Valmieras Ziņas

Sabiedriskā labuma statuss piešķirts 11 nevalstiskajām organizācijām

Šodien Sabiedriskā labuma komisijas sēdē sabiedriskā labuma statuss piešķirts 11 nevalstiskajām organizācijām, tostarp arī biedrībai “Jaunatnes attīstības biedrība togosport.com” Valmierā un Camphill nodibinājumam “Rožkalni” Burtnieku novadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Citas statusu saņēmušās organizācijas ir pludmales volejbola attīstības biedrība no Rīgas, “Ingunas Rožkalnes-Žubures sirds fonds” un Usmas baznīcas atbalsta biedrība no Jūrmalas, biedrība “Lux Virdia” no Ogres novada, nodibinājums “LFF Zemgales futbola centrs” no Jelgavas, cīņas sporta klubs “Ferrum” no Amatas novada, biedrība “Galaktika” no Aizkraukles novada, Aizputes sieviešu apvienība “Integro”, kā arī biedrība Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas atbalstam.

Pēc E.Teices-Mamajas teiktā, sabiedriskā labuma organizācijas statusu var iegūt biedrības, nodibinājumi vai reliģiskas organizācijas, kuras iesnieguma veidā piesakās uz novērtēšanu par statusa piešķiršanu. Novērtēšanā tiek ņemts vērā iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns.

Kā liecina VID mājaslapā publiskotā informācija, likums par Sabiedriskā labuma organizācijām stājās spēkā 2004.gada 1.oktobrī. Likuma mērķis ir veicināt biedrību un nodibinājumu, kā arī reliģisko organizāciju sabiedriskā labuma darbību. Par šādu darbību tiek uzskatīta labdarība, cilvēktiesību un indivīda tiesību aizsardzība, pilsoniskās sabiedrības attīstība, izglītības, kultūras, zinātnes un veselības veicināšana, slimību profilakse, sporta atbalstīšana, vides aizsardzība un citi pasākumi, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai.

Plašāka informācija par sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu pieejama VID mājaslapā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri