Valmieras Ziņas

Sāncensība dekāžu garumā – spēļu konsole vai gaming dators?

Lasīšanas laiks: 4 min

Katru gadu tehnoloģiju uzņēmumi rada kā aizvien jaudīgākus datorus, tā arī aizvien jaudīgākas spēļu konsoles. Tas nebūt neatvieglo jau sen aktuālo jautājumu, ja nepieciešams izvēlēties, ko iegādāties – spēļu konsoli vai spēļu datoru? Turpinājumā lasiet par to, ar ko izceļas jaunākās Sony Playstation 5 un Xbox Series S spēļu konsoles, un kādas ir to priekšrocības vai trūkumi salīdzinājumā ar gaming datoriem.

Spēļu konsoļu “kari” turpinājušies jau vairāk nekā 20 gadus. Precīzāk, šī sāncensība aizsākās, kad 2001.gadā Microsoft tirgū palaida oriģinālo Xbox, un PlayStation kā tirgū labākās spēļu konsoles statuss tika satricināts.

Kopš tā laika kā PlayStation tā Xbox spēļu konsoles tiek nepārtraukti uzlabotas, ražotājiem salīdzinoši regulāri izlaižot jaunu spēļu konsoļu paaudzi. Spēļu konsoļu “kari” atsākās 2020.gadā, kad Sony nāca klajā ar Sony Playstation 5, bet Xbox tirgū palaida X un Xbox series S spēļu konsoles. Patstāvīgs konkurents kā Playstation tā Xbox spēļu konsolēm ir gaming datori.

Ja salīdzinām gan konsoļu komponentes, gan dizainu, jaunākās sērijas spēļu konsoles kļuvušais aizvien līdzīgākas datoriem, piemēram, Xbox Series S spēļu konsole izmanto tikai digitāla formāta spēles, jo šīs sērijas spēļu konsolēm vairs nav diskdziņa. Tas aizvien vairāk cilvēkiem liek uzdot sev jautājumu – iegādāties spēļu datoru vai spēļu konsoles?

Gaming datori – dažas priekšrocības

Jo īpaši, ja visu dzīvi esiet datorspēlēm izmantojis spēļu konsoles, tad varētu būt grūti atvadīties no ierīces, kas paredzēta tikai un vienīgi spēlēm. Cits iemesls varētu būt arī tas, ka varētu šķist, ka gaming datori nav nemaz tik viegli uzbūvējami.

Tomēr tehnoloģijām kļūstot aizvien lietotājiem draudzīgākām, spēļu datori un to uzbūvēšana nebūt neprasa informācijas tehnoloģiju guru spēju līmeni. Izmantojot dažādus tīmekļa resursus ir iespējams pasūtīt ne tikai visas nepieciešamās komponentes, bet arī piemērus un pamācības tam, kā attiecīgās komponentes savienot.

Pašam sava gaming datora uzbūvēšana nav vienīgais variants. Tirgū ir pieejami arī gatavi spēļu datori un to cenas kļūst aizvien pieejamākas kā arī konfigurācija daudzveidīgāka.

Fakts, ka datoru komponentes ir viegli nomaināmas ir svarīga priekšrocība, kas nozīmē, ka, ja Jūs vēlaties spēlēt spēli, kurai nepieciešama labāka grafiskā karte, Jūs varat nomainīt grafisko karti. Iespēja datoru uzlabot, kad nepieciešams, ilgtermiņā izlīdzina salīdzinoši lielo spēļu konsoļu un gaming datoru cenu starpību.

Nevar aizmirst arī par to, ka jaudīgi spēļu datori būs lietderīgi ne tikai, lai spēlētu datorspēles, bet arī darbotos ar ietilpīgākām datorprogrammām.

Cits aspekts, kāpēc gaming datori ir laba izvēle ir tas, ka, salīdzinot ar spēļu konsolēm, kā displejs tiks izmantots datora monitors, nevis televizors. Jūs varat izvēlēties savām vēlmēm piemērotu liektu, plakanu, lielu vai mazu ekrānu ar tieši spēlēt piemērotu ekrāna atsvaidzināšanas ātrumu un citiem rādītājiem.

Spēļu konsoles – dažas priekšrocības

Lai arī varētu šķist, ka gaming datori ir daudzpusīgāk pielietojami, līdz ar to tā ir labākā izvēle, arī spēļu konsolēm ir vairākas priekšrocības. Pirmā un daudziem svarīgākā – spēles. Ir ļoti daudzas spēles, kas pielāgotas kā datoriem, tā spēļu konsolēm, taču vēl aizvien ir daudzas fantastiskas spēles, ko iespējams spēlēt tikai un vienīgi izmantojot spēļu konsoles.

Vēl viena priekšrocība tam, lai izvēlētos Sony Playstation 5 vai Xbox series S konsoles ir spēlēšanas ērtums sēžot dīvānā un raugoties televizora ekrānā. Arī iespēja spēlēt kopā ar draugiem ir daudz ērtāka izmantojot spēļu konsoles, jo fiziski ir iespējams kopā sēdēt uz dīvāna un spēlēt iemīļoto spēli.

Spēļu konsoles ir salīdzinoši vienkāršāk lietojamas nekā gaming datori. Atliek iegādāties piemērotu spēli, ieslēgt konsoli un spēlēt. Papildus – jaunākās spēļu konsoles izmantojamas par multi mediju centriem, jo tās piedāvā kā tiešsaistes straumēšanu tā dažādu aplikāciju lietošanu.

Kā gaming datoriem, tā spēļu konsolēm ir priekšrocības un trūkumi. Jūsu izvēle ir atkarīga kā no Jūsu budžeta, tā no Jūsu vajadzībām un tā, kādas spēles vēlaties spēlēt.

Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties Sony Playstation 5, Xbox series S konsoles, kā arī gaming datorus! Ieskatieties un izvēlieties sev vajadzīgo!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (turpmāk – Iestāde) (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai dienesta viesnīcā; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasmes augstākā līmenī; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7. jūlijam plkst.12.00 personīgi (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-07 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv, 64207148, 64207156 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola ar 1. septembri aicina darbā latviešu valodas un literatūras skolotāju Ja Jūs vēlaties: • pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; • plānot un organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši skolas mērķiem un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar skolas darbiniekiem, izglītojamajiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, psiholoģiskā noturība; • precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • darba līgums uz nenoteiktu laiku pilnas slodzes darbam (30 stundas); • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē; • atalgojumu 919 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā (adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Latviešu valodas skolotāja vakancei” līdz 2022.gada 15. jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 29286619 Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt pers., t.29286619

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Kocēnu apvienībā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu pirms nodokļu nomaksas (atbilstoši 7.mēnešalgas grupai no 690 līdz 865 EUR); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos neteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2022.gada 8.jūlijam plkst. 13.00. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: Piet.vēstuli, CV, izgl.dok.kopiju ar amata norādi sūtīt uz vinda@valmiera.edu.lv, t.28304268.

Mūsu partneri