Valmieras Ziņas

Rudīte Markus – Valmieras novada Goda pilsonis

Lasīšanas laiks: 4 min

Viņa prot sapratni. Labām domām un darbiem robežu nav, tos vieno saprašanās un kopīgs mērķis. Tā cits no cita, cits pie cita labie darbi ceļo un iesakņojas, un turpina darīt labu. Bet pa vidu sapratne, kas palīdz tam notikt. Viņa prot sapratni.

2022. gada 19. novembrī Valmieras novada pašvaldības apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma Valmieras novada un Giterslo reģiona sadarbības koordinatore Rudīte Markus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Pērn sadarbībai ar Giterslo reģionu (Vācija) apritēja 30. gadadiena, Rudīte Markus, pienākumus pārņemot no Vijas Greiškalnes, sadarbības koordinēšanas darbu veic jau 23 gadus. “Sadarbība ar Giterslo reģionu sākās, jo bija nepieciešams tulks. Mans pirmais projekts, toreiz vēl nebiju sadarbības koordinators, bija Valodas terapijas centra izveide Valmierā, bērnudārzā “Sprīdītis”, ko atbalstīja arī vācu Rotary klubs. Sākām ar pieredzes un informācijas apmaiņu. Man tas šķiet ļoti būtiski, ka viņi katru projektu uztver nopietni. Piemēram, veicām izpēti, cik toreizējā Valmieras rajonā būtu bērni, kuriem šāds centrs būtu atbalsts ikdienā. Jēgpilni, solīti pa solītim. Tad viņi no savas puses piemeklēja attiecīgos speciālistus – gan tādus, kuri palīdzēja saturiski, gan būvniekus, lai ieguvums būtu gan bērniem, gan pedagogiem, gan vecākiem. Un tā tas ir katrā projektā – viss tiek izpētīts, pārrunāts, meklēts labākais risinājums, finansējuma iespējas, meklēti sadarbības partneri. Kad jau darbi norit, delegācija no Vācijas ierodas arī klātienē, vēlāk notiek konkrēto speciālistu pieredzes apmaiņa. Viņiem ir svarīgi, arī mums, protams, ka tas ir ilgtspējīgs projekts, ka tas turpinās un attīstās arī pēc kāda posma noslēguma,” stāsta Rudīte Markus.

Kā lielākos sadarbības projektus var minēt: Mazsalacas slimnīcas attīstība, daudz iesaistoties vācu uzņēmējam Bruno Klaine, pirmsskolas izglītības iestādes Mazsalacā izveide, Valodas terapijas centrs Valmierā, Sajūtu telpas izveide toreizējā pirmsskolas izglītības iestādē “Bitīte” kopā ar vācu biedrību “Kinder in Valmiera”, atbalsts bērnu nama labiekārtošanā Valmierā, vācu valodas metodiskā centra izveide Valmieras Valsts ģimnāzijā, sacensības ugunsdzēsības sportā “Frēzes kauss”.

“Protams, ka pieredzi nevaram pārnest viens pret viens. Bet tas arī nav vajadzīgs. Neizgudrojam no jauna divriteni, bet dalāmies pieredzē, pielāgojam mūsu videi atbilstoši. Svarīgi ir sākt darīt, kopā nonākam pie piemērotākā risinājuma, iesaistās atbalstītāji, pašvaldība, un tā pamazām kopīgie projekti izaug par kādai sabiedrības daļai nozīmīgu atbalstu.” 

Tādējādi tas ir mērķtiecīgs darbs, katru gadu iesākot ar diskusijām, kas būs šī gada sadarbības tēmas un uzsvari, biedrības “Valmieras novada – Giterslo reģiona sadarbībai” biedri regulāri pārrunā aktuālo, nosaka mērķus un sadala pienākumus. “Protams, ka 1992. gadā, kad sākām sadarbību, tā vairāk bija humānās palīdzības sniegšana, Latvijai esot pārmaiņu laikos. Rietumvalstīm piemīt palīdzēšanas apziņa, viņiem tas ir gandarījums redzēt, ka sniegtais atbalsts kādam ir bijis ļoti noderīgs. Piemēram, atbalsts dzirdes aparātu iegādei Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra (toreiz tā bija Valmieras vājdzirdīgo bērnu skola) bērniem, redzot, kādi dzirdes aparāti tolaik bija pieejami Latvijā, kā arī atbalsts dzirdes centra izveidē. Nākamais etaps bija sadarbības projekti. Un pēdējā desmitgadē tā ir pieredzes apmaiņa par dažādām tēmām. Mēs atklāti dalāmies sasniegtajā, lai iespēju robežās pilnveidotu konkrēto jomu savā valstī. Bet ne vienmēr tas nozīmē aizgūt kādu modeli, svarīgas ir idejas par kaut kā pilnveidošanu, kas rodas, uzzinot citu pieredzi. Piemēram, vācieši vienmēr brīnās par mūsu amatiermākslas kolektīviem – tie ir gan katrā skolā, gan arī vēl pilsētās un pagastos. Vācijā lielāks uzsvars tiek likts uz jēgpilnu brīvā laika pavadīšanu, ne tik daudz sasniegumiem, protams, ar iespēju padziļināti attīstīt talantu, ja ir tāda vēlme.”

Rudīte Markus stāsta, ka, mācoties par vācu valodas skolotāju, nav bijusi doma, ka valodas zināšanas pavērs šādu iespēju, ka valodu varēs izmantot tik daudz un plaši. “Tas vienlaikus ir gan mans darbs, gan brīvais laiks, kas dod gandarījumu. Un arī izaugsme, jo ir liels tulkošanas darbs dažādās jomās. Ja, piemēram, tas ir sadarbības projekts lauksaimniecībā, ražošanā, saistīts ar grāmatvedību utt., iepriekš paskatos šos specifiskos terminus un to nozīmi, turklāt ne visus šādus konkrētai jomai piederīgus vārdus var pārnest viens pret viens tulkojumā. Tas paplašina redzesloku un ļauj ieraudzīt arī, cik daudz mums ir lepošanās vērtā.”

Apbalvojums “Valmieras novada Goda pilsonis” ir lepošanās ar līdzcilvēkiem un pateicība par sirds darbu un iedvesmošanu. Par to, kas Rudītei Markus ir lepošanās vērts, viņa saka: “Noteikti visi sadarbības partneri, jo tas ir mūsu kopīgs darbs un vēlme strādāt sava novada attīstības labā. Lepnums ir par to, ka sadarbība joprojām turpinās, ka tā mūs bagātina un dod jaunas idejas turpmākam darbam. Kaut vai tā ir viena maza ideja, ko var paņemt no katras tikšanās, arī tas ir daudz un dod gandarījumu. Pateicos arī ģimenei kas pieņem to, ka šis pienākums prasa arī laika ieguldījumu, ka iesaistās un palīdz, piemēram, kopā pirms vizītēm izbraucam maršrutus, lai labāk plānotu laiku.

Jāpiemin, ka Valmieras novada pašvaldības apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma arī Valmieras novada un Giterslo reģiona sadarbības koordinators Vācijā Hanss Joachims Švolovs (Hans-Joachim Schwolow). Te plašāk.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām darbā DISPEČERU VALMIERĀ (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: pārdot braukšanas dokumentus organizēt un koordinēt autobusu ikdienas maršrutu plānošanu un izpildi nodrošināt autobusu vadītāju dienas darba uzdevumu sagatavošanu PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā vai vidējā profesionālā izglītība augsta atbildības sajūta, precizitāte un labas komunikācijas spējas labas iemaņas darbā ar datoru un elektronisko kases aparātu latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba laiku: maiņu grafiks (1. dežūra no pl. 05:20 līdz pl. 16:20, 2. dežūra no pl. 12:50 līdz pl. 21:00) darba samaksa sākot no 1050EUR ( pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „Dispečers Valmierā” iesniegt līdz 2024. gada 29. jūlijam (ieskaitot): sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera”, Reģ.nr. 40003004220, „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. 2 nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks aicināti uz tikšanos klātienē. Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: TRANSPORTA DISPEČERS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-29

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „VIDZEMES SLIMNĪCA” Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MAIŅAS VECĀKO PAVĀRU/-I  Darba pienākumi: Darba pienākumi: gatavot ēdienus pēc sastādītās ēdienkartes un kalkulācijas, atbilstoši tehnoloģiskajam procesam un diētas formām; organizēt virtuves strādnieku un pavāru darbu ēdienu gatavošanas un sadales procesā. Prasības kandidātam: vēlama iepriekšēja pieredze pavāra amatā vai profesionālās skolas students pavāra profesijas apguvē; augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā; izpratne par kvalitātes prasībām, higiēnas un paškontroles normu ievērošana; nevainojama darba kvalitāte; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: iespēja veikt atbildīgu un interesantu darbu vienā no labākajām ārstniecības iestādēm Vidzemē un TOP 10 labākā darba devēja Vidzemē; summētais darba laiks, ar iespēju elastīgi plānot darba grafiku; darba līgums uz nenoteiktu laiku; profesionālo skolu studentiem un absolventiem iespēja uzsākt karjeru un pilnveidot zināšanas; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga no 1300 EUR); papildus piemaksas; prēmijas un motivējošs labumu grozs; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 5.augustam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas p.i. Sandras Priedītes, tel. 28354712. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-05

Klondaika ir izklaides un atpūtas vietu tīkls, kas Latvijā pastāv jau gandrīz 30 gadus 14 lielākajās Latvijas pilsētās, nodrošinot saviem klientiem aizraujošu, azartisku un daudzpusīgu atpūtu gan klātienē, gan interneta kazino un sporta totalizatorā Klondaika. lv. Tagad Klondaika ir pievienojusies vienam no lielākajiem azartspēļu uzņēmumiem visā pasaulē - Entain, kurā ir vairāk kā 25 pasaulē pazīstami zīmoli - BetMGM, Bwin, Coral, Ladbrokes, Optibet, Laimz, NinjaCasino un kurā strādā vairāk kā 24 000 cilvēku 19 valstīs, piecos kontinentos un Tu vari būt viens no mums. Aicinām darbāĒKAS UZRAUGU/ KĀRTĪBAS UN FIZISKĀS DROŠĪBAS NODROŠINĀTĀJU SDTRUKTŪRVIENĪBĀ Darba pienākumi: nodrošināt kārtību un drošību. Vēl mēs Tev piedāvāsim: - interesantu, dinamisku un aizraujošu darbu strauji augošā starptautiskā uzņēmumā; - enerģiskus, azartiskus un profesionālus kolēģus; - nelaimes gadījuma apdrošināšanu no pirmās darba dienas; - mācību un attīstības iespējas, un apmaksātu mācību atvaļinājumu; - citus uzņēmuma piedāvātos labumus – veselīgus našķus darba vietā, darbinieku saliedēšanas pasākumus, darbinieku vasaras festivālu, aizraujošas un noderīgas vieslekcijas, darbinieku atlaižu karti un vēl citus unikālus labumus. Darba grafiks: ceturtdienās, piektdienās, seststdienās no 22:00 – 06:00/08:00. Mēnesī vidēji no 32 – 80 stundām. Samaksa par 32h – 233.28 bruto un samaksa par 80h – 583.20 bruto. Darba samaksa atkarīga no nostrādāto maiņu/stundu daudzuma. JA TU DZĪVO BLAKUS PILSĒTĀ MĒS APMAKSĀSIM TEV NOKĻŪŠANU NO UN UZ DARBU. Sūti savu CV uz epastu darbs@gmg.lv. Profesija: ĒKAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-17 Kontaktpersona: Linda Liljē

Mūsu partneri