorija būs gana plaša, aptverot vēsturisko Kokmuižas pils kompleksu un tā apkārtni.

Vēsturiskā Kokmuižas brūža atdzimšana

Svētku centrālais notikums būs vēsturiskā un leģendām bagātā Kokmuižas brūža atdzimšana. Lai gan autentiskā Kokmuižas alus darītavas ēka pēc II Pasaules kara nav saglabājusies, aizvadīto piecu gadu laikā, aktīvi strādājot un piesaistot investīcijas no Eiropas Savienības struktūrfondu un pašvaldības budžeta līdzekļiem vairāk nekā pusotra miljona apmērā, Kocēnu novada pašvaldība ir atgriezusi vēsturisko spozmi vienai no Kokmuižas kompleksa ēkām, lai nākošajā gadā tajā darbu uzsāktu Kokmuižas brūzis. Kokmuižas svētkos plkst. 12.00 pie brūža ēkas, klāt esot Kocēnu novada domes priekšsēdētājam Jānim Olmanim un “Valmiermuižas alus” saimniekam Aigaram Ruņģim, notiks svinīgā atslēgu nodošana, ko papildinās YAMAHA Mūzikas skolas audzēkņu muzikālais priekšnesums. Ikvienam svētku apmeklētājam būs iespēja izstaigāt atjaunotās ēkas pirmo stāvu, iepazīt jauno Kokmuižas brūža tēlu, izzināt Kokmuižas alus darītavas vēsturi, degustēt Kokmuižas brūvējumus un aplūkot Jāņa Birkmaņa, Ainas un Anta Bergu ģimenes alus kausu kolekciju izstādes.

Svētkus bagātinās daudzveidīga mūzikas programma

Sestdiena, 7. septembris, sāksies ar Kocēnu novada pašdarbības kolektīvu sasaukšanos Kokmuižas promenādē uz lielās skatuves, tajā piedalīsies Dikļu pūtēju orķestris, Kocēnu pamatskolas skolēnu deju kolektīvi “Saulītes” un Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Savieši”. Uz lielās skatuves plkst. 14.00 sāksies Kocēnu novada jauktā kora “Imera” koncerts, kurā izdziedās mūziķa un dzejnieka Valda Atāla dziesmu programmu “Lai sadera dvēselītes”.

Jau zināmu un arī ne tik plaši izskanējušu jauno mūziķu priekšnesumus intīmākā gaisotnē no plkst. 12.30 būs iespēja baudīt Kokmuižas dārza koncertos pils parterī – uzstāsies Tīna Šipkēvica, Lauris Valters, Laura un Renārs Duo, Emīlija Kate Tomsone un Pauls Ēriks Skujiņš.

Dienas noslēdzošo daļu plkst. 18.00 ar koncertu uz lielās skatuves ieskandinās džezfanka apvienība “Very Cool People” un Evilena Protektore, savukārt plkst. 19.30 svētku kulminācijā leģendāro dziesmu programmu izpildīs Antra Stafecka, Igo un Ivo Fomins ar pavadošo mūziķu grupu. Pēc koncerta uz dejām aicinās grupa “Vintāža”.

Svētkos neiztikt bez Muižas tirgus un aktivitātēm gan maziem, gan lieliem

Kā ierasts, neatņemama Kokmuižas svētku sastāvdaļa ir Muižas tirgus, ko šogad papildinās gardēžu tūrisma ceļa “Livonijas garša” tirgotāju labumi. Muižas tirgus placī dažnedažādas vērtīgas, garšīgas, sadzīvē un atpūtā noderīgas lietas piedāvās amatnieki un mājražotāji (pieteikšanās dalībai tirdziņā līdz 2. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu www.kocenunovads.lv).

Muižas tirgu ar dažnedažādiem – muižas laikos zināmajiem un izdomas bagātajiem, dažādu garšu labumiem papildinās arī gardēžu tūrisma ceļa “Livonijas garša” tirgotāji. Tirgus laukumā viesmīlības pieturvietu saimnieki aicinās iegādāties jau iecienītus labumus: maizi, medu, kūpinājumus, dažādus sierus, spēcinošus smiltsērkšķus, alu, vīnus un uzlējumus. Apmeklētāji varēs arī lūkoties pēc kāda pārsteidzošāka “atraduma”. Gardēžu tūrisms ceļa “Livonijas garša” tirgotāju dalība Kokmuižas svētku tirgū tiek nodrošināta “Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam” līdzfinansēta projekta “Livonijas kulinārajā mantojumā balstīta tūrisma produkta izveide un popularizēšana” (“Livonijas kulinārais ceļš”) ietvaros.

Jāatzīmē, ka par svētku apmeklētāju labsajūtu rūpēsies vairāki ēdinātāji un atspirdzinājumu tirgotāji.

Visas dienas garumā sev tīkamu nodarbi Kokmuižas pils kompleksa teritorijā varēs atrast gan mazi, gan lieli – izjādes ar Zirgaudzētavas “Kocēni” zirgiem, izbraucieni ar laivu, Kokmuižas promenādes lapenē norisināsies sapņu ķērāju meistarklase kopā ar Judīti Bukšu, izklaides ar ūdensbumbām piedāvās veikparks “Rancho”, šīs sadaļas neatņemama sastāvdaļa arī šajos svētkos būs Kocēnu 38. skautu vienības aktivitātes, būs atvērta Turies.lv virvju trase, sporta laukumā bērnus gaidīs piepūšamās atrakcijas un citas aktivitātes.

Plkst. 14.00 un plkst. 16.00 ikviens aicināts doties pastaigā pa Kokmuižas teritoriju kopā ar gidu Tomu Treimani, lai izzinātu aizraujošus faktus par senatnīgo un noslēpumaino Kokmuižu. Pulcēšanās informācijas punktā, kas būs izvietots autobusu pieturvietā “Kocēni”. Informācijas punktā ikvienam būs iespēja iegūt interesējošo informāciju par svētku norisēm, kā arī iegādāties Kocēnu novada pašvaldības izdotās grāmatas – Jāņa Kalnača “Kokmuiža un tās alus darītava” un Inetas Amoliņas “Liktenis, mājas, cilvēki. Kocēnu novada personības.”. Savukārt atmiņas par Kokmuižas svētkiem būs iespēja iemūžināt vēsturiskā fotostūrītī Kokmuižas pils parterā, kur no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00 darbosies fotogrāfe Laura Strautiņa.

Kokmuižas pilī mīsies teātra māksla un virtuālā realitāte

Kokmuižas pils lielajā zālē plkst. 12.30 būs iespēja noskatīties Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” jaunāko iestudējumu – latviešu dramaturga Jāņa Anerauda neTikumu nemainības komēdiju “Grēku grāmata”. Komēdijas pamatu veido notikums kādā Patērētāju biedrībā, kuras direktoram dzimšanas dienā tiek pasniegta nezināma autora sarakstīta “Grēku grāmata”, kas saduļķo līdz šim rimto aizkulišu shēmām caurvīto biedrības dzīvi. Lai arī luga “Grēku grāmata” sarakstīta 1956. gadā, tā nav zaudējusi tēmas aktualitāti – šeptmanība un veiklu shēmu izmantošana pašlabuma gūšanai ir bijusi aktuāla kā padomju laikos, tā arī mūsdienās.

No plkst. 13.00 līdz plkst. 19.00 Kokmuižas pils pirmajā stāvā Vidzemes Augstskola piedāvās interesentiem izmēģināt spēkus kordiriģēšanā. Virtuālās un papildinātās realitātes risinājums #izlīdziVītolam ļaus uzzināt, kā tas ir – diriģēt Jāzepa Vītola skaņdarbu “Gaismas pils”.

Kokmuižas svētkus vadīs radio un TV personība Jānis Romanovskis.

Pasākuma apmeklējums: bez maksas.

Svētkus organizē Kocēnu novada pašvaldība. Pašvaldības interneta mājaslapā www.kocenunovads.lv izveidota sadaļa, kas veltīta Kokmuižas svētkiem – ienāc un uzzini svētku aktualitātes!

Uz tikšanos 5. Kokmuižas svētkos!

Nāc mācīties par AUTOBUSA VADĪTĀJU un  nodrošini sev stabilu darbu! Aicina komandai pievienoties B vai C, C1 transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt  D kategorijas vadītāja kvalifikāciju. APMĀCĪBU SĀKUMS: apmācību grupa no B uz D: š.g. 24. martā; apmācību grupa no C, C1 uz D: š.g. 13. martā. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vismaz 24 gadi vidējā vai profesionālā izglītība B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība vēlama pieredze, vadot B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekli labas saskarsmes un komunikācijas prasmes APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS: Mācoties no C uz D kategoriju: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; finansiālais  atbalsts: uzņēmums sedz 100% mācību maksu (~ EUR 1100), no kuras EUR 600 mums atmaksāsi viena gada laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā; apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 gadi. Mācoties no B uz D kategoriju: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; jāveic pirmā iemaksa EUR 100; finansiālais  atbalsts: uzņēmums sedz atlikušo mācību maksu (~ EUR 2000), no kuras EUR 1200 mums atmaksāsi divu gadu laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā; apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 kalendārie gadi. DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku; kvalitatīva pasažieru apkalpošana; darbs ar kases aparātu; biļešu pārdošana pasažieriem. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Smiltenē, Valkā vai Rūjienā; darba samaksu mēnesī no 1700 līdz 2200 EUR (pirms nodokļu nomaksas); daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; veselības apdrošināšanas polisi pēc viena nostrādāta gada; pilnas sociālās garantijas; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; profesionālu darba vidi. CV iesniegt: sūtot elektroniski info@vtu-valmiera.lv vai personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00. INFORMĀCIJAI: T. 29231565 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-24 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Mūsu partneri