Valmieras Ziņas

Sāncensība dekāžu garumā – spēļu konsole vai gaming dators?

Lasīšanas laiks: 4 min

Katru gadu tehnoloģiju uzņēmumi rada kā aizvien jaudīgākus datorus, tā arī aizvien jaudīgākas spēļu konsoles. Tas nebūt neatvieglo jau sen aktuālo jautājumu, ja nepieciešams izvēlēties, ko iegādāties – spēļu konsoli vai spēļu datoru? Turpinājumā lasiet par to, ar ko izceļas jaunākās Sony Playstation 5 un Xbox Series S spēļu konsoles, un kādas ir to priekšrocības vai trūkumi salīdzinājumā ar gaming datoriem.

Spēļu konsoļu “kari” turpinājušies jau vairāk nekā 20 gadus. Precīzāk, šī sāncensība aizsākās, kad 2001.gadā Microsoft tirgū palaida oriģinālo Xbox, un PlayStation kā tirgū labākās spēļu konsoles statuss tika satricināts.

Kopš tā laika kā PlayStation tā Xbox spēļu konsoles tiek nepārtraukti uzlabotas, ražotājiem salīdzinoši regulāri izlaižot jaunu spēļu konsoļu paaudzi. Spēļu konsoļu “kari” atsākās 2020.gadā, kad Sony nāca klajā ar Sony Playstation 5, bet Xbox tirgū palaida X un Xbox series S spēļu konsoles. Patstāvīgs konkurents kā Playstation tā Xbox spēļu konsolēm ir gaming datori.

Ja salīdzinām gan konsoļu komponentes, gan dizainu, jaunākās sērijas spēļu konsoles kļuvušais aizvien līdzīgākas datoriem, piemēram, Xbox Series S spēļu konsole izmanto tikai digitāla formāta spēles, jo šīs sērijas spēļu konsolēm vairs nav diskdziņa. Tas aizvien vairāk cilvēkiem liek uzdot sev jautājumu – iegādāties spēļu datoru vai spēļu konsoles?

Gaming datori – dažas priekšrocības

Jo īpaši, ja visu dzīvi esiet datorspēlēm izmantojis spēļu konsoles, tad varētu būt grūti atvadīties no ierīces, kas paredzēta tikai un vienīgi spēlēm. Cits iemesls varētu būt arī tas, ka varētu šķist, ka gaming datori nav nemaz tik viegli uzbūvējami.

Tomēr tehnoloģijām kļūstot aizvien lietotājiem draudzīgākām, spēļu datori un to uzbūvēšana nebūt neprasa informācijas tehnoloģiju guru spēju līmeni. Izmantojot dažādus tīmekļa resursus ir iespējams pasūtīt ne tikai visas nepieciešamās komponentes, bet arī piemērus un pamācības tam, kā attiecīgās komponentes savienot.

Pašam sava gaming datora uzbūvēšana nav vienīgais variants. Tirgū ir pieejami arī gatavi spēļu datori un to cenas kļūst aizvien pieejamākas kā arī konfigurācija daudzveidīgāka.

Fakts, ka datoru komponentes ir viegli nomaināmas ir svarīga priekšrocība, kas nozīmē, ka, ja Jūs vēlaties spēlēt spēli, kurai nepieciešama labāka grafiskā karte, Jūs varat nomainīt grafisko karti. Iespēja datoru uzlabot, kad nepieciešams, ilgtermiņā izlīdzina salīdzinoši lielo spēļu konsoļu un gaming datoru cenu starpību.

Nevar aizmirst arī par to, ka jaudīgi spēļu datori būs lietderīgi ne tikai, lai spēlētu datorspēles, bet arī darbotos ar ietilpīgākām datorprogrammām.

Cits aspekts, kāpēc gaming datori ir laba izvēle ir tas, ka, salīdzinot ar spēļu konsolēm, kā displejs tiks izmantots datora monitors, nevis televizors. Jūs varat izvēlēties savām vēlmēm piemērotu liektu, plakanu, lielu vai mazu ekrānu ar tieši spēlēt piemērotu ekrāna atsvaidzināšanas ātrumu un citiem rādītājiem.

Spēļu konsoles – dažas priekšrocības

Lai arī varētu šķist, ka gaming datori ir daudzpusīgāk pielietojami, līdz ar to tā ir labākā izvēle, arī spēļu konsolēm ir vairākas priekšrocības. Pirmā un daudziem svarīgākā – spēles. Ir ļoti daudzas spēles, kas pielāgotas kā datoriem, tā spēļu konsolēm, taču vēl aizvien ir daudzas fantastiskas spēles, ko iespējams spēlēt tikai un vienīgi izmantojot spēļu konsoles.

Vēl viena priekšrocība tam, lai izvēlētos Sony Playstation 5 vai Xbox series S konsoles ir spēlēšanas ērtums sēžot dīvānā un raugoties televizora ekrānā. Arī iespēja spēlēt kopā ar draugiem ir daudz ērtāka izmantojot spēļu konsoles, jo fiziski ir iespējams kopā sēdēt uz dīvāna un spēlēt iemīļoto spēli.

Spēļu konsoles ir salīdzinoši vienkāršāk lietojamas nekā gaming datori. Atliek iegādāties piemērotu spēli, ieslēgt konsoli un spēlēt. Papildus – jaunākās spēļu konsoles izmantojamas par multi mediju centriem, jo tās piedāvā kā tiešsaistes straumēšanu tā dažādu aplikāciju lietošanu.

Kā gaming datoriem, tā spēļu konsolēm ir priekšrocības un trūkumi. Jūsu izvēle ir atkarīga kā no Jūsu budžeta, tā no Jūsu vajadzībām un tā, kādas spēles vēlaties spēlēt.

Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties Sony Playstation 5, Xbox series S konsoles, kā arī gaming datorus! Ieskatieties un izvēlieties sev vajadzīgo!

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri